OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Letní příprava je v plném proudu, Lvi ještě shání dvě pravá křídla
11.05.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Letní příprava je v plném proudu, Lvi ještě shání dvě pravá křídla

Ústí nad Labem - Šelmy zahájily nový ročník! Hráči neoblíbenou letní přípravu začali ve středu dopoledne na fotbalovém hřišti vedle Zlatopramen Areny. Na tréninku vedeným Milanem Skrbkem se sešli tři strážci brankoviště, jedenáct obránců a třináct hráčů z ofenzivy. Nepřítomni byli kromě Pavla Janků, který ohlásil konec aktivní kariéry, také gólmani Zdeněk Orct a Dušan Salfický, zadák Roman Němeček a útočníci Richard Diviš, Marek Hovorka, Petr Kanko a Milan Mikulík. K jejich absenci se níže vyjádřili právě asistent trenéra Skrbek a sportovní manažer Jaromír Šindel. S některými hokejisty se vedení klubu loučí.

Interview s Milanem Skrbkem ...

Zahájili jste přípravu na nadcházející ročník, dorazili všichni?
"Chyběl nám pouze brankář Zdeněk Orct, který byl pravděpodobně u lékaře, ale to není vůbec podstatné. Pokud pominu jeho a Roka Pajiče, který byl na mistrovském šampionátu, jsme kompletní a takto bychom se zde měli scházet."

Suchou přípravu zahájili Lvi ve složení:
Brankáři: Radek Fiala, Pavel Francouz, Michal Petrásek (J).

Obránci: Dominik Boháč, Vladimír Brož, Kamil Černý, Miloslav Gureň, Ondřej Holomek, Petr Hořava, Jan Klobouček, David Pojkar, Lukáš Poživil, Milan Vobořil, Jiří Zeman.

Útočníci: Jan Alinč, Marek Čurilla, Lukáš Handlovský, Robin Hanzl, Ondřej Havlíček, Jan Kloz, David Ludvík, David Pazourek, Tomáš Rod, Jaroslav Roubík, Zbyněk Sklenička, Martin Šagát, Tomáš Vávra (J).

Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.

Nastíníte program vašeho mužstva pro následující dny?
"Příprava bude stejná jako každý rok, vždy je hodně podobná. Pouze bude oproti loňsku kratší, loni byla devět týdnů, letos jen sedm a půl. Náročnost ale bude určitě stejná. Začátek bude zaměřen na vytrvalost, na posílení všeho svalstva a celého těla tak, aby se ti kluci zatáhli a zařazovat budeme zprvu spíše regenerační cviky. Ve středu, čtvrtek a pátek máme jeden trénink na fotbalovém hřišti vedle zimního stadionu a od pondělí začínáme trénovat dvoufázově. Využijeme vše, co se nachází v areálu, ať už k běhání Střížovický vrch či k posilování posilovnu a kola. Zamíříme také na schody."

Jak jste si rozdělil práci s Petrem Rosolem?
"Bavíme se o tom a je jedno, kdo a kdy trénuje. Není to podstatné, ale většinou to dělám já."

Jak jistě víte, letos se nehraje Tipsport Cup. Máte již naplánovaná nějaká přípravná utkání?
"Něco domluveného máme, ale není to úplně doladěné. Střetnout bychom se měli s Kladnem, Litvínovem, Benátkami nad Jizerou (všichni - doma i venku), Karlovými Vary (jen v KV Aréně), možná Liberecem (nejisté). Dále jsou v plánu klání s prvoligovými celky, protože je potřeba hrát i s nimi a zvyknout si na trochu jiný hokej, za všechny uvedu Litoměřice (doma i venku)."

Plánuje se nějaký příchod do klubu?
"Někdo ještě určitě přijde, uvidíme, kdo se v průběhu naskytne, potřeba budou dvě pravá křídla. Odchází například Milan Mikulík do Mladé Boleslavi. Chce tam sám, chce to tam znovu zkusit a my mu v tom nebudeme bránit."

Jak vidíte možné zúžení české první hokejové ligy na čtrnáct účastníků?
"Ve Vrchlabí to skončilo a v Táboře to vypadá rovněž špatně. Nevím, zda je zájem z nižší soutěže, ale zřejmě ne. Rozdělení na čtrnáct celků a odehrání 52 kol je podle mého horší systém, neboť nyní jsme hráli v závěru s trochu relativně lepšími mančafty. Jsem zvědavý, jak se to vyřeší, my se budeme muset pouze podvolit."

Jaké jsou ambice celku?
"Cíl je stejný jako volni, postup do nejvyšší soutěže."

Máte jasno už o kapitánovi ústecké šlechty?
"Jako bývá zvykem, i letos proběhne volba."

Jak byste se naposledy ohlédl za loňskou sezónou?
"Měli jsme úspěšný rok, akorát jsme v prvním domácím zápase baráže zaváhali a to podle mě byl klíčový okamžik celé sezony. Hodně nás to psychicky položilo, ale člověk nikdy neví, jak by to dopadlo."

Šindel: Kabinu Slovanu opouští Milan Mikulík ...

"Po třech sezónách nás Milan požádal o uvolnění s tím, že by chtěl hrát extraligu. Jeho krok se dal očekávat. Došli jsme k závěru, že když nehodlá působit v Ústí nad Labem, tak mu v přestupu bránit nebudeme. Jenom čekáme, jaké hráče nám Mladá Boleslav, za níž nastupoval formou střídavých startů, za něj poskytne," konstatoval sportovní manažer Ústeckých Lvů Jaromír Šindel.

Šindel: V týmu končí Marek Hovorka, Petr Kanko, nejisté je i pokračování Richarda Diviše. Janků věší brusle na hřebík ...

"Jak již bylo dříve řečeno, aktivní kariéru ukončil útočník Pavel Janků, který před několika týdny oslavil dvaačtyřicáté narozeniny. Klobouk dolů před tím, co za dlouhá léta v hokeji dokázal a patří mu naše poděkování. Marek Hovorka a Petr Kanko odcházejí, protože se neprosadili. Smlouvu nemá ani Richard Diviš, který byl na hostování z Kladna, a uvidíme, jak se situace kolem něj vyvine. Roman Němeček, jenž byl v Ústí nad Labem čtyři sezóny, potřebuje změnu. Jednáme s extraligovými celky, do Ústí by měl pak střídavé starty" odůvodňuje někdejší brankář.


Fotografie z letní přípravy naleznete ve fotogalerii.

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv