Jedna šance. Druhá, třetí. Všechny body v Ústí ale nezůstaly…
24.09.2009 | Martin Pešout

Jedna šance. Druhá, třetí. Všechny body v Ústí ale nezůstaly…

Ú s t í n/L. - Rozbor. Ústečtí Lvi na cestě za čtvrtou výhrou v sezóně v utkání s Třebíčí nečekaně ztratili bod a ani s předvedenou hrou v kabině spokojenost nepanovala. Ač měli více ze hry, nedostali soupeře pod permanentní tlak a o vítězství bojovali až do posledních chvil.

Čtyři důvody, proč Lvi nezískali ani ve druhém domácím střetnutí všechny body.

Selhání v koncovce

V minulém domácím střetnutí s Kadaní předvedli ústečtí hráči ofenzivní festival. Brankář Jarina měl však svůj den a vybojoval pro svůj tým zatím jediný bod. I ve středu si Slovan vypracoval několik nadějných příležitostí, které volaly po gólu. Bylo jich méně, přesto útočné projevy Pavla Janků, který například trefil tyčku nebo sóla Milana Mikulíka či Michala Dragouna, mohly skončit kýženými brankami. „V domácím prostředí jsme v jakési křeči. Hráči si nevěří a prostě to tam nepadá,“ tvrdí šéf lví smečky Rosol. Nalezne Slovan odpověď na střílení gólů v příštím zápase v Táboře?

Lepší, ale bez většího tlaku

Ústečtí měli více ze hry. O tom žádná pochybnost. Ač převážně hru tvořili, v útočném pásmu však na delší čas nepobyli. Jedna, dvě střely a hosté se osvobodili. Buď protiútokem nebo vyhozením na zakázané uvolnění.

Lev vychytal Lvy

V brance Třebíče stál Jakub Lev. Bývalý hráč extraligového Kladna svůj tým podržel. Vytáhl několik povedených zákroků. A vysokou měrou přispěl k senzačnímu výsledku.

Beton? Kvalitní protivník!

Kdo čekal jednoznačnou záležitost Lvů, byl zklamán. Třebíč do zápasu vstoupila v roli outsidera. Na ledě však ukázala, že nebude jen tak do počtu. V první třetině si vypracovala několik zajímavých šancí, na tři minuty uzavřela domácí v jejich obranném pásmu. Soupeř z Vysočiny hrál ze zabezpečené obrany, přesto nepoužil klasickou metodu prešovského betonu. „Chtěli jsme hrát na 0:0. S obranou činností jsme spokojení,“ zářil Jan Káňa. Hráči v červených dresech bojovali, zastupovali se, prezentovali se organizovanou hrou a občas dokonce prověřili ústeckého gólmana Orcta.

Dvanáctkrát ze čtyř zápasů rozvlnil Slovan síť za soupeřovým brankářem. Víc gólů dal překvapivě jen Havlíčkův Brod a Jihlava. Největší konkurent z Chomutova jich zaznamenal dvanáct. Ústečtí ve stejném období za loňský ročník jich nastřádali třináct. Úvod minulé sezóny se nápadně podobá tomu letošnímu. Na vrchol klubového bodování se posunul Rok Pajič. Ústečtí ale nikdy nevynikali v produktivních tabulkách. Snajper typu jihlavského Oldřicha Bakuse v městě na Labi není. Rozhodující byl vždy týmový výkon.

Po čtyřech kolech patří Lvům druhá pozice, hned v závěsu za Chomutovem. Pohled na tabulku nemůže ústeckého fanouška rozhořčit.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první prvoligový... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv