Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Lvi na LYRA cupu vypadli brzy
03.06.2005 | Martin Řežábek

Lvi na LYRA cupu vypadli brzy

Ú s t í n/L. - Ve čtvrtek 2. června se v Děčíně uskutečnil fotbalový turnaj pod taktovkou TV LYRA. Vedle extraligových mistrů z Pardubic, týmu Karlových Varů nebo Chomutova se ho zúčastnili i hráči Slovanu Ústí nad Labem. Ti ale vypadli hned v základní skupině a na charitativně sportovním dni se dlouho neohřáli. Po jedné remíze a jedné prohře se s turnajem rozloučili. Ve finále porazil domácí tým FK Řezuz starou gardu FK Teplice a stal se vítězem turnaje.

V první skupině se střetly týmy FK Teplice, KLH Chomutov, ARGO SK a ČSPL a.s. Postupové karty se odkrývaly až na poslední chvíli, ARGO nezískalo ani bod, za to všichni ostatní protivníci měli shodně pět bodů a rozhodovalo skóre. To měly nejlepší týmy Teplic a ČSPL a postoupily do play-off.

Ve druhé skupině se potkala televize LYRA, HC Energie Karlovy Vary a HC Slovan Ústečtí Lvi. Lyra si dvěma góly zajistila vítězství nad oběma soky a tím i první místo, které znamenalo další semifinálovou účast. Ústečtí Lvi se rozešli s hokejovými kolegy z extraligy rozešli smírně 1:1 a spolu s nimi obsadili ve skupině 2.-3. místo.

Ve třetí skupině zastupovaly hokej kluby Děčína a Pardubic, které doplnil silný domácí fotbalový tým FK Řezuz. Ten remizoval s Děčínem, ale Pardubické porazil 2:0. A právě díky tomu, že si mistři nejvyšší české hokejové soutěže s děčínskými hráči druhé ligy poradili, mohl FK Řezuz i přes malé klopýtnutí skupinu vyhrát a postoupit.

V úvodím semifinále se tedy utkaly týmy FK Řezuz a ČSPL a.s. Fotbalová exhibice skončila jasným výsledkem 7:1 a bylo rozhodnut o prvním finalistovi. Poté se na hřiště sběhli hráči reprezentující televizi Lyra a jako jejich soupeři stará garda FK Teplice. I přes úpornou snahu organizátora turnaje se fotbalové zkušenosti projevily a Teplice vyhrály poměrem 3:0.

Finále se pak mezi týmy Teplic a FK Řezuz rozhodovalo až v tom nejzazším čase, kopaly se penalty. V těch se dlouho nemohl najít vítěz, až se přiklonilo štěstí na stranu domácích, kteří se stali vítězem TV LYRA cupu 2005.

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv