Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 14.11.2018 18:00
Je to velká úleva, říká Daniel Vrdlovec
03.11.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústí nad Labem - Dlouhých třináct zápasů čekal Slovan na výhru. Poslední duel před reprezentační přestávkou mužstvo vedené Tomášem Marešem a Martinem Štěpánkem zvládlo. Benátky porazilo 5:2. Soupeře výrazně přestřílelo, hrálo dobře defenzivně a také proměnilo přesilovou hru. „Zjednodušili jsme hru a vyplatilo se to,“ zářil po zápase majitel dvou kanadských bodů Daniel Vrdlovec.

Série proher je ukončená. Jaké jsou vaše pocity?
Je to velká úleva. Myslím si, že takto dlouhé čekání na výhru jsem zažil poprvé v kariéře. Stává se, že se několik zápasů nedaří, ale toto bylo opravdu hodně dlouhé. Dokázali jsme si, že umíme vyhrávat.

V posledních dvou zápasech byl týmový výkon lepší, že?
Před zápasem ve Vsetíně jsme si se spoluhráči řekli, jak chceme hrát, co očekáváme od angažmá ve Slovanu. Myslím si, že proti Vsetínu, silnému soupeři, jsme odehráli parádní zápas. Inkasovali jsme smolné branky. Navíc jsme sehráli dlouhou pasáž v početní nevýhodě. Právě v této fázi utkání Vsetín rozhodl. První třetina proti Benátkám byla taková opatrná. Pak jsme se dokázali vrátit k aktivní hře, kterou jsme hráli už v předchozím utkání. Dělali jsme věci, které po nás chtějí trenéři, žádné složitosti. Benátky jsme porazili, nějaké góly jsme dali, navíc defenzivní hra byla také dobrá.

Co rozhodlo o tom, že Slovan porazil Benátky?
Obětavost, týmový výkon, zjednodušení hry. To jsou hlavní prvky, které rozhodly o naší výhře.

Získal jste dva kanadské body, jste spokojený?
Ano, dařilo se mi. V této situaci je úplně jedno, kdo získává kanadské body. Hrajeme jako tým, každý gól se počítá a nezáleží na tom, jestli se trefím já, nebo někdo jiný.