Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Lvi pomáhali dobré věci
20.11.2010 | Michaela Seifertová

Lvi pomáhali dobré věci

Ú s t í n/L. - Již popáté v řadě se Ústečtí Lvi zúčastnili charitativní akce společnosti McDonald’s. Krátce po čtvrté hodině se v horním patře rychlého občerstvení shromáždili útočníci Marek Čurilla, Richard Diviš a Petr Kanko spolu s obráncem Ondřejem Holomkem a brankářem Radkem Fialou. Všichni do jednoho měli za úkol jedinou věc – rozdávat podpisy, usmívat se do fotoaparátů a dělat radost příchozím fanouškům.

Smyslem uspořádané akce ale bylo mnohem více. Všech pět jmenovaných hráčů si vyzkoušelo podávat hranolky a obsluhovat zákazníky, kteří se na ně přišli podívat. Jejich pracovní činnost však neměla mít žádný zastrašující význam, ba naopak. Svou přítomností dávali najevo svou podporu nadaci Ronald McDonald Charity House, která pomáhá těžce nemocným dětem ve svízelné životní situaci. Výtěžek z hranolek, které si zákazníci koupili, putoval na výstavbu McDonald House, který by měl vytvářet rodinám nemocných dětí v motolské nemocnici druhý domov.

Ronald McDonald Charity House

Nadace Ronald McDonald Charity House vznikla z myšlenky zakladatele McDonald’s a v České republice působí od roku 2002. Na svém počátku navázala na spolupráci McDonald’s s klinikou dětské onkologie a hematologie 2. LK UK v Motole, kde přispívá na tzv. domov mimo domov pro své pacienty a jejich rodiče. V současné době však připravuje výstavbu prvního Ronald McDonald House, který se má stát místem pocitu bezpečí a rodinné atmosféry. Rodiče pacientů z motolské nemocnice dostanou střechu nad hlavou a osamělí nemocní tak získají díky blízkosti svých milovaných pocit bezpečí, lásky a podpory svých rodinných příslušníků. Domovy rodinám v těžké životní situaci pomáhají nahradit rodinné zázemí po dobu hospitalizace jejich dětí a alespoň částečně zmírňují smutek a bolest na obou stranách. Přeci jen blízkost milovaného tatínka s maminkou dokážou utišit bolest dítěte a setřít jejich malinké slzičky.

Více fotografií naleznete zde.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv