Ústí nad Labem - Po nevydařeném derby s Kadaní si míří hokejisté Slovanu spravit chuť na led Jihlavy. Celek Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše nečeká jednoduché utkání, neboť Dukle náleží v soutěžní tabulce šestá příčka. 42. kolo I. hokejové ligy ČR je na plánu dne ve středu 16. ledna 2013, střetnutí začíná na Horáckém zimním stadioně v 17:30 hod.

• SK Horácká Slavia Třebíč - JIH 2:3 sn

Dukla je momentálně ve formě, v posledních deseti zápasech poztráceli svěřenci Petra Vlka a Patrika Augusty osm bodů. Klub z Vysočiny prohrál v probíhajícím ročníku doma pouze pětkrát, z toho jednou až v prodloužení.

Jihlavští obsazují v tabulce šestou pozici. Na pátou Horáckou Slavii Třebíč ztrácejí šest bodů, před sedmými Rebely z Havlíčkova Brodu mají tři body náskok.

V brankovišti se střídají Filip Novotný
(25 zápasů) a David Rittich (18 zápasů). Oba gólmani si stihli v tomto ročníku připsat na své konto dva shut-outy. Ostatní údaje a statistiky těchto brankářů naleznete v přehledu (výše).

Jednatřicetiletý forvard Tomáš Čachotský
(40 zápasů; 13+21) dominuje kanadskému bodování v celku Jihlavy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Dukly je o osm let starší Daniel Hodek (38 zápasů; 16+15), jenž v minulosti prošel i ústeckou kabinou. Třetím nejvíce bodujícím Jihlavákem je dlouholetý hokejista Chomutova Michal Jeslínek (38 zápasů; 13+16).

Nejlepším obráncem, co se produktivity týče, v týmu červenožlutých je osmadvacetiletý Tomáš Kolafa (41 zápas; 5+20), pro kterého rovněž bude utkání s Ústeckými Lvy pikantní, neboť v sezóně 2006/2007 na severu Čech působil.

• Výsledky: 3:1, 2:1, 2:1.
  • Nejlepší hráči: D. Tůma (1+2) - Polcar (2+0).
  • Diváci celkem: 4 308.

V prvním letošním vzájemném duelu byl úspěšnější Slovan. Již ve druhé minutě otevřel skóre David Tůma, za hosty srovnal o dvanáct minut později Michael Polcar. Lvi strhli vedení zpět na svoji stranu v prostřední dvacetiminutovce zásluhou Jaroslava Roubíka, pojistku přidal na začátku závěrečného dějství David Ludvík.

Hokejisté Ústeckých Lvů změřili v 16. kole síly s hráči Jihlavy. Na Horáckém zimním stadioně se žlutomodrým nevydařil vstup do utkání, Dukla vedla po první třetině 2:0. Ve třetím dějství pojistili svěřenci Petra Vlka své vedení třetí brankou, Lvi snížili pouze zásluhou exjihlavského Zbyňka Skleničky. Oddechový čas ani závěrečná power-play již Lvům ke zvratu střetnutí nepomohly.

Naposledy se utkaly tyto dva celky 5. 12. 2012, gólové akce shlédli diváci ve Zlatopramen Areně pouze v první části. Svěřencům Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše se i potřetí vydařil úvod, ve čtvrté minutě poslal domácí do vedení Tomáš Sýkora, za tři minuty vyrovnal Jakub Pekárek. V minutě šestnácté využil přesilovou hru Filip Pavlík, jeho zásah rozhodl o zisku tří bodů pro Ústí nad Labem.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

3. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 3:1 (19. 9. 2012),
16. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:1 (27. 10. 2012),
27. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 2:1 (5. 12. 2012).

Očima Jiřího Mičky a Ondřeje Smetany

Jiří Mička - trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: „Jedeme do Jihlavy, kterou jsme doma v obou případech porazili, ale venku s ní prohráli. Bude se hrát bojovný hokej, Dukla je doma hodně nepříjemná a bojovná. Musíme k utkání přistoupit jinak než v pondělí s Kadaní. Jestli proběhnou nějaké změny v sestavě, nedokážu momentálně říct.“

Ondřej Smetana - dvacátý nejproduktivnější hráč týmu (21 zápas; 1+4); HC Slovan Ústečtí Lvi: „V Jihlavě nás nečeká vůbec lehké utkání. Dukla je velice kvalitní soupeř, a to obzvlášť v domácím prostředí. Uspět můžeme jedině s tím, že budeme bojovat a hrát dobře z obrany. Věřím, že v útoku nám tam něco spadne, očekávám těžký zápas.“

41. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 2:3 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Laš), 38. Dočekal (Dolníček) - 15. Jeslínek,
    30. Velecký (Kolafa, Čachotský), rozhodující samostatný nájezd Čachotský.
    Sestava HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Kolafa, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil, Ficenc, M. Drtina, Štebih - Hodek, Velecký, Čachotský - A. Zeman, R. Hubáček, Malec - M. Jeslínek, M. Filip, Prokš - Pekárek, Maliník, L. Krupka.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Kadaň 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
    Branky a nahrávky: 43. Daniel Boháč, 54. Handlovský (Matai, Pavlík) - 5. Račuk (Hafenrichter), 32. Gajovský, 48. M. Mazanec (Gajovský, Račuk), 52. Chlouba (Hafenrichter).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek - L. Poživil, Sklenička, Vl. Brož,