Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté si po sérii proher napravili reputaci v utkání s Litoměřicemi. Celek z královského města porazili poměrem 4:3 v základní hrací době. V sobotu 26. října cestují žlutomodří do Berouna, kde se střetnou s hokejovými Medvědy. V posledním vzájemném měření sil byli úspěšnější Středočeši, když porazili Slovan 4:3. Jak dopadne odveta? Zápas startuje v 17:30 hodin na berounském zimním stadionu.

18
Jakub Marek (6+5); Zdeněk Tomica (8+3) - oba 11 b.

• Litoměřice - Beroun 5:1

Celek ze středních Čech odstartoval prvoligovou sezónu 2013/2014 na výbornou. Prvních sedm kol nenašli Medvědi přemožitele. V osmém duelu zaváhali a tři body za výhru putovaly do Třebíče. Utkání proti Šumperku a Kadani skončilo remízou a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch Berounští uspěli a vyhráli. Od 11. do 15. kola zaznamenali Středočeši sérii proher. V Litoměřicích podlehli 1:5, v Havířově prohráli 3:4 po prodloužení. Na domácím ledě proti Dukle padli 2:3 po penaltách. Také proti Benátkám zaváhali a prohráli 1:3. Ani v posledním klání v Mostě neuspěli a na své konto si připsali pouze jeden bod za prohru 2:3 v nastaveném čase. Celková bilance modrobílých je sedm výher po základní hrací době a dvě vítězství po samostatných nájezdech. Třikrát tento celek odešel z ledu poražen v základní hrací době, dvakrát po prodloužení a jedenkrát ztratil bod po samostatných nájezdech. Medvědi získali celkem osmadvacet bodů a náleží jim čtvrtá příčka.

• Asistent: Karel Manhart

Nejproduktivnějšími hokejisty jsou útočníci Jakub Marek (6+5) a Zdeněk Kubica (8+3), kteří mají na svém kontě shodně jedenáct kanadských bodů. Devět bodů, za dva góly a sedm asistencí získal Daniel Vrdlovec. O pomyslné třetí místo se dělí forward Zbyněk Hrdel (3+5) a obránce Petr Šenkeřík (2+6), kteří mají shodně po osmi bodech. Nejčastějším autorem gólů je Zdeněk Kubica, který překonal brankáře hostí osmkrát. Druhým nejlepším střelcem je Jakub Marek, který se trefil šestkrát. Bronzová příčka náleží Zbyňku Hrdelovi a Aleši Pulpánovi. Posledně jmenovaní se gólově prosadili třikrát. Nejšikovnějším asistentem je Daniel Vrdlovec, jenž sedmkrát nahrával na gól. Petr Šenkeřík byl úspěšný v šesti případech a pětkrát se do statistik zapsali jako asistenti Jakub Marek a Zbyněk Hrdel. Nejvytíženějším gólmanem Medvědů je Juraj Šimboch, který odchytal deset duelů. Jeho úspěšnost je 94,27% a průměrně obdrží 2,16 gólů za zápas. Jeho kolega Lukáš Cikánek hájil svatyni v pěti utkáních. Průměrně inkasuje 1,77 branek v jednom utkání a jeho úspěšnost je 95,5%.

Vzájemná střetnutí Medvědů a Lvů v loňské sezóně

Uplynulý ročník 1. ligy vyzněl lépe pro Ústecké Lvy. Obě mužstva se spolu střetla celkem čtyřikrát a pokaždé se z vítěžství radovali hokejisté ze severu Čech. V prvním vzájemném střetnutí cestovali žlutomodří na led Berouna, kde se jim dařilo a vyhráli poměrem 5:3. Druhý duel se konal v krajském městě a také tentokrát si tři body za výhru 4:2 připsali na konto hráči Slovanu. Třetí zápas se hrál znovu ve Zlatopramen Areně. V tomto klání nedali modrožlutí soupeři žádnou šanci a vyhráli senzačně 5:0. Ke čtvrtému utkání jeli Krušnohorci do středních Čech. Toto měření sil bylo oproti všem předchozím velmi vyrovnané, protože po šedesáti minutách hry byl stav nerozhodný - 1:1. V 61. minutě využil Kovář zaváhání v rozehrávce bílomodrých a puk umístil za Kůdelova záda. Lvi si tak domů odvezli dva body za výhru 2:1 v prodloužení.

Vzájemné duely Středočechů a Ústečanů v ročníku 2013/2014

V letošní sezóně došlo k měření sil obou klubů pouze jedenkrát. Souboj se odehrál na ledě Zlatopramen Areny a tentokrát to byli hosté, kteří si odvezli tři body za výhru 4:3. První branku utkání vstřelil hostující Šenkeřík a Beroun se ujal vedení - 1:0. Pět minut po první přestávce navýšil skóre Kubica a hosté tak zvýšili náskok - 2:0. V třiatřicáté minutě se podařilo Lvům snížit díky střele Budínského, ale již o minutu později Dalecký překonal Dlouhého a modrobílí znovu získali dvoubrankový náskok - 3:1. V úvodu třetí části znovu úřadoval Dalecký, který opět navýšil skóre - 4:1. Hokejisté Slovanu se nepříznivého vývoje nezalekli a Berounu cestu za vítězstvím zkomplikovali. Nejprve se v jedenapadesáté minutě trefil Boháč a dvě minuty před koncem umístil kotouč za Cikánkova záda Roubík. Žlutomodří tak snížili stav na 3:4. I přesto, že poté ještě hráli power-play, vyrovnat se jim už nepodařilo. Medvědi si tak z Ústí odvezli tři body za výhru.

15. kolo z pohledu obou celků

• HC Most - HC Medvědi Beroun 1933 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 3. Drtil (Andres), 13. Písařík (Pavelka, Sedláček), 65. Slavíček (Pavelka, Písařík) – 14. Strnad, 55. Stromko (Jonáš, Kubeš) .
    Sestava HC Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Látal, Sklenička, Kužel, Dresler, Chalupa, Špelda – Dalecký, Kubica, Strnad – Divíšek, Jonáš, Stromko – A. Půlpán, Šteiner, Kubeš – T. Půlpán, Matějka, Babka.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Stadion Litoměřice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 1. Přeučil (Alinč), 38. Baránek (Kloz, Vávra), 40. Roubík (Sklenička), 42. Přeučil (Budínský, Alinč) – 3. Žovinec (Rubeš, Čermák), 56. Čermák (Matai), 57. Novák (Žovinec, Hašek).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, F. Pavlík, do 55. Vobořil, Vl. Brož, K. Černý – D. Tůma, Roubík, Dan. Boháč – Budínský, Alinč, P. Přeučil – Baránek, J. Kloz, Vávra – do 30. Dostálek, Rod, do 30. Markulinec.

Foto Top: Miroslav Rosendorf.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.