Kladno - V minulém vzájemném utkání to byl právě on, který doslova deptal kladenské střelce. Dnes byl Jakub Soukup pokořen hned pětkrát, přesto podal skvělý výkon, kterým zabránil ještě větší porážce. Slovan nakonec na kladenském ledě prohrál 1:5, když jedinou branku vstřelil David Tůma. "Musíme se více tlačit do brány, více střílet," má jasno ústecký gólman před druhým čtvrtfinálovým zápasem.

Dovoluji si říci, že utkání začal Slovan lépe než Kladno, přesto si odváží nelichotivou porážku 1:5. Jak hodnotíte dnešní utkání?
Já si nemyslím, že jsme v úvodu byli lepší. Kladno mělo několik šancí, hodně stříleli. Vlastně nám dali gól hned ve druhé minutě po jedné z našich chyb a následně si to pohlídali. Možná kdybychom dali nějakou branku ještě v první třetině, tak by se zápas zdramatizoval. Rytíři poté na začátku druhé třetiny vstřelili dva góly, hlídali si to a zaslouženě zvítězili. My jsme neměli téměř žádnou šanci, naopak Kladno jich mělo mnoho a myslím si, že nám mohli dát více než pět gólů.

V minulém vzájemném zápase jste Kladno doslova zlikvidoval, dnes jste inkasoval pět gólů, což vypadá hrozivě, jenže na své konto si můžete připsat také hned čtyři chycené samostatné úniky soupeře. Jak hodnotíte svůj výkon?
Minulý zápas byl rozhodně jiný, protože byl v základní části. Když to tak řeknu, tak se sebou jsem dnes spokojen tak napůl, protože si myslím, že jsem mohl chytit jeden gól. Jinak si myslím, že většinu šancí jsem chytil, cítil jsem se dobře, užíval jsem si to, protože přišla plná tribuna domácích fanoušků, kteří byli celý zápas slyšet. Kladno má ohromnou podporu fanoušků.

Váš tým odehrál čtyři zápasy v sérii s Kadaní, zatímco domácí odpočívali a připravovali se jen na čtvrtfinálové klání. Vyhovuje Vám herní nasazení, nebo byste raději trénoval a relaxoval?
Někdy je to výhoda, někdy naopak nevýhoda. Nemusí být zrovna příjemné čekat tak dlouho na nějaký zápas, na druhou stranu zase může být dobré si lehce odpočinout a nabrat síly do vyřazovacích bojů. My jsme dohráli poslední zápas v Kadani, měli jsme dva dny volno a teď jsme tady na Kladně.

Týmový výkon nebyl nejhorší, přesto je porážka vysoká. Co do zítřejšího zápasu zlepšit?
Musíme se více tlačit do brány, více střílet, protože jsme rozhodně neměli tolik střeleckých pokusů jako domácí. Určitě jsme také neměli tolik gólových příležitostí jako domácí. Měli jsme jen dvě nebo tři gólovky, což si myslím, že dneska rozhodlo.

V poslední otázce se Vás zeptám na ústecké fanoušky. Sem na kladenský ČEZ Stadion jich přijela početná skupina, vnímal jste své příznivce během zápasu?
Určitě slyšet byli. My jsme rádi, že nás takhle podporují, podporují nás po celou sezónu a za to jim patří velké poděkování!