Chance Liga: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Jsme blázni, ztratili jsme vyhraný zápas, hněval se brankář Michael Petrásek
28.10.2014 | Zdeněk Kamínek ml.
Autor fotografie: Sporty Ústí

Jsme blázni, ztratili jsme vyhraný zápas, hněval se brankář Michael Petrásek

Ústí nad Labem - Michael Petrásek vybojoval pro Slovan v derby proti Baníku Most díky třem chyceným nájezdům dva body. Dvaadvacetiletý ústecký hájce svatyně se ziskem dvou bodů spokojený nebyl, tým podle Petráska ztratil vyhraný zápas. O reputaci se svěřenci Miroslava Macha mohou pokusit ve středu proti Benátkám nad Jizerou.

„Jsme blázni, že jsme ztratili vyhraný zápas. Most hrál strašně, navíc zezadu a čekal na brejky. To, co jsme předvedli na konci třetí třetiny, je neuvěřitelné. Pro mě to nejsou získané dva body, ale ztráta bodu,“ nebyl spokojený s výkonem týmu Michael Petrásek.

„Vedli jsme 2:0. Nevím, jestli si myslíme, že je hotovo, ale přijde mi, že jsme hodně laxní. Je to už několikáté utkání, které nás stálo nějaký bod a ve výsledku se to nasčítá,“ je si vědom dvaadvacetiletý brankář, jenž se v závěru střetnutí podílel po třech chycených nájezdech na dvoubodovém zisku.

„Byl jsem rád, že byl Pavel Smolka v závěru prodloužení vyloučen, protože vím, že je šikovný a hodně penaltových rozstřelů Mostu vyhrál. Je to také o štěstí, kdyby u prvního nájezdu jel blíže ke mně, byl bych vykoupaný. Čekal jsem vždy do poslední chvíle, co hráči udělají. Poslali na mě tři praváky, to je pro gólmana s mým gardem nepříjemné,“ připomněl si rozhodující chvíle duelu odchovanec Ústí nad Labem, kterého po skončení derby neminula děkovačka.

„Je vždy příjemné lidem poděkovat, když nás celý zápas podporují, i když se nám nedaří nebo se na hokej někdy nedá dívat. Jsme rádi, že nás povzbuzují,“ ocenila diváckou kulisu severočeská osmačtyřicítka, která již necelý týden trénuje pod Miroslavem Machem.

„Tréninky jsou delší a intenzivnější, více se bruslí a jsou fyzicky náročnější. Pro mě jako gólmana se nezměnilo téměř nic, pouze jsme na ledě déle a snažím se chytat puky. Navíc jsme jen dva, takže není prostor si delší dobu oddychnout, ale je to ku prospěchu nás všech. Byl jsem v poslední době zraněný, měl jsem nastřelenou ruku a nemohl chytat do lapačky. Trochu mě to bolí, do dalších zápasů to bude v pořádku. Nominaci na utkání se dozvídáme vždy den předem,“ podělil se o pocity pod novým koučem Michael Petrásek, jenž brankářskou dvojici tvoří se zkušenějším, téměř o deset let starším, Martinem Volkem.

„O chytání se bavíme. Martin Volke je trochu divočejší, stále někde létá a všechno by rozehrával. Já se příliš někam nehrnu, maximálně za branku zastavit puk. Nerad něco riskuji, ale on má vše v ruce. Je starší a má jinačí styl, protože když začínal, tak se také chytalo jinak. Ostatně nejsou na světě dva stejní brankáři,“ dodal ke spolupráci gólmanů mladý talent.

Ve středu 29. října 2014 vyzve Slovan v pátém domácím souboji v řadě Benátky nad Jizerou. „Musíme začít aktivně a zvítězit. Přijde mi, že nemáme příliš pohybu, jako kdyby byli kluci unavení. Zahráli jsme jeden zápas s Kladnem a vrací se opět staré výkony. Musíme makat, hrát jednoduchý hokej a bojovat celých šedesát minut,“ předesílá závěrem Petrásek.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První třetina rozhodla o prohře v Sokolově

S o k o l o v - Hrůzostrašná dvouminutovka v půlce první třetina rozhodla o další prohře... Celý článek

Před Vánoci můžete nakoupit ve fanshopu, pořiďte dárek pod stromeček!

Ú s t í n/L. - Kamenná prodejna fanshopu musela být kvůli plošným vládním nařízením dlouho... Celý článek

Těžký program pokračuje, Slovan míří do Sokolova

Ústí nad Labem – Ústečtí hokejisté odehrají ve čtvrtek další zápas Chance ligy. V rámci 10. kola... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv