Ú s t í n/L. - Do konce základní části první hokejové ligy zbývají čtyři zápasy. První z nich, odehrají Ústečtí Lvi v sobotu, 9. února 2013 na ledě Rebelů z Havlíčkova Brodu. Utkání startuje od 17.00 hodin. Ve třech předchozích vzájemných duelech zvítězili vždy hokejisté z krajského města. Budou se znovu radovat z výhry Severočeši nebo soupeř překvapí?

Aktuální forma Havlíčkova Brodu

Během letošní sezóny získali hráči z Havlíčova Brodu šestasedmdesát bodů. Na svém kontě mají dvacet výher, pětkrát vyhráli v nastaveném čase a jedenkrát pokořili soupeře po samostatných nájezdech. Osmnáctkrát odešli z ledu poraženi po šedesáti minutách. Jedenkrát padli v prodloužení a třikrát neuspěli v samostatných nájezdech. Červenobílí okupují sedmou příčku, která zajišťuje účast ve vyřazovacích bojích. Benátky nad Jizerou, které jsou na osmém místě se 67 body a Královští lvi z Hradce Králové na deváté pozici s 65 body, by teoreticky mohli ještě Rebely předběhnout. To ale jen za předpokladu, že by oba celky ve čtyřech zbývajících utkáních získaly plný počet bodů, tedy dvanáct a sportovci z Vysočiny by nezískali jediný bod.

Opory Rebelů

Mezi nejlepší hráče Rebelů, kterým se proti Ústí daří, patří útočník Lukáš Endál. Tento šestadvacetiletý sniper ve třech uplynulých zápasech nadělil do klece modrožlutých čtyři branky. V prvním utkání na ledě Zlatopramen Areny vstřelil Slovanu tři branky a za tento počin si na své konto připsal hattrick. Ve druhém měření sil, které se odehrálo v Kotlině si připsal další bod za gól. Ve třetím souboji vyšel naprázdno. Dalším úspěšným forvardem je Roman Vondráček. Tento hráč dvakrát překonal gólmana žlutomodrých a dvakrát na gól nahrával. Jedenkrát se trefil Martin Ondráček a zadák Tomáš Protivný.

Vzájemná bilance

V sezóně 2012/2013 se oba celky spolu utkaly celkem třikrát. Vždy z těchto vzájemných duelů vyšli lépe hokejisté ze severu Čech. V prvním utkání, hraném na ledě Zlatopramen Areny podlehli Rebelové domácím 3:5. Druhé klání se uskutečnilo v Havlíčkově Brodu. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a tak o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější žlutomodří a odvezli si z Vysočiny dva body za výhru 4:3. Třetí souboj se konal opět na ústeckém zimním stadionu. Ačkoliv utkání odstartovali lépe bíločervení, nakonec tři body získali domácí hráči. Ti ve druhé třetině nadělili Havlíčkobrodským tři branky a v závěrečné části ještě jednu přidali. Rebelové tak podlehli Ústeckým 2:4.

Loňská sezóna

V ročníku 2011/2012 se bíločervení zúčastnili také vyřazovacích bojů. V prvním kole narazili na silné Piráty z Chomutova. První dva duely na ledě modrobílých pohráli. V úvodním čtvrtfinále podlehli domácím 1:3. Druhý zápas byl velmi vyrovnaný a o vítězství Krušnohorců rozhodlo až prodloužení. Ti v něm zvítězili poměrem 3:2. Třetí souboj vyzněl lépe pro Rebely, kteří v domácím prostředí přehráli Severočechy 4:2. Čtvrté střetnutí ale znovu ovládli Chomutovští a výhra 5:3 jim zajistila vedení 3:1 v sérii. K pátému zápasu se opět cestovalo na sever Čech. V tomto klání zvítězili bílomodří, neuvěřitelně vysoko 11:2. Mužstvo z Havlíčkova Brodu na Chomutov nestačilo a tak po čtyřech prohrách z play-off vypadlo.

48. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:6 pp (1:2, 1:1, 3:2 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 18. Dočekal (Rangl, Malena), 34. Burian, 57. Dočekal (Čejka, Zdráhal), 57. Kaut (Ostřížek), 60. Dočekal (Hruška) - 9. Vondráček (Polodna, Protivný), 13. Havel (Polodna), 24. Knotek (Vondráček), 41. Polodna (Musil), 42. Havel (Polodna), 64. Protivný (Jelínek).
    Sestava Havlíčkova Brodu: Suchan - Jelínek, Protivný, Starý, Pavlík, Soldán, Ostrčil - Endál, Knotek, Vondráček R. - Havel, Polodna, Musil - Dvořáček, Kostourek, Ondráček - Milfait, Štěpánek, Stehlík.
  • Medvědi Beroun 1933 - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 22. Fiedler (Padělek, Přindiš) - 52. Frolík (Roubík, Laš), 61. Kovář (Lapšanský, Šmach).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - L. Poživil, Sklenička, Vl. Brož, do 40. K. Černý, F. Pavlík, Špelda, Šmach, do 40. Vobořil - Martin Frolík, Roubík, do 40. Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, Laš - do 40. Matai, do 40. Rod, Handlovský - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč.