CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Trhači Kadaň 29. 2. 2020 od 16:00 hod. | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou 27. 2. 2020 od 18:15 hod.
Lvům začne sezona v Berouně
11.09.2009 | Vít Čepický

Lvům začne sezona v Berouně

Ú s t í n/L. - Fanoušci se dočkali. Startuje další ročník první hokejové ligy, šestnáct celků bude opět bojovat o co nejlepší umístění, aby se na přelomu zimy a jara mohly utkat v play off o baráž. Slovan načne maraton zápasů v sobotu 12. září 2009, kdy se vydá na led Medvědů z Berouna. Utkání odstartuje vhozením puku rozhodčí Hrubý v 17:30 a ti fanoušci žlutomodrých, kteří se do středních čech nevydají osobně, ho budou moci sledovat na onlajnu.

Dlouho, předlouho museli čekat hokejoví příznivci na start další sezony hokejové extraligy. Nicméně trudné letní období, kdy fanoušci museli na start ligy čekat po dovolených, v práci a u rodin, je naštěstí za námi a očekávaný seriál s názvem první liga začíná již tuto sobotu prvním dílem. Co můžeme v sezoně 2009/2010 čekat?

1. změna pravidel
Zvýšit atraktivnost i počet gólů mají nová pravidla, se kterými se mohli hokejisté i diváci seznámit již během letní přípravy či první části Euro hockey tour. Pokud například tým vyhodí puk na zakázané uvolnění, nebude smět vystřídat. Naopak soupeř může nastoupit ke vhazování s čerstvými hráči, toto pravidlo by nemělo sedět zejména defenzivně hrajícím celkům a slabším soupeřům. Dále, pokud bude hráč faulovat a rozhodčí ho vyloučí, pokaždé následuje vhazování v obranném pásmu potrestaného celku.

2. neúčast Brna
Do první ligy přijde i díky ekonomické krizi řada hráčů, kteří se nevešli do omlazujících se kádrů extraligistů. To by mohlo zvyšovat atraktivitu druhé nejvyšší soutěže, nicméně Slovan a ostatní prvoligové celky se již nebudou setkávat s Brnem. Pro soutěž je to určitě škoda. Kometa v posledních letech předváděla atraktivní hokej, který žlutomodrým "seděl". I díky tomu měli fanoušci možnost vidět množství atraktivních zápasů před výbornou diváckou kulisou. Brno ovšem koupilo extraligovou licenci a první lize zamávalo na rozloučenou.

3. nováčci
V lize se objeví tři nové celky. Šumperk postoupil po roce v nižší soutěži. To jihočeský Tábor se dostal do první ligy po dlouhých patnácti letech. Na spolupráci se dohodl s českobudějovickým Mountfieldem, přivedl pár zvučných posil, dá se tedy čekat, že nebude chtít hrát druhé housle. Poněkud smutněji se do první ligy dostalo Znojmo. Díky dlouhotrvajícím finančním problémům prodalo extraligovou licenci Brnu, kam odešla i většina opor.

4. boj o vrchol
Koho před soutěží vsadit do role favorita? Loni se s postupovými choutkami netajil ani Chomutov, ani Brno. Jenže čím více bylo řečí, tím méně činů. Severočeši se dostali pouze do semifinále, Kometa nestačila na ústecký Slovan. Letos jsou podkrušnohorci chomutovští o poznání mírnější ve svých vyjádřeních, přesto by z jejich strany byl alibismus, nechtěli-li by skončiti alespoň do třetího místa. A to samé může říci i Slovan. Můžeme tedy čekat napjaté bitvy dvou tradičních rivalů, do které může vstoupit i někdo další. Silný jistě bude Hradec Králové, Jihlava, posílila Olomouc. nesmíme ale zapomenout ani na farmy extraligových celků, které budou dozajista favoritům dost cuchat nervy.

5. stabilní sestava Slovanu
Je to trochu k neuvěření, ale ústecké vedení dokázalo udržet téměř celý kádr Lvů, naopak se mu podařilo ještě na vhodných postech posílit. Pro Slovan by mohla v nadcházející sezoně hrát stabilita kádru a velká konkurence. Hokejisté již v přípravě hráli naplno, víc než kdy jindy je vidět, že kdo se nesnaží, je velmi rychle nahraditelný. Snad i díky tomu se hrál v rámci Tipsport Cupu pohledný a rychlý hokej, ve kterém nebyl žádný puk předem ztracený. To fanoušci dokáží ocenit. Snad to Slovanu vydrží.

Beroun. Oficiální farma Sparty bude první prověrkou Lvů. Ti jsou před utkáním jasným favoritem, ovšem jak je dobře známo, hokej je hra ošidná a na papírové předpoklady moc nedá. Medvědi sehráli v přípravě deset zápasů s bilancí dvou výher (Kadaň, Písek), dvou remíz (Benátky, Kadaň) a šesti proher. Hrozivě vypadají zejména výsledek z ledu Chomutova (1:8) a přestřelky s nováčkem z Tábora (2:6 resp. 4:7).
Co se týče změn v kádru Medvědů, výčet změn by byl poměrně rozsáhlý, nastiňme si tedy ty nejzajímavější, zejména z pohledu ústeckého. Do Litoměřic zamířil sympatický Ladislav Slížek, kterého si jistě řada fanoušků pamatuje ještě ve žlutomodrých barvách. Písek se pak stal další štací pro též exústeckého Davida Mazance. Opačným směrem zamířilo vícero hráčů. Beroun těží hlavně ze spolupráce se Spartou, díky které kádr vyztužili útočníci Jan Slaba či Lukáš Rybecký.

Uvidíme tedy, jak si Ústečtí povedou. V loňské sezoně začínali Lvi s Havlíčkovým Brodem, který přehráli jasně 5:1. S Berounem pak v sezoně sehráli čtyři zápasy a všechny se jim podařilo vyhrát, byť jednou až po samostatných nájezdech. Pokud byste chtěli být přímo u začátku ligy, máte možnost. Ústecký fanklub Lion Patriots pořádá tradiční autobusový výjezd, více informací se dočtete v bleskovkách na titulní straně. Máte-li čas, přijeďte podpořit Slovan v prvním zápase sezony. Není nad to být u toho...

 
 
Aktuálně na webu

V severočeském derby přivítáme trhače z Kadaně

V sobotním utkání se ústečtí hráči utkají už po šesté s jejich severočeským rivalem a také... Celý článek

Play-off bude o přístupu a o hlavě, míní kapitán juniorů Harkabus

Ú s t í n/L - Ústečtí junioři si v utkání s Kralupy nad Vltavou vybojovali postup do čtvrtfinále... Celý článek

Junioři postupují do play-off! V klíčovém klání si poradili s Kralupy

Ú s t í n/L - Tak to bylo vydařené představení ze strany ústeckých juniorů, které přineslo kýžený... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv