Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Je to o srdíčku, o bojovnosti, tvrdí Tomáš Ficenc, expert na Jihlavu
17.03.2007 | Karel Filas

Je to o srdíčku, o bojovnosti, tvrdí Tomáš Ficenc, expert na Jihlavu

Ú s t í n/L. - Odborník na čtvrtfinálového soupeře: Tomáš Ficenc. Nejenže je odchovancem klubu z Vysočiny, ale za bývalý armádní klub odehrál čtyři sezony v play off první ligy, celkem 42 zápasů, návdavkem pět v baráži o extraligu v roce 2005. „Prakticky celé mužstvo znám. S těmi staršími jsem stále v kontaktu. Bude to takové zvláštní, ale kamarádství jde stranou. Bude to boj na ledě, který musíme vyhrát,“ vyhlásil ústecký obránce.

Že se v prvním kole potká Slovan s Jihlavou se rozhodlo až v posledním kole. „V sezoně jsme měli s týmy, které byly možné pro play off, víceméně vyrovnanou bilanci, takže nic jsme si nevybírali. Chtěli jsme skončit první to se nepovedlo. Musíme se připravit na Jihlavu a porazit ji,“ rezolutně prohlašuje Tomáš Ficenc.

Tomáš Ficenc a Dukla Jihlava

V Ústí se v závěru základní části pevně usadil za útočnou formací vedenou Markem Ivanem. V posledních zápasech si dovolil několik zajímavých výletů směrem dopředu. Na ledě byl více vidět. Ale až teď začíná to podstatné. Start vyřazovacích bojů. „Přichází nejdůležitější část sezony, pro kterou tu jsme. Chceme ji dokázat vyhrát. Musíme se na to připravit a od prvního zápasu do toho jít naplno a vyhrávat,“ burcuje ústecký bek.

Sám zná Duklu dokonale. Od roku 2000 sehrál v jejich barvách čtyři sezony v řadě play off. „Bude to trošku zvláštní, ale jak začne zápas, půjde to stranou. Teď hraju za Ústí a chci s ním postoupit do extraliy. A že jsem v Jihlavě odehrát čtyři play off nebo kolik, to už jedno. To bylo. Teď jsem tady,“ přesvědčuje. „Prakticky celé mužstvo znám. S těmi staršími jsem stále v kontaktu, ale kamarádství jde stranou. Bude to boj na ledě, který musíme vyhrát.“ A že by trenérovi předával své poznatky o soupeři? „Nepředával, trenér ví nejlíp, co na Jihlavu platí.“

Tomáš Ficenc a vyloučení

Jihlavu táhne osa zkušených. Petr Kaňkovský dokonce vyhrál kanadské bodování soutěže. „Mají tři hráče v desítce,“ všiml si Ficenc. „Ti nejzkušenější. Rozhodují zápasy v přesilovkách. Na to si musíme dát pozor,“ upozorňuje. Klub z Vysočiny se v početní výhodě prosadil v 76 případech (Ústí v 63!). A tak: pozor na oslabení! A právě Ficenc mohl spoluhráčům vykládat, jak se jich vyvarovat. Za celou základní část nasbíral jen deset dvouminutových trestů. Nikdo z hráčů, kteří odehráli aspoň čtyřicet zápasů nebyl méně trestaný. „Ani to nevnímám. Vždy jsem tresty měl. Letos jich je míň. Nevím, čím to je. Budu se snažit dál nefaulovat, abych neoslaboval mužstvo,“ prohlašuje dobře stavěný obránce.

Tomáš Ficenc a dlouhá sezona

Letošní play off začíná v první lize nezvykle pozdě. „Tím, že se nehraje baráž, je to hodně roztahané,“ potvrzuje Ficenc. Pro něj však nic nového. Loni s Žilinou ve slovenské extralize vybojoval titul až v sedmém finálovém zápase. „Končil jsem 21. dubna, takže mě to nějak divné nepřijde,“ usmívá se. Letos skončí určitě dřív. Poslední možný finálový duel se odehraje nejpozději 16. dubna. Snad si ústecký bek po roce zase úspěšně zahraje finále hokejové soutěže.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Slovan porazil Most

Most - Žáci ústecké deváté třídy dokázali vyhrát i na půdě soupeře. Hráče Mostu dokázali porazit... Celý článek

Slovan si připisuje vítězství na domácím ledě

Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku... Celý článek

Z9: Ústí porazilo Sokolov

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala porazit v dalším zápase Sokolov. Na domácí půdě se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv