PŘÍP: SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Jsem rád, že můžu hrát v Ústí, říká Laš
10.12.2011 | Šárka Kulhánková

Jsem rád, že můžu hrát v Ústí, říká Laš

Ústí nad Labem – Ve 31. kole I. hokejové ligy ČR se Ústečtí Lvi utkali s týmem ze Šumperka. Poprvé se na domácím ledě objevil i navrátilec Marek Laš, který se v tomto utkání blýskl jedním gólem. Tohoto čtyřiadvacetiletého mladíka mohli diváci sledovat v Horácké Slavii Třebíč, kde působil formou hostování od začátku sezony. Z osmadvaceti odehraných zápasů tam dokázal nasbírat patnáct kanadských bodů (3+12).

Marku, v dnešním zápase se vám podařilo vyhrát 3:1, ale asi to nebyl výsledek, který byste od zápasu se Šumperkem očekávali, že?
Hlavně to nebyl asi moc hezký hokej. Začátek byl takový ospalý, naštěstí oboustranně. Naopak závěr byl hodně nervózní. Já osobně jsem ale hrozně rád, že jsme zápas vyhráli. Je to pro mě nejdůležitější, protože jsem letos příliš výher nezažil. Snad budou příští utkání hezčí.

Dalo by se říct, že jste si po prohře v Chomutově spravili chuť?
Z výsledku v Chomutově jsme nebyli šťastní, měli jsme určitě na víc. Chuť jsme si úplně nespravili. Trochu jsme na sebe museli zařvat v kabině, protože jsme věděli, že to není ono. Důležité je ale vítězství.

Proč bylo tak těžké se proti Šumperku střelecky prosadit?
Nejspíš jsme se nechali trochu ukolébat jejich pomalejším přístupem, museli jsme se přizpůsobit. Takové zápasy prostě jsou. Někdy podobné utkání skončí pětigólovým rozdílem a někdy je nervózní až do poslední chvíle.


Nebyli jste překvapení, s jakým nasazením vlétl soupeř do druhé třetiny?
Ve druhé třetině měli ze hry určitě více než my, z čehož jsme překvapeni nebyli. Spíše nás překvapilo, že jsme se nepoučili z prvního dějství. Naštěstí jsme to byli my, kdo vstřelil druhý gól.

Jak moc křičel trenér o přestávce v kabině?
Nemluvil stejně jako v jiných zápasech. Ještě jsem ho v utkáních moc nezažil, takže nevím, jestli to byl křik nebo jen důrazné připomenutí některých věcí.

Proti Drakům jste vstřelil branku. Znamená to, že vám spoluhráči vyhovují?
Chyběl nám centr, takže se nám tam motali kluci z jiných lajn. Při prvním střídání nám přišel pomoci Jarda Roubík a nějakým způsoběm naše akce vyšla. Zahráli jsme si s hodně spoluhráči a těžko říct, jestli jsme si sedli, protože jsme nebyli stabilní útok.

V Ústí nad Labem jste působil během letní přípravy. Poté jste hrál v Třebíči a nyní znovu tady. Jak se sžíváte s kluky v kabině a myslíte si, že v kádru Ústeckých Lvů je dobrá parta?
Většina kluků už tu byla v létě. S těmi, se kterými jsem se neznal, se není problém seznámit. Oproti létu je v kabině mnohem měně hráčů a jsem rád, že tady můžu hrát.

Situace jsou velmi odlišné. Třebíč se momentálně nachází ve spodní části tabulky, kdežto Ústí nad Labem je na vrcholu a bojuje o postup do nejvyšší soutěže. Jak velký je to pro vás skok?
V Třebíči byl největší problém, že jsme nedávali góly. Kdybychom dali v každém zápase o jednu branku navíc, tak mohlo být mnohem více bodů. Rozdíl je hlavně v tom, že v Třebíči se staví pouze na pár hráčích a ice-time je tam delší. Hra na severu Čech je rozložená na všechny čtyři pětky, což znamená, že jsou kluci více odpočinutější na rozdíl od Třebíče.

V dresu Horácké Slavie jste odehrál 28 zápasů, během kterých se vám podařilo nasbírat 15 kanadských bodů (3+12). Pokládáte hostování za úspěšné?
Určitě ho neberu jako úspěšné, protože jsem měl mít minimálně o pět gólů na kontě víc. To by znamenalo, že by i tým měl více bodů. Spousta utkání v Třebíči skončila výsledkem 1:1 a na to, že jsem měl tolik prostoru, moje góly chyběly. Z tohoto důvodu to beru jako velký neúspěch.

 
 
Aktuálně na webu

Mladá sestava Slovanu v Kadani výsledkově neuspěla

Kadaň - Druhé přípravné utkání, první na ledě soupeře, postavilo do cesty Slovanu Trhače z Kadaně.... Celý článek

V přípravě poprvé na led soupeře. Slovan míří do Kadaně

Ú s t í n/L. - Slovan vyjede poprvé v letošní sezoně na led soupeře. Prvním venkovním soupeřem měli... Celý článek

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv