CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 7. 12. 2019 17:00 hod. | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Lídr soutěže hostí Hanáky
19.11.2004 | Karel Greiner

Lídr soutěže hostí Hanáky

Ú s t í n/L. - Po jedenácti kolech mohou hokejisté Slovanu opět vystupovat jako nejlepší tým první ligy. Jak jsou v této pozici silní v kramflecích přijede otestovat loňský nováček první ligy a zároveň loňský čtvrtfinálový soupeř Lvů HC Olomouc. Slovan má za sebou sérii pěti vítězství v řadě a další pomyslný korálek na šňůru úspěchů se pokusí navléknout na domácím kluzišti již tuto sobotu 20.listopadu od 17:00 hod. Na utkání jsou pozvané i děti z dětského domova na Severní terase, které budou mít možnost zúčastnit se o přestávce soutěží na ledě.

Porovnání týmů

19-0-1-2-2 celková bilance 8-0-3-0-13
5-0-0-0-0 posledních 5 zápasů 2-0-1-0-2
9-0-1-2-0 zápasy venku 4-0-1-0-7
10-0-0-0-2 zápasy doma 4-0-2-0-6
1. postavení v tabulce 11.
60 získané body 27
83 vstřelené branky 58
34 inkasované branky 75
žádné utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shotoutem 2
7:1 (Hradec) nejvyšší výhra 5:2 (Třebíč)
2:3 (Č. Budějovice, Beroun) nejvyšší prohra 0:9 (Budějovice)
P.Fink; 17b (7+10) nejproduktivnější hráč M.Ministr; 20b (10+10)
V.Jankových; 9 nejlepší střelec M.Ministr; 10
M.Koudelka; 11 nejvíce asistencí M.Ministr, T.Karný; 10
P.Přeučil; 61 nejtrestanější hráč A.Hebar; 75
L.Sáblík - 94,53% úspěšnost brankáře M.Vojtek - 91,94%
L.Sáblík - 1,37 průměr inkas. branek M.Vojtek - 3,02

Olomouc

Štika minulého ročníku první ligy HC Olomouc zatím v této sezóně připomíná spíše kapra. Na pátou pozici, kterou Olomoučtí obhajují, totiž ztrácejí dvanáct bodů. Mnohem bližší meta je hranice play-off, na tu ztrácejí pouhých pět bodů. Stejnou distanci však mají také na opačnou stranu k barážovým pozicím a tak je pro Hanáky každý bod cenný. Ty zatím sbírali především se soupeři ze dna tabulky. Z osmi vítězství si jich rovných šest připsali v duelech s Třebíčí, Pískem a Opavou – všechny porazili dvakrát. Z ostatních týmů dokázali uzmout tři body ještě Berounu a Brnu.
S dosavadním nepříznivým vývojem soutěže bojuje klubový management tradičním způsobem. Trenér Kamil Přecechtěl, který zahájil letošní sezónu na olomoucké střídačce, byl nahrazen opavským Karlem Suchánkem, který zatím s týmem vybojoval ze čtyř zápasů sedm bodů. Změny se udály také v hráčském kádru. Ze Slovanu přišel Ladislav Vlček a z Opavy další útočník Tomáš Lhotský. Další posily přišly z extraligových týmů Vsetína, konkrétně forvardi Jan Korotvička a Marek Dubec s obráncem Robertem Horákem, a Třince - útočníci Tomáš Zbořil s Andrejem Hebarem.
Kanadskému bodování týmu vládne zkušený Milan Ministr s dvaceti body (10+10) a v celkovém pořadí mu patří skvělá čtvrtá příčka. Výborně se daří i sedmnáctibodovým Andreji Hebarovi (9+8) a Tomáši Karnému (7+10). Čtrnáct záznamů má pak Robert Najdek (8+6). Vcelku rušno je v olomoucké svatyni. Nejvíce si zatím zachytal Martin Vojtek (15z.), dále se v brance objevila olomoucká jednička z minulé sezóny Petr Svoboda (8z.) a dostalo se i na Radka Tihláře (4z.).

Lvům se v poslední době velmi daří a z posledních deseti utkání prohráli pouze jediné a dostali se tak zpět na první příčku. V dalších utkáních zvítězili a zejména úspěchy s Budějovicemi nebo Chomutovem jsou velmi cenné. Bude proto velmi zajímavé sledovat prvotřídní hokej v podání lídra soutěže s, doufejme, opět vítězným závěrem.

Vzájemné zápasy

2003/2004
Olomouc - Ústí 1:4
Ústí - Olomouc 1:2
Ústí - Olomouc 7:2
Ústí - Olomouc 1:2
Olomouc - Ústí 6:3
Olomouc - Ústí 1:4
Ústí - Olomouc 3:0
2004/2005
Olomouc - Ústí 1:2

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Vála, Kříž, Kubeš - Hodek, Koudelka, Přeučil - Fink, Pazourek, Šaffer - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa,Lipina, Dragoun.
Olomouc: Svoboda (Tihlář) - Klimeš, Faltýnek, Vašut, Houdek, Šafařík, T.Vlček - Ditrich, Ministr, Smejkal - Kavulič Najdek, Martinka - Hebar, Karný, Žajgla.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv