Chance Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Jsme rádi, že jsme uhráli slušný výsledek, hodnotí výhru nad Duklou brankář Dlouhý
26.01.2014 | Martin Pešout

Jsme rádi, že jsme uhráli slušný výsledek, hodnotí výhru nad Duklou brankář Dlouhý

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi po dvou porážkách od Litoměřic a Berouna nebyli v domácím střetnutí s Jihlavou považováni za favority. Přesto dokázali nad Duklou zvítězit 4:3, ambiciózní tým z Vysočiny žlutomodří předčili již podruhé v sezóně. A cenným skalpem odvrátili šílený debakl 3:9 z předchozího vzájemného duelu v Jihlavě.

Na důležitém vítězství v závěru základní části se výrazně podílel i brankář Ústeckých Lvů Jan Dlouhý, který spolehlivým výkonem dlouho doslova mučil ofenzivní esa Jihlavy a několikrát vychytal i obávaného kanonýra Tomáše Čachotského.

Porazili jste Jihlavu 4:3. Můžeme mluvit o překvapivém skalpu Dukly…
Jsme rádi, že jsme to uhráli na slušný výsledek, zvítězili a hlavně vrátili Jihlavě debakl z předchozího vzájemného zápasu.

V průběhu mače jste vedli už o tři branky, nakonec se ale konalo drama do poslední sekundy. Proč se Jihlava dokázala vrátit do zápasu?
Škoda, že jsme si nechali utkání ještě zdramatizovat. Přece jen jsme vedli už 4:1 a třígólové vedení jsme už měli udržet.

V předchozím vzájemném utkání v Jihlavě jste utrpěli extrémní debakl 3:9. Měli jste tak o motivaci navíc Dukle výsledek vrátit?
Motivaci jsme měli, hráli jsme odzadu a prosazovali jsme se v koncovce. Tolik práce jsem ani neměl, dobře jsme bránili a kluci padali do střel, takže plno puků ke mně ani nedojelo.

Jihlava byla alespoň v úvodních dvou třetinách hodně nevýrazná. Na třetí tým tabulky překvapivé…
Jihlavě patrně nevyhovovalo naše širší kluziště, možná byli unavení z cesty. My jsme chtěli hrát svou hru a to se nám dařilo.

Vy osobně jste zaznamenal velmi spolehlivý výkon…
Pro mě to nebyl úplně snadný zápas. Jihlava se třeba dlouho nedostávala k puku, nic na mě nešlo a pak se ocitli ve velké šanci. To je těžší, než kdybych byl v permanenci po celý zápas.

Chytal jste v Berouně i doma s Jihlavou. Budete na ledě i v pondělí proti Benátkám?
Chytal jsem nyní dvě utkání za sebou, s Petráskem se při absenci Orcta střídáme. Kdo je jedničkou, to nevím. Jsem rád za každý odchytaný zápas.

Výhrou jste opět zdramatizovali boj o osmé místo. Jaké máte ambice v závěru sezóny?
Koukáme se v tabulce pod sebe, tabulka je hodně vyrovnaná. Pracujeme na defenzivě, s dobrou obranou můžeme v zápasech uspět.

Foto: PHOTOALEX

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

6. třída: Šesťáci odjíždí z Bíliny se třemi body

Bílina - v rámci třetího kola vyrazila šestá třída Slovanu na led Bíliny. V druhé třetině se Ústí... Celý článek

Nábor malých hokejistů - přijď zkusit hokejový trénink

Ú s t í n/L. - Dne 24.9.2020 od 15:30 hodin se bude konat nábor malých hokejistů na zimním stadionu... Celý článek

6. třída: Šesťáci podlehli Lounům na domácím ledě

Ú s t í n/L. - v rámci druhého kola odehrála šestá třída Slovanu utkání na domácím ledě proti celku... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv