Ú s t í n/L. - Přestože je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Slovanu, v duelu s brněnskou Kometou dal Ladislav Slížek teprve svou třetí letošní branku. A radost z ní měl opravdu velkou. ”Já jsem se radoval, protože nevím, kdy dám další gól,” vtipkoval dobře naložený forvard po zápase. Navíc svojí střelou připravil vítězný gól kapitánu Antošovi, který mu pak na dálku poděkoval: ”Bylo jednoduchý dorazit to do prázdné branky.”
Ústečtí Lvi vstoupili do utkání, ve kterém hráli s Kometou o druhou příčku, aktivně a již od první minuty se bylo na co dívat. ”V první třetině jsme měli lehce navrch díky tomu, že jsme měli tři přesilovky a Brno jednu. Těmi přesilovkami jsme se dostali do nějakých šancí, ty jsme neproměnili, ale myslím, že jsme byli mírně lepší,” byl s úvodním dějstvím vcelku spokojen Ladislav Slížek. Ihned na začátku druhé třetiny však poprvé pohnul s brankovým stavem plachtící střelou brněnský Špelda. ”Ve druhé třetině jsme měli špatný začátek. Prvních pět minut nás Brno přehrávalo. To nevím, co se s námi dělo. Jako kdybychom se zapomněli v šatně. Potom jsme to vyrovnali. Zase jsme měli nějaké šance .Pak nás přibrzdilo, že jsme se nechali třikrát nesmyslně vyloučit. Ve třetí třetině to byl boj. Ty góly, co jsme dali, byly z dorážek a zaplať pánbůh za ně,” oddechl si Slížek.

Po dlouhé době se mohl opět radovat ze vstřelené branky. Zatím má na kontě pouhé tři góly. První dal v úvodním kole v Boleslavi, ten druhý v kole osmnáctém Olomouci. ”Já jsem se radoval, protože nevím, kdy dám další gól. Samozřejmě mě mrzí, že nedávám góly. Já jsem tedy nebyl nikdy žádný střelec, ale ta pauza mezi góly je i na mě veliká. Sice mám nějaké nahrávky, ale já jsem to hodil za hlavu. Snažím se na to nemyslet,“ zapuzuje zlé myšlenky “hračička” Slížek a snaží se nalézt ze střelecké krize nějaké východisko: ”Střílím ze všech pozic a říkám si, že to tam někdy spadne. Snažím se bojovat, makat, být pro ten tým platný i jinak, když to nejde těmi góly. Každopádně ty góly chci dávat a doufám, že to přijde.”

Brněnský tým předvedl ve Lví aréně výborný výkon. ”Hrají již nějaký čas pohromadě a jsou šikovní dopředu. Chtěli jsme se vyvarovat toho, aby nás nepřečíslovali. To se v hodně případech podařilo až na ten druhý gól, co jsme dostali. Chtěli jsme hrát dozadu, oni nás přečíslili a bylo to dva dva. Brno podalo kvalitní výkon. Myslím, že se hokej musel líbit a byl to jeden z nejlepších hokejů, co jsme letos odehráli,” je si Slížek jistý, že ve Lví aréně se zase hrál hokej, na který stálo zato jít.

Zase se ukázal jako správný kapitán a otevřený souboj rozhodl ve prospěch Slovanu. Po Slížkově střele stál tam, kde měl, a uklidil odražený puk za Maláčova záda – 3:2 pro Lvy. Milanu Antošovi to v této sezóně až neuvěřitelně “lepí”. ”Zaplať pánbůh. Já jsem se celý zápas trápil a nebyl jsem na tom fyzicky zrovna nejlíp,” přiznává i on zdravotní trable, které provází ústeckou kabinu od té doby, kdy byla očkována proti chřipce. ”Procházíme takovou krizí, kdy nás jsou tři pětky a teď se to začíná uzdravovat, ale zase lehli jiní. Doufám, že se to během týdne deseti dnů vrátí do starých kolejí, a začneme zase hrát na čtyři pětky a budeme hrát dobrý hokej. V tuhle chvíli ale hraje ten, kdo je zdravý a zaplať pánbůh, že se daří,” je spokojený s bilancí čtyř vítězství v řadě.

A to poslední vítězství s Kometou se rozhodně nerodilo lehce. ”Hráli výborně. My jsme to i čekali. Dobře bránili, měli pár šancí a ty proměnili a byli nám opravdu zdatným soupeřem. Myslím, že to byl i hezký hokej,” zanechalo Brno v ústeckém kapitánovi dojem. A co rozhodlo o třech bodech pro domácí? ”Myslím, že rozhodlo to, že jsme víc chtěli. Hráli jsme doma, lidi nás hnali a to asi rozhodlo,” vnímal ústecké publikum jako dalšího hráče na ledě. Rozhodující okamžik zápasu pak viděl takto: ”Oni tam udělali chybu, že nešli rychle k našim obráncům. Šlo to z jedné strany na druhou a tam jsme byli dva na jednoho, odrazilo se to, a pak už to bylo jednoduchý dorazit to do prázdné branky.”

Během týdne rozvášnila hokejové Ústí zpráva o přejmenování boleslavského stadionu na Zlatopramen arénu. ”Mě to strašně překvapilo. Nevím, jaký vztah má Drinks Union ke klubu. Měl jsem za to, že tenhle region chce bojovat o nejvyšší příčky a myslím si, že by nám spíše pomohlo, kdyby se tato hala jmenovala Zlatopramen. Je to rozhodnutí majitelů a nikdo s tím nic neudělá. Pro mě je to takové řekněme zklamání, nebo spíše překvapení z toho, že se něco takového stalo,” kroutí hlavou a dodává: ”Je to stejné, jako kdyby Skanska zaplatila halu v Třinci. To je nesmysl. Myslím si, že Zlatopramen patří tady do Ústí a měl by být tady, ale je to věcí jejich akcionářů. Je to překvapivé i pro nás, chceme jít výš a najednou nám podporují rivala.”

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.