Ú s t í n/L - Jediný ústecký střelec středečního večera se rozpovídal o utkání, ve kterém podlehli Přerovu vysoko 1:7. Čím je zapříčiněna špatná ofenziva a jak se těší na blížící se derby s Chomutovem?

V minulém utkání jste inkasovali v Českých Budějovicích devět branek, bylo právě toto hodně diskutované téma v kabině?
V úterý na tréninku jsme si řekli, že na to zapomeneme, protože se nám ten zápas nepovedl z jakékoliv stránky. Jednoduše ať na to nemyslíme, protože dnes byl nový zápas a opakuje se to.

Koncem první třetiny jste poslal Slovan do vedení, mohl byste přiblížit situaci, po které jste skóroval?
Byla to přesilovka pět na tři, Vildumetz mi dával křižnou přihrávku, mne do prázdné brány, pro mě to bylo jednoduché.

Čím byl způsoben herní výpadek začátkem druhé třetiny, kdy jste během čtyř minut inkasovali čtyři branky?
Ono už to začalo v první třetině, tam už to od nás nebyl dobrý výkon. Dali jsme góla do kabiny, tam jsme se mohli uklidnit do začátku další třetiny, že začneme s čistým štítem, vedeme 1:0 a přijde tohle. Kdybychom to věděli, tak to neuděláme.

I přes nepříznivý výsledek jste měli ve druhé třetině několik příležitostí snížit při přečísleních, kde byla ta chyba, že ani jedno neskončilo gólem?
Nedáváme branky, hrajeme na dva, tři góly. Čtvrtý zápas a my nedali víc jak dva góly. Nevím, čím to je. Na tréninku se na to zaměřujeme, ale prostě nám to tam nepadá. Až začne, tak to bude super.

Jak se těšíte na sobotní derby s Chomutovem?
Pondělek a dnešek musíme hodit za hlavu a říct si zítra na tréninku něco k tomu, nějaké video si pustíme a jedeme na novo. Na derby se těšíme všichni.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.