Chance Liga: HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 4:1 | HSM 2019: Článek zde
Matěj Hes odehrál 100. zápas za Ústí
13.12.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L. - Stý ligový zápas v dresu Slovanu odehrál v pondělí obránce Matěj Hes. Po utkání měl důvod k radosti, Ústí vyhrálo v prodloužení, a tak získalo dva body. Bek hrající s číslem třináct o svém milníku nevěděl.

Jak byste zhodnotil utkání proti Frýdku-Místku?
Nezačali jsme dobře, prvních deset minut jsme se nemohli dostat z obranného pásma. Pak se to zlepšilo a díky výhře v prodloužení jsme získali dva body.

Slovan prohrával 0:2, kdy přišel zlom?
Řekl bych, že to byl náš první gól. Střídačka ožila, nálada byla hned lepší. Pak jsme dokázali vyrovnat a v nastaveném čase jsme rozhodli.

Byl to pro vás jubilejní stý ligový zápas za Ústí…
To jsem ani nevěděl (úsměv). Jsem rád za možnost tady hrát. Je to super pocit.

Na jaký moment nejraději vzpomínáte?
Rozhodně na první gól, který jsem dal na ledě Třebíče přes celé kluziště do prázdné branky. Nikdy nezapomenu na čtvrtfinále s Kladnem, kdy jsme dokázali soupeře vyřadit.

Nejste poněkud zklamaný z průběhu sezóny?
Zklamaní jsme všichni. Máme mladý tým, potřebujeme nabrat zkušenosti. Věřím, že v další sezóně to bude lepší.

Tým má momentálně mnoho hráčů mimo sestavu. To není příjemné, že?
Rozhodně ne. Zápasy hrajeme na tři formace, které dáme dohromady, což nás stojí hodně sil. Problém by nastal, kdyby se zranili další hráči.