Ú s t í n/L. - O kuriózní momenty se v pondělním utkání postaral ústecký brankář Zdeněk Orct. Už za první třetinu stihl nasbírat čtyři trestné minuty a navrch zavinit trestné střílení. Posléze ale Slovan dovedl k pohodlnému vítězství 5:1 nad Šumperkem.

Původně mělo mít utkání 52. kola první ligy mezi Ústeckými Lvy a Šumperkem klidný scénář. Ústí mělo jistotu třetího místa po základní části, Draci naopak už do vyřazovacích bojů postoupit nemohli a na barážové pozice mají dostatečný náskok.

Úvodní dvacetiminutovka ovšem paradoxně nabídla dostatečné množství vzruchu. Po původním náporu ústeckých hokejistů se do středu pozornosti dostal brankář Zdeněk Orct. Nejprve skočil hostujícímu Adamu Červenkovi pod brusle, aby následně kryl jeho trestné střílení. Zanedlouho po ataku šumperských protihráčů se snažil vyprovokovat šarvátku a soupeřova hráče dvakrát přetáhl hokejkou. Od výraznější strkanice zastavili Orcta rozhodčí.

I tak ústecký brankář Orct vyfasoval čtyři trestné minuty (hrubost + sekání) a stal se nejtrestanějším ústeckým hráčem zápasu. „Nejprve Orct spadl Červenkovi mezi brusle, což byla ale spíše shoda okolností, kdy při jeho výjezdu z brankoviště netrefil puk. Při dalším momentu mu trochu ujely nervy, ale to je spíše chyba obránců, kteří nesjednali v brankovišti pořádek, takže se musel bránit sám,“ hodnotí celou situaci trenér Slovanu Jaromír Šindel.

„Museli jsme z povinnosti zápas odehrát. V první třetině jsme hráli opatrně a přišlo mi, že se nikdo nechce zranit. Od druhé části utkání jsme hru zlepšili a zaslouženě vyhráli,“ doplnil Šindel ke středečnímu duelu proti Šumperku.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.