Lvi se představí na kladenském ledě
10.08.2005 | Martin Řežábek

Lvi se představí na kladenském ledě

Ú s t í n/L. - Po třech vítězných zápasech se soupeři z prvoligových vod se ústečtí hokejisté pouštějí do další fáze přípravných klání. Sehrají jich ještě osm a ve čtyřech z nich je čeká papírově silnější soupeř. Hned ve čtvrtek 11. srpna v 17:30 se jako hosté postaví kladenskému výběru trenéra Zdeňka Müllera.

Provázanost Kladna a Ústí nad Labem nabírá velké obrátky. Při pohledu na realizační týmy i soupisky obou mužstev se nabízí otázka, kdo že to proti sobě nastoupí? Trenér Kladna Müller ještě před několika lety stával na lavičce Ústeckých Lvů, zatímco nynější asistent Pavla Hynka Vladimír Evan přišel před letošní sezonou právě z kladenského týmu.

Žlutomodrý dres Slovanu obléká již jako svůj domácí spousta hráčů, kteří nedávno nosili na prsou znak Rabatu. Na ústecké soupisce figurují nyní Patrik Fink, David Pazourek, Robert Kysela, Tomáš Klimt a Vítězslav Jankových. Na krátkou dobu se nabrala stejnou destinaci i kariéra Ladislava Vlčka, jenž pak ale skončil na Moravě. Jako předvoj svého otce, který se podílí na trénování Lvů nově od této sezóny, tu působil v ročníku 2003/2004 i syn, Jakub Evan. Ten nastupoval za „A“ tým a vypomáhal i juniorům.
Dalším znakem úzké spolupráce jsou pak odchody hráčů za extraligovými zkušenostmi právě do klubu ve středních Čechách. V několika posledních letech to byli Milan Toman, pro něhož bylo ale Kladno jen přestupní stanicí za angažmá do Znojma a Jaroslav Kalla, který se v líhni hokejistů nemusel dlouho zabydlovávat.

Nejčerstvější vzpomínky pro srovnání má před čtvrtečním zápasem Robert Kysela. “Já jsem tu asi tři roky nebyl a nemohl jsem to tu poznat. Zázemí se zlepšilo, zprofesionalizovala se činnost realizačního týmu a některé věci, které jsem tu objevil, jsou tu lepší než v extralize,“ řekl nedlouho po svém příchodu do severních Čech. “V Kladně mi skončila smlouva a tam postavil filozofii mladého mužstva, nás starší tedy pustili. Já jsem jednal ještě se dvěma kluby extraligy, ale chtěl jsem kariéru ukončit v mužstvu, které má předpoklady vyhrávat. Na Kladně jsme spíš ty čtyři roky hráli spodní část tabulky,“ porovnal největší rozdíl v kolektivních úspěších Kysela.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv