Ú s t í n/L. - Play-out je v plném proudu a stále není jisté, které dva prvoligové kluby si zahrají baráž o udržení ve druhé nejvyšší soutěži. Jistou účast si zajistil Most, o dalšího černého Petra zatím stále hraje. Ve středu 12. března je na programu již šesté kolo. V něm zavítají Ústečtí Lvi do Berouna. Utkání startuje v 18:00 hodin. V posledním vzájemném měření sil vyhráli Medvědi nad Slovanem 4:2.

75
Miroslav Třetina (5+3); Jakub Babka (2+6) - oba 8 b.

Beroun v play-out

Středočechům se v bojích o baráž velmi daří. Z pěti odehraných duelů se bílomodrým podařilo čtyřikrát vyhrát v základní hrací době. Pouze jedenkrát prohráli po samostatných nájezdech v zápase proti Českým Budějovicím. Během play-out Medvědi získali třináct bodů. Celkově mají na kontě devětašedesát bodů a patří jim páté místo. Stejný počet bodů jako Beroun mají i Jihočeši, kteří jsou díky lepšímu skóre na čtvrté příčce. Oba celky dělí od druhého a třetího místa taktéž pouhý jeden bod. Tabulce aktuálně vévodí Ústečtí Lvi, kteří mají pětasedmdesát bodů.

Kádr Středočechů v play-out

Mezi nejproduktivnější hokejisty v bojích o baráž patří útočníci Miroslav Třetina (5+3) a Jakub Babka (2+6), kteří mají shodně osm bodů. Na druhém místě je forward Zbyněk Hrdel (2+3) a obránce Jiří Kučný (0+5), jenž získali pět kanadských bodů. Na pomyslném třetím místě skončila trojice útočníků Daniel Vrdlovec (2+2), Jakub Marek (2+2) a Vladislav Kubeš (0+4), kteří si do statistik zapsali čtyři body. Ve všech pěti duelech se do klece postavil brankář Juraj Šimboch, jehož úspěšnost je 95,69% a průměrně obdrží 2 góly za zápas.

Poslední vzájemné střetnutí

Naposledy se Medvědi se Slovanem utkali v rámci prvního kola play-out. Skóre utkání otevřel již ve druhé minutě hostující Vrdlovec. Severočeši ale ještě v první periodě vyrovnali. Prostřední část byla bezbranková a další góly znovu padaly až ve třetí třetině. V padesáté minutě sice Sklenička navýšil na 2:1, ale Beroun dvě minuty před závěrečnou sirénou přidal další dva zásahy a ujal se vedení. Ústečané ještě zkusili power-play, ale v té inkasovali. Beroun si tak domů odvezl výhru 4:2.

5. kolo play-out z pohledu obou celků

• Medvědi Beroun 1933 – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 31. Hrdel (Chalupa, Kučný), 57. Třetina – 6. Pajič (Boháč, Melka), 36. Skuhravý (Vráblík).
    Sestava Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Špelda, Chalupa, Šteiner, Jebavý, Kučný, Sklenička – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, A. Půlpán – Hrouda, Kubeš, Petruška – Markulinec, Malý.
  • SK Kadaň – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
    Branky a nahrávky: 51. Szakal (Trefný, Kůs), 52. Charousek (Chlouba, Kůs) – 32. Hanzl (Černý, Meidl), 40. Vobořil (Pořický, Roubík), 42. Meidl (Hanzl).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek - Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek - Baránek, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Roubík, Pořický - V. Meidl, M. Hanzl, Vávra - Dostálek, Videlka, Kuchynka.

Foto top: Miroslav Rosendorf