Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Končí Šedivý, přichází Handlovský
20.11.2010 | Tisková zpráva, Jan Feudall

Končí Šedivý, přichází Handlovský

Ústí n. L.. – Další pohyb nastává v kádru Ústeckých Lvů. Ukončeno bylo hostování Ondreji Šedivému z Vítkovic. Volné místo je ihned obsazeno, přichází totiž útočník Lukáš Handlovský z Mladé Boleslavi. Na severu Čech bude tento čtyřiadvacetiletý slovenský hráč působit formou hostování.

Ondrej Šedivý stačil v dresu Slovanu nastoupit k 8 zápasům, ve kterých zaznamenal 1 branku a 2 asistence. Nyní bylo jeho hostování ukončeno a vrací se do Vítkovic.

Volné místo na soupisce ihned doplnili Lvi novou akvizicí z Mladé Boleslavi. Slovenský útočník Lukáš Handlovský bude v Ústí působit formou hostování. V letošním ročníku Tipsport Extraligy stihl v dresu z města Škodovek 23 startů s bilancí 1 + 1.

Profil Lukáše Handlovského

Lukáš Handlovský spatřil světlo tohoto světa 3. srpna 1986 ve slovenské Banské Bystrici, kde také s hokejem začínal. Přibližně v šesti letech ho k němu přivedli rodiče. Je pracovitým útočníkem s dobrou koncovkou a předvídavostí - umí dobře číst hru. Tyto své přednosti prokázal i v českých soutěžích, kam zamířil už v juniorském věku.

Začínal nejprve na Spartě, kde si dokonce zahrál finále play-off extraligy juniorů. Několikrát zajížděl vypomáhat druholigovému Nymburku a dokonce se zúčastnil ve slovenském národním dresu mistrovství světa do 18 let v Bělorusku. Svou extraligovou premiéru za “A“ tým Sparty si odbyl v sezoně 2005/2006. Protože se ale začínalo ukazovat, že více příležitostí zatím nedostane, rozhodl se v následujícím ročníku pro prvoligovou Třebíč. Právě tam si ho všiml Bruslařský klub a o rok později už Lukáš doplnil sestavu, která měla jediný cíl – vybojovat extraligu.

V ročníku 2007/2008, kdy Mladá Boleslav nakonec do extraligy opravdu postoupila, utvořil Lukáš údernou trojku mladíků společně s Gajovským a Rodem a ačkoliv byla jejich formace obvykle až jako čtvrtá v pořadí, nemohli si stěžovat na nedostatek prostoru. Svědčí o tom i 15 branek a 16 asistencí, které Handlovský v průběhu tohoto ročníku nasbíral.

Špatně si nevedl ani v premiérové sezoně Bruslařského klubu v extralize. Včetně play-out a baráže nastoupil Lukáš do 67 zápasů (za celý ročník vynechal pouze jediné utkání), připsal si 14 gólů a 12 asistencí a stal se tak třetím nejproduktivnějším hráčem boleslavského týmu. Svými výkony si na jaře 2009 řekl o prodloužení smlouvy na další dva roky.

Zdroj: www.bkboleslav.cz, Jitka Čechová

FOTO TOP: František Stýblo, www.bkboleslav.cz

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv