Ú s t í n/L. - Úvodní utkání mají za sebou ústečtí junioři. Do Zlatopramen Arény přicestovala výprava chomutovského KLH. Začátek utkání byl ve znamení mnoha nepřesností, protože šlo o první střetnutí obou mančaftů. Zápas plný faulů a vyloučení nakonec vyhrál Chomutov 4:1.

Do úvodní velké šance se dostali hosté z Chomutova. Ústečtí byli pod tlakem, proto si pomohli faulem. Přesilovku velmi rychle Chomutov využil. Tečovaná střela skončila za zády ústeckého gólmana. V 8. minutě domácí znovu faulovali a Piráti se dostali do několika výborných šancí, ale nedokázali je využít. V čase 9:17 se radovala i Lvíčata, konkrétně skóroval Štěpán Kuchynka. Snad první ústecká střela a hned zapadla do chomutovské branky. Se vstřeleným gólem narostla aktivita domácích. V čase 18:12 od modré čáry vystřelil jeden z chomutovských a kotouč zaplul do branky. Úvodní třetina končí za stavu 1:2.

I druhá třetina přinesla šance hostů a parádní zákroky ústeckého gólmana. Ve 25. minutě se dostala Lvíčata do brejku, ten ale zlikvidoval maskovaný muž ve službách pirátů. Hra se vyrovnala, hrálo se ze strany na stranu. Obrovské šance si připisovaly oba týmy. Formánek v brance domácího týmu se musel hodně činit, aby i po periodě s číslem dvě byl stav 1:2.

Poslední dějství se neslo v opatrném duchu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Té se ale dopustil domácí obránce, jenž byl nešetrně poslán k ledu. Chomutovský hráč dostal vyšší trest. Díky tomu se Lvíčata dostala k přesilové hře. Tu ale nevyužila. Domácí posléze získali převahu o dva hráče, ani tu trestuhodně nevyužili. V čase 54:16 se Chomutov ujal vedení 3:1. Hostující forvard přebral puk ve středním pásmu a řítil se sám na Formánka. Ústecký brankář propustil puk mezi betony. Velmi krátce poté přibil čtvrtý hřebíček do ústecké rakve další útočník v modrém. V závěru ještě Formánek předvedl famózní zákrok lapačkou. Utkání skončilo zaslouženou výhrou hostů v poměru 4:1.