OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Marek Hovorka: Dění v Ústí stále sleduji
29.09.2012 | Martin Pešout

Marek Hovorka: Dění v Ústí stále sleduji

Chomutov - Z ústeckého Slovanu se do velkého hokeje odrazil útočník Marek Hovorka. V Ústí odehrál čtyři sezóny v letech 2007-2011 a nyní si užívá hokejovou euforii v Kladně po boku legendárního Jaromíra Jágra a dalších hvězd z NHL.

Slovenský hokejista přišel do Ústí z Liptovského Mikuláše ještě době, kdy žlutomodří bojovali v extralize. Posléze patřil k oporám týmu i po sestupu do první ligy a stal se oblíbencem ústeckých fanoušků. V minulé sezóně však natrvalo zamířil do extraligového Kladna, zahrál si na mistrovství světa a dnes se prosazuje vedle hvězdných hráčů ze zámoří, kteří působí v české lize v době výluky v NHL. Hraje v jednom týmu s nadupanou pětkou hráčů ze zámoří: Jaromírem Jágrem, Tomášem Plekancem, Jiřím Tlustým, Tomášem Židlickým a Tomášem Kaberlem.

„Je paráda hrát s takovými hráči. Člověk se od nich pořád učí a sleduje, co všechno s pukem dokáží. Je přínosem být s nimi v jednom týmu. I my ostatní hráči sledujeme, jak hrají, je to pro nás velká škola,“ říká Marek Hovorka.

Slovenský legionář nastoupil i v pátečním utkání na ledě Chomutova, které Kladno vyhrálo 3:1 a celkově si připsalo čtvrtou výhru v řadě. „Každé vítězství nás posune psychicky dopředu a navíc je samozřejmě příjemné, když vyhráváme. Máme vítěznou šňůru a věřím, že ji prodloužíme o co nejdelší dobu,“ doufá útočník.

Hovorka bojoval proti Chomutovu ještě v dresu Ústeckých Lvů už v první lize, nyní se s nimi střetl v extralize. A navíc poprvé v nové Pirátské aréně. „Oproti dobám v první lize Chomutov nakoupil řadu nových hráčů a jejich hra šla nahoru. Je ale těžké porovnávat prvoligový a extraligový hokej. V každém případě se Chomutov zvedl,“ tvrdí Hovorka.

„Atmosféra byla perfektní, věděli jsme, že bude vyprodáno. Už ze zápasů s Ústím vím, že pokaždé, když jsme hráli v Chomutově, prostředí na stadionu bylo bouřlivé,“ hodnotí.

Hovorka, který nastupoval za Ústí v první lize, se stal stabilním členem extraligového týmu. Ve středu navíc skóroval proti Pardubicím ve vyprodané O2 areně. „Každý gól potěší. První zápas se Slavií v O2 areně byl trochu divný, nevěděli jsme, co od toho čekat. Byli jsme zbytečně ustrašení a prohráli. Tentokrát to bylo výborné, přijali jsme fakt, že jsme domácím týmem,“ prozrazuje forvard.

Přestože Hovorka už v Ústí nenastupuje, žlutomodrý Slovan stále pečlivě sleduje. „Byl jsem se letošní sezónu podívat na dvou zápasech Slovanu. Mám v Ústí přítelkyni a spoustu kamarádů. O dění v Ústí se zajímám,“ povídá.

Hovorka, který toho v Ústí hodně odehrál, zažívá v poslední době úspěšné období. Prosazuje se v Kladně, navrch si zahrál v květnu premiérově ve slovenském národním týmu na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. „Doufám, že naváži na poslední sezónu, která se mi povedla. Je potřeba stále pracovat a úspěch se dostaví,“ uzavírá Hovorka.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv