CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 26. 2. od 18 h. | ELJ: HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem 8:3
Máme tři zkušené formace, cílem je play-off, říká trenér Miroslav Mach
24.08.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Máme tři zkušené formace, cílem je play-off, říká trenér Miroslav Mach

Ústí n.L. - Na novou sezónu se těší hokejisté Slovanu Ústí nad Labem, kteří berou za hlavní cíl postup do play-off WSM ligy. S dalšími podrobnostmi se svěřil trenér Miroslav Mach, který si rovněž pochvaluje přínos důrazného zadáka Petra Přindiše.

Jak zatím hodnotíte odehrané zápasy v letní přípravě?
Výsledkově se nám letní příprava daří, mám z toho dobrý pocit. Porazili jsme i České Budějovice, proti kterým jsme od poloviny zápasu byli lepším týmem. Opíráme se o kvalitní brankáře a chceme hrát dobře v obraně.

Jak se vám zamlouvají nové tváře v týmu, splňují posily očekávání?
Tyto hráče jsme si vybrali, chtěli jsme je a zatím pracují kvalitně. Obránce Petr Přindiš přišel naposledy místo Daniela Sobotky, který odešel do Kanady.

Jak zatím tedy hodnotíte přínos zadáka Petra Přindiše?
Po odchodu Sobotky jsme potřebovali podobného bitkaře či důrazného hráče. Byla s ním kvalitní domluva a přivedli jsme ho do týmu.

Můžeme se tedy těšit na více šarvátek v zápasech?
Nechci mluvit přímo o bitkách, ale potřebovali jsme hráče, který by nahradil práci Daniela Sobotky. Potřebujeme ochránit hráče jako například Jardu Roubíka. Obzvláště při zápasech na Moravě, tam je to hrozné. A Přindiš si dokáže zjednat respekt. Než jsme vloni přivedli Sobotku, tak nás soupeři řezali.

Má být tedy takovým "psem - ochranářem"?
Potřebujeme hráče, který si zjedná respekt na ledě. Ale i Patrik Husák v přípravném duelu v Benátkách sundal protihráče, takže to vypadá, že taky nepůjde daleko od rány.

Jak vypadá složení úderné první formace s Roubíkem a Klozem?
Ještě uvidíme, kdo s nimi bude hrát v útoku. Ještě formace prostřídáme. Zda s nimi bude nastupovat Doležal či jako naposledy Vrdlovec. Máme tři zkušené formace a čtvrtou s mladými hráči. Tým máme kvalitní.

Jak vypadá forma kanonýra Jaroslava Roubíka, který by měl v sezóně překonat hranici tisíce bodů v první hokejové lize?
Jarda se umí na sezónu připravit, je to velmi zkušený hráč. Do tisíce bodů v soutěži mu schází 49 bodů, a to jistě zvládne.

Jaké budete mít cíle v sezóně?
Budeme chtít skončit do osmého místa, chceme postoupit do play-off. A ukázali jsme, že následné play-off umíme. Chceme hlavně zachytit začátek sezóny a pravidelně bodovat.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

7. třída: Ústí nestačilo na PZ Kladno

Kladno - Ústecká sedmá třída ve víkendovém zápase nestačila na svého soupeře. Týmu PZ Kladno... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv