Chance Liga: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 16. 01. 2021 od 15:30 hod.
Jsem rád, že můžu hrát v Ústí, říká Laš
10.12.2011 | Šárka Kulhánková

Jsem rád, že můžu hrát v Ústí, říká Laš

Ústí nad Labem – Ve 31. kole I. hokejové ligy ČR se Ústečtí Lvi utkali s týmem ze Šumperka. Poprvé se na domácím ledě objevil i navrátilec Marek Laš, který se v tomto utkání blýskl jedním gólem. Tohoto čtyřiadvacetiletého mladíka mohli diváci sledovat v Horácké Slavii Třebíč, kde působil formou hostování od začátku sezony. Z osmadvaceti odehraných zápasů tam dokázal nasbírat patnáct kanadských bodů (3+12).

Marku, v dnešním zápase se vám podařilo vyhrát 3:1, ale asi to nebyl výsledek, který byste od zápasu se Šumperkem očekávali, že?
Hlavně to nebyl asi moc hezký hokej. Začátek byl takový ospalý, naštěstí oboustranně. Naopak závěr byl hodně nervózní. Já osobně jsem ale hrozně rád, že jsme zápas vyhráli. Je to pro mě nejdůležitější, protože jsem letos příliš výher nezažil. Snad budou příští utkání hezčí.

Dalo by se říct, že jste si po prohře v Chomutově spravili chuť?
Z výsledku v Chomutově jsme nebyli šťastní, měli jsme určitě na víc. Chuť jsme si úplně nespravili. Trochu jsme na sebe museli zařvat v kabině, protože jsme věděli, že to není ono. Důležité je ale vítězství.

Proč bylo tak těžké se proti Šumperku střelecky prosadit?
Nejspíš jsme se nechali trochu ukolébat jejich pomalejším přístupem, museli jsme se přizpůsobit. Takové zápasy prostě jsou. Někdy podobné utkání skončí pětigólovým rozdílem a někdy je nervózní až do poslední chvíle.


Nebyli jste překvapení, s jakým nasazením vlétl soupeř do druhé třetiny?
Ve druhé třetině měli ze hry určitě více než my, z čehož jsme překvapeni nebyli. Spíše nás překvapilo, že jsme se nepoučili z prvního dějství. Naštěstí jsme to byli my, kdo vstřelil druhý gól.

Jak moc křičel trenér o přestávce v kabině?
Nemluvil stejně jako v jiných zápasech. Ještě jsem ho v utkáních moc nezažil, takže nevím, jestli to byl křik nebo jen důrazné připomenutí některých věcí.

Proti Drakům jste vstřelil branku. Znamená to, že vám spoluhráči vyhovují?
Chyběl nám centr, takže se nám tam motali kluci z jiných lajn. Při prvním střídání nám přišel pomoci Jarda Roubík a nějakým způsoběm naše akce vyšla. Zahráli jsme si s hodně spoluhráči a těžko říct, jestli jsme si sedli, protože jsme nebyli stabilní útok.

V Ústí nad Labem jste působil během letní přípravy. Poté jste hrál v Třebíči a nyní znovu tady. Jak se sžíváte s kluky v kabině a myslíte si, že v kádru Ústeckých Lvů je dobrá parta?
Většina kluků už tu byla v létě. S těmi, se kterými jsem se neznal, se není problém seznámit. Oproti létu je v kabině mnohem měně hráčů a jsem rád, že tady můžu hrát.

Situace jsou velmi odlišné. Třebíč se momentálně nachází ve spodní části tabulky, kdežto Ústí nad Labem je na vrcholu a bojuje o postup do nejvyšší soutěže. Jak velký je to pro vás skok?
V Třebíči byl největší problém, že jsme nedávali góly. Kdybychom dali v každém zápase o jednu branku navíc, tak mohlo být mnohem více bodů. Rozdíl je hlavně v tom, že v Třebíči se staví pouze na pár hráčích a ice-time je tam delší. Hra na severu Čech je rozložená na všechny čtyři pětky, což znamená, že jsou kluci více odpočinutější na rozdíl od Třebíče.

V dresu Horácké Slavie jste odehrál 28 zápasů, během kterých se vám podařilo nasbírat 15 kanadských bodů (3+12). Pokládáte hostování za úspěšné?
Určitě ho neberu jako úspěšné, protože jsem měl mít minimálně o pět gólů na kontě víc. To by znamenalo, že by i tým měl více bodů. Spousta utkání v Třebíči skončila výsledkem 1:1 a na to, že jsem měl tolik prostoru, moje góly chyběly. Z tohoto důvodu to beru jako velký neúspěch.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Slovan čeká cesta na Vysočinu, utká se s Horáckou Slavií Třebíč

Ú s t í n/L. – V rámci jedenadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek do Třebíče. Slovan má... Celý článek

Petr Hamalčík: Věřil jsem, že ten bod navíc uděláme

Ú s t í n/L. - Dlouhý středeční večer prožili aktéři utkání 20. kola mezi domácím Slovanem a... Celý článek

Šéfredaktor Jiří Cícha: Přivítal bych do redakce nové posily

Ú s t í n/L. - V dnešní době zavřených stadionů jsou informace z hokejových utkání Chance ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv