Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 2:4 | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Lídr soutěže hostí Hanáky
19.11.2004 | Karel Greiner

Lídr soutěže hostí Hanáky

Ú s t í n/L. - Po jedenácti kolech mohou hokejisté Slovanu opět vystupovat jako nejlepší tým první ligy. Jak jsou v této pozici silní v kramflecích přijede otestovat loňský nováček první ligy a zároveň loňský čtvrtfinálový soupeř Lvů HC Olomouc. Slovan má za sebou sérii pěti vítězství v řadě a další pomyslný korálek na šňůru úspěchů se pokusí navléknout na domácím kluzišti již tuto sobotu 20.listopadu od 17:00 hod. Na utkání jsou pozvané i děti z dětského domova na Severní terase, které budou mít možnost zúčastnit se o přestávce soutěží na ledě.

Porovnání týmů

19-0-1-2-2 celková bilance 8-0-3-0-13
5-0-0-0-0 posledních 5 zápasů 2-0-1-0-2
9-0-1-2-0 zápasy venku 4-0-1-0-7
10-0-0-0-2 zápasy doma 4-0-2-0-6
1. postavení v tabulce 11.
60 získané body 27
83 vstřelené branky 58
34 inkasované branky 75
žádné utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shotoutem 2
7:1 (Hradec) nejvyšší výhra 5:2 (Třebíč)
2:3 (Č. Budějovice, Beroun) nejvyšší prohra 0:9 (Budějovice)
P.Fink; 17b (7+10) nejproduktivnější hráč M.Ministr; 20b (10+10)
V.Jankových; 9 nejlepší střelec M.Ministr; 10
M.Koudelka; 11 nejvíce asistencí M.Ministr, T.Karný; 10
P.Přeučil; 61 nejtrestanější hráč A.Hebar; 75
L.Sáblík - 94,53% úspěšnost brankáře M.Vojtek - 91,94%
L.Sáblík - 1,37 průměr inkas. branek M.Vojtek - 3,02

Olomouc

Štika minulého ročníku první ligy HC Olomouc zatím v této sezóně připomíná spíše kapra. Na pátou pozici, kterou Olomoučtí obhajují, totiž ztrácejí dvanáct bodů. Mnohem bližší meta je hranice play-off, na tu ztrácejí pouhých pět bodů. Stejnou distanci však mají také na opačnou stranu k barážovým pozicím a tak je pro Hanáky každý bod cenný. Ty zatím sbírali především se soupeři ze dna tabulky. Z osmi vítězství si jich rovných šest připsali v duelech s Třebíčí, Pískem a Opavou – všechny porazili dvakrát. Z ostatních týmů dokázali uzmout tři body ještě Berounu a Brnu.
S dosavadním nepříznivým vývojem soutěže bojuje klubový management tradičním způsobem. Trenér Kamil Přecechtěl, který zahájil letošní sezónu na olomoucké střídačce, byl nahrazen opavským Karlem Suchánkem, který zatím s týmem vybojoval ze čtyř zápasů sedm bodů. Změny se udály také v hráčském kádru. Ze Slovanu přišel Ladislav Vlček a z Opavy další útočník Tomáš Lhotský. Další posily přišly z extraligových týmů Vsetína, konkrétně forvardi Jan Korotvička a Marek Dubec s obráncem Robertem Horákem, a Třince - útočníci Tomáš Zbořil s Andrejem Hebarem.
Kanadskému bodování týmu vládne zkušený Milan Ministr s dvaceti body (10+10) a v celkovém pořadí mu patří skvělá čtvrtá příčka. Výborně se daří i sedmnáctibodovým Andreji Hebarovi (9+8) a Tomáši Karnému (7+10). Čtrnáct záznamů má pak Robert Najdek (8+6). Vcelku rušno je v olomoucké svatyni. Nejvíce si zatím zachytal Martin Vojtek (15z.), dále se v brance objevila olomoucká jednička z minulé sezóny Petr Svoboda (8z.) a dostalo se i na Radka Tihláře (4z.).

Lvům se v poslední době velmi daří a z posledních deseti utkání prohráli pouze jediné a dostali se tak zpět na první příčku. V dalších utkáních zvítězili a zejména úspěchy s Budějovicemi nebo Chomutovem jsou velmi cenné. Bude proto velmi zajímavé sledovat prvotřídní hokej v podání lídra soutěže s, doufejme, opět vítězným závěrem.

Vzájemné zápasy

2003/2004
Olomouc - Ústí 1:4
Ústí - Olomouc 1:2
Ústí - Olomouc 7:2
Ústí - Olomouc 1:2
Olomouc - Ústí 6:3
Olomouc - Ústí 1:4
Ústí - Olomouc 3:0
2004/2005
Olomouc - Ústí 1:2

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Vála, Kříž, Kubeš - Hodek, Koudelka, Přeučil - Fink, Pazourek, Šaffer - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa,Lipina, Dragoun.
Olomouc: Svoboda (Tihlář) - Klimeš, Faltýnek, Vašut, Houdek, Šafařík, T.Vlček - Ditrich, Ministr, Smejkal - Kavulič Najdek, Martinka - Hebar, Karný, Žajgla.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druholigový Most na mladý ústecký výběr nestačil

Most - K prvnímu přátelskému utkání před novou sezónou vyrazili ústečtí do Mostu, s druholigovým... Celý článek

I druhá Veronika v ženské reprezentaci U16

Ú s t í n/L. - Dalšího kempu ženské hokejové reprezentace do 16 let, který se koná dne 14.8. ve... Celý článek

Informace k přátelským zápasům HC Slovan

Ú s t í n/L. - Vzhledem k omezením během pandemie koronaviru prosíme všechny příznivce, aby si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv