Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Je to tady, příprava startuje. Slovan zajíždí na Kladno
02.08.2010 | Vít Čepický

Je to tady, příprava startuje. Slovan zajíždí na Kladno

Ú s t í n/L. - Léto, pro mnohé období klidu, prázdnin a letních dovolených, zanechá jen málo hokejových fanoušků netečných. Po dlouhých měsících půstu je konečně led opět vyroben, mužstvo pohormadě a tým je připraven bojovat o ty nejvyšší příčky. Mužstvo trenérů Rosola a Skrbka čeká první prověrka před začátkem druhé nejvyšší soutěže. V úterý 3.8.2010 jej bude od 17:30 hostit Kladno.

První ústecký soupeř, středočeské Kladno, je sice tradičním účastníkem české nejvyšší soutěže. Poslední léta však nedosahuje takových výsledků, jaké by si jeho příznivci zřejmě představovali. Ve stařičké hale, svojí konstrukcí připomínající fanoušky Slovanu oblíbený chomutovský stadion, loňskou sezonu vyhrávali spíše hosté. Po skončení sezony skončili kladenští na posledním místě extraligové tabulky, čtyři body za Mladou Boleslaví. Protože se však tým z města automobilů v play out téměř sesypal a spadl až na poslední místo minitabulky, mohli si kladenští příznivci po konci sezony oddechnout.

Přípravy na novou sezonu předznamenala na Kladně vlna odchodů. Od Středočechů odešel například třetí nejproduktivnější hráč Martin Frolík, stěhuje se do Košic. Pikantní bude vzájemné měření sil pro Richarda Diviše a Marka Čurillu, kteří poprvé nastoupí v ústeckém dresu po přestupu právě z Kladna. Severočeského rivala z Chomutova pak posílili Tomáš Horna a Petr Mudroch. Z odchodů pak zmiňme ještě kupříkladu Marka Trončinského, stěhuje se do Liberce, poměrně velkým překvapením je odchod kladenského odchovance Františka Kaberleho do týmu úřadujících mistrů extraligy z Pardubic.

Počet kladenských posil již tak dlouhý není. Ze Sparty přišel Martin Látal, ze Slávie Jiří Drtina. Dále do týmu přibyl Jindřich Kotrla z Budějovic. Brankářský post doplňuje Martin Falter z Liptovského Mikuláše, bojovat alespoň o předkolo play off pomůže Jaroslav Kružík z Kingstonu.

Loňskou přípravu začínali Lvi též s Kladnem a zápas skončil pro diváky jistě zajímavým výsledkem 6:6, přejme tedy příchozím na kladenský zimní stadion podobnou podívanou.

Loňský první přípravný zápas, Kladno, 28.7.2009

HC GEUS OKNA Kladno - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:6 (3:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Diviš, Patera), 15. Diviš (Patera, Majeský), 17. Frolík (Kalla), 24. Pour (Procházka), 38. Patera (Majeský), 49. Frolík (Kalla) - 12. Sklenička (Mizera), 34. R. Pšurný (Zeman), 35. Holomek (O. Kříž), 40. Dragoun (Kloz), 41. R. Pšurný, 60. R. Pšurný. Rozhodčí: Dundr - Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 400.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv