Daniel Hodek.">
M l a d á B o l e s l a v - Ústečtí lvi sahali po postupu do finále play-off první ligy, ale ve středu se ho ještě nedočkali. Dlouho vedli, ale pasivní hrou v závěru pustili soupeře do příležitostí a Mladoboleslavští v závěru otočili výsledek utkání. "Ve druhé třetině jsme měli hodně šancí a měli jsme dát branku na 2:0. Kdyby se to povedlo, tak jsme asi vyhráli," mínil po zápase jediný střelec hostí v utkání, kapitán Daniel Hodek.
Hodek zakončil v první třetině ukázkovou spolupráci s Miroslavem Barusem ve vlastním oslabení. Oba hráči udělali o jednu přihrávku více, než mladoboleslavský gólman i obránce očekávali. "Tu přesilovku sehráli špatně a my jsme zakončovali akci dvou na jednoho prakticky do prázdné branky," uvedl Hodek. Hosté byli po celé dvě třetiny pánem na ledě. Domácí si sice místy vypracovali územní převahu, ale obrana lvů všechny domácí výpady s přehledem odvracela. "Musíme se z dnešního utkání ponaučit a dát zítra více branek. V důležitých momentech jsme nedokázali skórovat."

Do třetí třetiny nastoupili domácí jako vyměnění. Dílem se obraz hry změnil i díky hostům, kteří pouze pasivně bránili. "Nechtěli jsme se moc pouštět do výpadů, protože každá takováhle akce otevírá vrátka v obraně. Myslím, že se nám to celkem dařilo, ale udělali jsme pak dvě chyby," říká Hodek. Při vyrovnávací brance nahazoval puk z rohu kluziště před branku Vojtěch Kubinčák a zadák Aleš Vála ho nešťastně zastavil přímo před střílejícím Vladimírem Říhou. O 65 vteřin později pak obrana nedokázala odvrátit ve skrumáži puk před novou akvizicí Boleslavi z Písku Tomášem Nouzou. "Už jsme tu nechtěli spát, je to škoda, že jsme to nedokázali dneska ukončit," litoval Hodek.

Pro nezaujatého fanouška šokující představení předvedla rozhodcovská dvojice Hodek - Vlček. V první třetině vyloučilo duo celkem 13 hráčů, v prostřední části pak 10 hokejistů. V 15. minutě se více než minutu hrálo jen tři na tři. Oba sudí nelze nařknout z pomoci jakémukoliv z týmů, přesto zbytečným kouskováním hry trpěla úroveň hry. "Oba rozhodčí velmi vylučovali již při utkání v Ústí. Nedá se nic dělat, jde výhradně o jejich rozhodnutí. Nepřidá to samotné hře a nám to určitě nevyhovovalo," vyjádřil se dlouholetý útočník jihlavské Dukly.

V závěru se Ústečtí pokusili o power-play, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. "Je to hop nebo trop, když se hraje bez gólmana. Bohužel se nám už vyrovnat nepovedlo." Až do posledního dechu podporovali své hráče tradičně skvělí ústečtí fanoušci. Jejich kotel za brankou se zdál i v Mladé Boleslavi početnější než ten domácí. "Fanoušci nás podporují celou sezónu. Zaslouží si velkou pochvalu," pokyvoval uznale Hodek.

Radost v řadách Ústeckých vzbudila zpráva o výhře Chomutova nad Českými Budějovicemi. Nikdo tuto zprávu ovšem nepřeceňoval. Jednak série ještě není rozhodnutá a jednak si jsou lvi vědomi, že je potřeba se soustředit předeším na vlastní výsledky. "Výhra Chomutova je pro nás samozřejmě dobrá, ale uvidíme, jak budou hrát zítra," dodal na závěr Daniel Hodek.