Ú s t í n/L. - Hokejisté z Ústí nad Labem porazili v sobotním utkání celek Jihlavy 4:3. V pondělí 27. ledna 2014 nastoupí k dalšímu zápasu. Tentokrát se vydají v rámci základní části naposledy do Benátek nad Jizerou. Souboj startuje v 17:30 hodin. Ve vzájemných utkáních vždy zvítězili Ústečtí Lvi. Středočechy porazili poměrem 5:2, 2:1 po samostatných nájezdech a 3:2 po prodloužení. Budou to znovu Severočeši, kteří zvítězí?

• Litoměřice - Benátky 4:0

Hokejisté ze středu Čech jsou na osmém místě tabulky. Celkem na svém kontě mají šestapadesát bodů. Ústečtí Lvi na Benátky ztrácejí pouhé tři body. Bílomodří čtrnáctkrát zvítězili v základní hrací době. Jedenkrát porazili soupeře v prodloužení a třikrát byli úspěšní v samostatných nájezdech. Devatenáct proher zaznamenali hokejisté od Jizery v základní hrací době. Třikrát podlehli po samotných nájezdech a tři prohry utrpěli v prodloužení. Nejvyšší výhru Benátečtí získali v duelu proti Havířovu, který rozstříleli 9:1. Hned v následujícím duelu přehráli celek Mostu také velmi vysoko 8:1. Naopak nejméně se jim dařilo proti Olomouci, které podlehli 2:8 a proti Šumperku, kde padli 3:9.

• Asistenti: Vladimír Čermák, Antonín Nečas

Nejproduktivnějším hráčem Benátek je útočník Josef Skořepa (10+15), který má na svém kontě pětadvacet kanadských bodů. Druhé místo patří Michalu Bártovi (11+13), jenž získal čtyřiadvacet bodů. Třetím nejlepším forwardem je Vít Jonák (12+9), který nasbíral jedenadvacet bodů. Mezi obránci v produktivitě vyniká Ján Niko (1+10), který získal jedenáct bodů. Hned za ním se umístili Marek Pabiška (6+3) a Jiří Říha (0+9), kteří mají shodně devět bodů. Třetí příčka náleží Ondřeji Vitáskovi (1+6), který získal sedm kanadských bodů.

Vzájemná střetnutí Benátek a Slovanu v aktuální sezóně

Severočeši se s Benátkami utkali celkem třikrát. První duel ovládli hokejisté z Ústí nad Labem. První branku utkání sice vstřelili modrobílí, ale Slovanu se velmi povedla druhá perioda, ve které nadělili soupeři čtyři branky. V poslední třetině oba kluby přidaly po jedné brance. Šelmy tak zvítězily poměrem 5:2. Druhé klání se hrálo na ledě Benátek. V tomto zápase v základní hrací době padla na každé straně pouze jedna branka. Prodloužení vítěze neurčilo a tak přišly na řadu penalty. V těch se více dařilo hostům. Zápas vyhráli žlutomodří 2:1 po samostatných nájezdech. Třetí zápas se odehrál ve Zlatopramen Areně. Utkání odstartovali lépe modrožlutí, kteří vstřelili první branku utkání. Středočeši nejprve vyrovnali a poté si vytvořili jednobrankový náskok. Slovan šest minut před koncem vyrovnal a utkání dospělo do prodloužení. V něm byli lepší Ústečtí, kteří nakonec zvítězili 3:2 po prodloužení.

43. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Dukla Jihlava 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 9. Loskot (Rod, Brož), 10. Přeučil (Grin, Alinč), 34. Vávra (Baránek), 39. Vaněk (Roubík) – 20. Hubáček (Seman), 44. Prokš (Seman, Důras), 57. Kaláb (Dobrovolný, Zeman).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek, Vaněk – Loskot, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, D. Merta, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.
  • HC Most – HC Benátky nad Jizerou 1:8 (1:1, 0:3, 0:4)
    Branky a nahrávky: 17. Majdan (Smolka, Tůma) – 2. Klimt (Skořepa, Kajínek), 25. Pabiška (Bárta, Jonák), 31. Špaček (Skalický, Kajínek), 36. Bárta (Dušek, Jonák), 45. Dušek (Říha), 46. Krejčík (Skalický), 53. Bárta (Dušek, Pabiška), 60. Krejčík (Jánošík, Špaček).
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Trenčan – Říha, Ulrych, Kajínek, Jánošík, Pyrochta, Pabiška, Beránek – Jonák, Dušek, Bárta – Klimt, Skořepa, Vařecha – Krejčík, Skalický, Špaček – Plodek, Mikyska, Maďar.

Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf