CHA Liga: HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 15. 11. 2019 od 12:00 hod.
Mezinárodní přátelský duel přinesl své ovoce ústeckým mladším dorostencům
08.11.2014 | Tereza Košťálová

Ústí nad Labem - Ve čtvrtek 6. 11. 2014 se odehrálo v ústecké areně Přátelské mezinárodní utkání mladšího dorostu. Slovan Ústí nad Labem proti sobě vyzval celek Crashers EHC Chemnitz. Střetnutí se odehrálo v relativně poklidném tempu a ústečtí vyhráli jen o chlup.

6. 11. 2014, 17:00 hod., přátelské mezinárodní utkání mladšího dorostu

MDO HC Slovan Ústí nad Labem - Crashers EHC Chemnitz 2:1
(1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Vidlička (Gottfried), 33. Čermák (Štochl) – 2. Kharboutli (Hacernov). Rozhodčí: Místecký – Ptáček, Fiala. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1

HC Slovan Ústí nad Labem: Lejčík (30. Paťha) – Dörner, Veselý, Horyna, Štochl, Štěpánek, Batryn, Herák, Gottfried, Stuchlý, Mareš, Vidlička, Čermák, Šindelář, Janoušek. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Crashers EHC Chemnitz: Parisperger – Kochan, Dietzsch, Poljew, Rotärmel, Tinius, Zonnenberg, Zelmer, Kharboutli, Weigant, Hacernov, Pratsch. Trenér: Jaroslav Šťastný.

Komentář k zápasu

Přátelské střetnutí mezi Slovanem a Chemnitzem bylo více méně vyrovnané. Padly celkem tři branky, ale Slovan jich vstřelil více.

První třetinu začali lépe hráči z Chemnitzu. Ve druhé minutě zaparkoval puk do branky domácích Samir Kharboutli, který tak otevřel stav utkání. Pavel Vidlička dělovkou prostřelil brankáře hostí v osmnácté minutě.

Slovan se dostal do vedení ve třicáté třetí minutě zásluhou Tomáše Čermáka, který využil přesilové hry a překonal hájce hostující svatyně.

Třetí dějství se obešlo bez branek. Diváci mohli vidět pouze jedno vyloučení a to Tomáše Horyny, jenž se provinil hákováním. Poté se střetnutí neslo opravdu v přátelském duchu a zápas skončil celkem vyrovnaně 2:1.

Ohlasy trenérů:

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Přapravujeme ...

Jaroslav Šťastný (Crashers EHC Chemnitz): "Co mám na tom hodnotit. Ústí nad Labem bylo jasně lepší, my jasně horší, zasloužená výhra Ústí nad Labem, ale chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho gólmana, který podal nadstandardní výkon a jinak si myslím jednotlivě, že Ústí nad Labem bylo lepší a my tak víme na čem máme pracovat. Od Slovanu jsme nevěděli co čekat, doma jsme nechali tři naše hráče z disciplinárních důvodů, jinak hráli všichni, co jsme měli. Jsem rád, že kluci hráli celé tři třetiny, myslel jsem si, že ve třetí dvacetiminutovce odpadnou fyzicky."