Jakubu Langhammerovi.">
Praha - Pro rudé komando z Holešovic to měla být jasná záležitost. Byť družina kouče Výborného v poslední době nepředvádí svou nejlepší hru, tak duel s extraligovým nováčkem byl ideální příležitostí, jak se odrazit k lepším výkonům. Přesto mistr z posledních dvou let tvrdě narazil. Sparta benjamínkovi nejvyšší soutěže vstřelila jedinou branku a po porážce 1:2 má o čem přemýšlet. "Ústí jsme měli jasně přejet," je jasné Jakubu Langhammerovi.
Podruhé ve dvou dnech vyzvala Sparta svého soupeře před domácími diváky. A podruhé musela celku z nejnižších pater tabulky přepustit body. „Chtěli jsme určitě vyhrát. Ústí bylo druhej v uvozovkách slabší soupeř, předtím jsme s Kladnem prohráli. Proti Ústí jsme už museli. Ale nepovedlo se,“ souká ze sebe forvard Jakub Langhammer.

S Kladnem se Sparta protrápila k jednomu bodu, po utkání s Ústeckými Lvy zůstaly rudým už jen prázdné ruce. To je na mistra z posledních dvou let mizerná bilance. „My jsme počítali s šesti body, ne s jedním. Hrajeme špatně, navíc nám chybí i trochu štěstí.“

Sparťané si přitom proti žlutomodrým nemohli přát lepší začátek. Z úvodního náporu vzešla pro domácí přesilovka, kterou ve 3. minutě proměnil v gól obránce Hanzlík. „Začali jsme dobře. Hned z první přesilovky jsme dali gól, to nás nabudilo. První třetina byla z naší strany vydařená. Ve druhý třetině nás pak srazilo, že nám neuznali v závěru tu branku. Ale my jsme Ústí měli jasně přejet a ne z toho dělat drama,“ ví Langhammer.

Svou nespokojenost dali během druhé dvacetiminutovky rudé skvadře pocítit i její příznivci. Místy bezzubá ofenzivní snaha Sparty byla několikrát odměněna pískotem rozladěných tribun. „Nedařily se nám přesilovky, skoro jsme se nedostali do útočnýho pásma. Jak se ta hra líbí nám, tak se líbí divákům. Nedivím se, že na nás pískali.“

Slovan vsadil v T-Mobile Areně na úporný silový hokej, který z ledu postupně vytlačil tradičně rychlou a kombinační hru Sparťanů. I za to pak museli rudí zaplatit potupnou porážkou. „Šli jsme do zápasu s tím, že budeme hrát naší domácí hru a že se nesmíme přizpůsobit hře Ústí. To se nám dařilo v první třetině, ve zbytku zápasu jsme se ale přizpůsobili. Nehráli jsme to, co jsme zvyklí, a to bylo špatně.“

Utrápenou Spartu mohl v závěru prostředního dějství spasit Netík. Po hrubém nedorozumění ústecké obrany s gólmanem Přikrylem dotlačil kotouč do svatyně Slovanu současně s druhou sirénou. Takřka desetiminutová konzultace hlavního sudího s videorozhodčím nakonec Spartě druhou gólovou radost nedopřála. Netík se do vymezeného času nevešel. „Nebyl jsem u toho. Ani jsem neviděl na časomíru. Jen mi kluci na střídačce říkali, že to bylo v čase,“ komentuje sporný moment pražský rodák.

V poslední části pak postavil všechny předzápasové prognózy na hlavu Martin Šagát. Čerstvá ústecká posila byla ve 45. minutě před Altrichterem dostatečně důrazná a vystřelila tak pro svůj tým druhou výhru na ledě soupeře. Zodpovědnou hrou odzadu si už Ústečtí došli pro tři body. „Po druhým gólu už to Ústečtí drželi, dobře bránili a vyhazovali. Nebylo to pro ně těžký udržet.“

Sparta si tedy v posledních dvou utkáních příliš dobrou reklamu neudělala. Je si toho vědom i Jakub Langhammer. „My už jsme o tom mluvili před zápasem, že nejsme tam, kde bysme měli bejt. Měli jsme mít teď šest bodů, ne jeden. To je od nás hodně špatná vizitka.“