Ústí nad Labem - K dalšímu venkovnímu boji o tři body zajíždí Slovan
do Benátek nad Jizerou. Na středočeském zimním stadioně budou chtít Lvi odčinit bodovou ztrátu, kterou prodělali ve středu v Šumperku. Ústeckému celku bude chybět minimálně pětice hráčů ze základní sestavy, Jaromír Šindel bude ze zdravotních důvodů postrádat kapitána Jaroslava Roubíka, ale také Davida Ludvíka, Tomáše Sýkoru, Jakuba Mataie a Davida Tůmu. Ohrožen je také start Lukáše Špeldy. Úvodní vhazování je na programu v sobotu 20. října 2012 v 17:00 hod.

• BNJ - Hor. Slavia Třebíč 2:0

V letošním ročníku se svěřenci Milana Černého, Luďka Škalouda a Antonína Nečase zatím trápí, po první čtvrtině mají bílomodří
na kontě šestnáct bodů. Benátky nad Jizerou si dokázaly v základní hrací době poradit s Olomoucí (6:4 z pohledu Benátek nad Jizerou), Pískem (5:4), Mostem (3:2) a Horáckou Slavií Třebíč (2:0). V prodloužení získali Středočeši bonusový druhý bod v zápase se Stadionem Litoměřice (4:3 po prodloužení), naopak o bod méně brali v utkáních s Ústeckými Lvy a Medvědy Beroun (oba zápasy 3:4 po samostatných nájezdech). Nulový zisk zaznamenal celek Milana Černého v soubojích s Mladou Boleslaví, Jihlavou (obě utkání 0:4), Havlíčkovým Brodem (1:3), Šumperkem (3:4), Královskými lvy z Hradce Králové (0:3) a Kadaní (1:6).

• Asistent: Antonín Nečas

Gólmanskou jedničku dělá v Benátkách nad Jizerou Tomáš Vošvrda, který má hodně zkušeností i z české extraligy. V dresu Středočechů se letos třiadvacetiletý mladík objevil zatím desetkrát, přičemž se pyšní průměrnou procentuální úspěšností zákroků 90,41 %. Ostatní údaje a statistiky dalších brankářů naleznete v přehledu (výše).

Týmovou produktivitu ovládá po první čtvrtině šestatřicetiletý forvard Lukáš Král
(11 zápasů; 1+9), kterému šlape na paty
o šest let mladší útočník Josef Skořepa
(13 zápasů; 1+6). Třetí místo v kanadském bodování Středočechů náleží exústeckému, třicet osm let starému Tomáši Klimtovi (13 zápasů; 2+4).

A co se obránců týká, v zadních řadách je nejproduktivnější Jan Jaroměřský
(9 zápasů; 2+2), v těsném závěsu ho následuje Ondřej Vitásek (12 zápasů; 2+1).

Vzájemná střetnutí Benátek nad Jizerou a Lvů v sezóně 2012/2013 včetně přípravy

Přehled sezóny 2012/2013
z pohledu Slovanu

• Počet odehraných zápasů: 3 (2 přípravné).
  • Bilance: 1-1-0-1
    (v přípravě 1-0-1).
  • Skóre: 11:9 (v přípravě 7:6).
  • Diváci celkem: 2 233
    (v přípravě 445).
  • Výsledky: 5:4, 3:1, 4:3 sn.

Zatím ve všech třech letošních vzájemných utkáních zvítězil domácí celek. Pokud bychom zavzpomínali na střetnutí přátelská, na ledě Benátek nad Jizerou padli svěřenci Jaromíra Šindela poměrem 4:5. V rámci odvety, která byla na programu ve Zlatopramen Areně žlutomodří svému sokovi prohru vrátili, když uspěli v poměru 3:1.

Oba týmy na sebe narazily i v úvodním kole nového soutěžního ročníku. Slovan se musel strachovat o body, Benátky nad Jizerou vedly ještě v 54. minutě 3:1. Duel nakonec dospěl do samostatných nájezdů, kdy rozhodl o zisku prémiového druhého bodu
pro Ústí nad Labem kapitán domácích Jaroslav Roubík.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte
při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

Příprava: HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústečtí Lvi 5:4 (14. 8. 2012),
Příprava: HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (30. 8. 2012),
1. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Benátky nad Jizerou 4:3 sn (12. 9. 2012).

Očima Jiřího Mičky a Jakuba Grina

Jiří Mička - trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: „Benátky nad Jizerou jsou nepříjemný soupeř. Očekávám těžký zápas, který nás prověří. Středočeši mají silné mužstvo, dohrávají souboje a bojují o každý metr ledu. Na body můžeme pomýšlet s dobrou taktikou
a zodpovědnou hrou.“

Jakub Grin - HC Slovan Ústečtí Lvi (letos v ÚL: 3 utkání; 0+0; bilance +/-: 0; 0 TM): „V Benátkách nad Jizerou můžeme uspět s tím, že budeme diktovat tempo hry. Musíme hrát především dobře zezadu. Máme dobré útočníky, takže by tam něco spadnout mělo. Sestava se často mění, někdo je zraněný, někdo hraje, někdo ne, a tak stoprocentně nevím, jestli budu v sobotu hrát.“ (celý rozhovor naleznete zde)