CHA Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 23.10.2019 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Jiří Severa o zápasu s Přerovem
19.09.2019 | Jan Koudelka
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L - Jediný ústecký střelec středečního večera se rozpovídal o utkání, ve kterém podlehli Přerovu vysoko 1:7. Čím je zapříčiněna špatná ofenziva a jak se těší na blížící se derby s Chomutovem?

V minulém utkání jste inkasovali v Českých Budějovicích devět branek, bylo právě toto hodně diskutované téma v kabině?
V úterý na tréninku jsme si řekli, že na to zapomeneme, protože se nám ten zápas nepovedl z jakékoliv stránky. Jednoduše ať na to nemyslíme, protože dnes byl nový zápas a opakuje se to.

Koncem první třetiny jste poslal Slovan do vedení, mohl byste přiblížit situaci, po které jste skóroval?
Byla to přesilovka pět na tři, Vildumetz mi dával křižnou přihrávku, mne do prázdné brány, pro mě to bylo jednoduché.

Čím byl způsoben herní výpadek začátkem druhé třetiny, kdy jste během čtyř minut inkasovali čtyři branky?
Ono už to začalo v první třetině, tam už to od nás nebyl dobrý výkon. Dali jsme góla do kabiny, tam jsme se mohli uklidnit do začátku další třetiny, že začneme s čistým štítem, vedeme 1:0 a přijde tohle. Kdybychom to věděli, tak to neuděláme.

I přes nepříznivý výsledek jste měli ve druhé třetině několik příležitostí snížit při přečísleních, kde byla ta chyba, že ani jedno neskončilo gólem?
Nedáváme branky, hrajeme na dva, tři góly. Čtvrtý zápas a my nedali víc jak dva góly. Nevím, čím to je. Na tréninku se na to zaměřujeme, ale prostě nám to tam nepadá. Až začne, tak to bude super.

Jak se těšíte na sobotní derby s Chomutovem?
Pondělek a dnešek musíme hodit za hlavu a říct si zítra na tréninku něco k tomu, nějaké video si pustíme a jedeme na novo. Na derby se těšíme všichni.