Chance Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 30. 9. 2020 od 17:30 hod.
Kdybychom bodovali venku, měli bychom na první šestku, ví gólman Jakub Soukup
06.12.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Kdybychom bodovali venku, měli bychom na první šestku, ví gólman Jakub Soukup

Ú s t í n/L. - Výkony jako den a noc. Takovým antonymem by se daly shrnout zápasy ústeckého Slovanu na domácím a venkovním ledě. Zatímco v ústecké aréně je Slovan druhý nejlepší v lize, venkovní bilance je značně negativní. Čím to?

V tabulce domácích zápasů jsou Ústečtí druzí, v kolonce venkovních duelů až dvanáctí. "Kdybychom věděli, co je příčinou takových výkyvů, tak bychom něco změnili. Samozřejmě už bychom potřebovali vyhrát i venku za tři body. Doma se pak klepeme, protože získáváme body hlavně na domácím ledě. Kdybychom uspěli i při venkovních duelech, celkově bychom mohli být ve větším klidu," říká brankář Slovanu Jakub Soukup.

Ten se důležitými zákroky podílel na poslední výhře nad Přerovem 3:2 po samostatných nájezdech. V prodloužení to vypadalo, že bude muset měnit svou helmu, ale vše nakonec bylo jinak. "Dostal jsem pukem do helmy a kotouč přeřízl šňůrku na masce, ale na střídačce mi helmu náš masér opravil a mohl jsem pokračovat ve hře," vysvětlil Soukup. A oddechl si. "Nájezdy byly napínavé. Hráči Přerova vůbec nedělali kličky, jen stříleli, což je pro gólmana horší."

Slovanu aktuálně chybí útočník Jan Kloz, jenž zamířil v rámci hostování do Kladna. Bude to znát? "Honza byl výborný hráč, osobnost týmu. Byl velmi produktivní. Ale není to tak, že bychom v kabině brečeli, že odešel. Musíme hrát i nadále," burcuje Soukup.

Ústecký brankář dokáže svůj tým podržet. A také si uvědomuje jak tenká je hranice mezi příčkami zaručující postup do vyřazovacích bojů a bojem ve skupině play-out. Rozhoduje každý bod.

"Kdybychom bodovali častěji venku, určitě bychom byli v tabulce výše. Věřím, že máme na to, abychom se dostali do elitní šestky. Musíme uspět v zápasech venku. Takto je hranice mezi play-off a vypadnutím z desítky velmi tenká. Hlavní je postup do play-off, ve vyřazovacích bojích se může stát cokoli, jak jsme ostatně ukázali v minulé sezóně," uzavřel mladý brankář.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Do Slovanu jsem se hrozně rád vrátil, říká po své obnovené premiéře Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - V utkání s Prostějovem vyjel na led hráč s číslem sedmadevadesát na zádech, bez... Celý článek

Slovan pojede na led Benátek nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se po úspěšném domácím zápase ve kterém porazili Prostějov 4:1... Celý článek

Ve sváteční den jsme přehráli Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola Chance Ligy jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv