Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Jako rodilý Písečák chci mužstvu pomoci, aby hrálo první ligu, hlásí Němeček
15.09.2011 | Michaela Seifertová

Jako rodilý Písečák chci mužstvu pomoci, aby hrálo první ligu, hlásí Němeček

Ú s t í n/L. - Čtyři dlouhé sezóny působil Roman Němeček v městě na Labi, kde zažil tři prvoligové a jednu extraligovou sezónu. Po dalším neúspěšném pokusu Slovanu o vstup mezi hokejovou elitu však jednatřicetiletý zadák změnil místo svého působiště a zamířil do rodného města, Písku. V úvodním kolem první ligy tak zažil zápas vskutku peprný. Roman Němeček vjel sice na led ve žlutém dresu, ale tentokrát pouze jako hráč hostujícího mužstva.

”Takový je prostě hokejový život. Jednou člověk hraje v Ústí a pak zase někde jinde. Tak to v hokeji chodí. V Ústí mi skončila smlouva a na jiné jsme se nedohodli, tak jsem teď jednoduše v Písku. Jsem Písečák a já chci městu pomoci, aby se tam hrála první liga. Smlouvu mám na rok, tak se pak uvidí, co bude dál. Prostě to beru tak, jak to je,“ vysvětlil svou aktuální situaci Roman Němeček.

Dlouhou dobu se spekulovalo, jak to s první ligou a její obsazeností vůbec bude. Nakonec jihočeské město převzalo prvoligovou licenci od Vrchlabí a vyhnulo se tak vodám o stupeň nižší hokejové ligy. „Samozřejmě je naším cílem se vyhnout baráži. Určitě bychom chtěli zkusit play off, ale uvidíme, jak na tom budeme. Tým se skládal na poslední chvíli a jsme teprve na začátku. Dnes jsme měli těžkého soupeře, kterému se zatím nemůžeme ani rovnat. Ale čekají nás zápasy s týmy, s kterými budeme muset bojovat. Takže základem je určitě ligu udržet a možná trochu pošilháváme po tom, abychom mohli hrát play off. To by bylo super. Ale když se tak nestane, tak by bylo dobré, kdybychom se pohybovali v těch klidných vodách,“ vylíčil hlavní cíle týmu od Otavy.

Jihočeské město se v přípravných zápasech utkalo na ledové ploše se soupeřem hnedle devětkrát a pouze třikrát odcházelo z ledu poraženo. „Je skvělé, že jsme vyhráli nějaké zápasy, ale ta konfrontace s některými týmy byla prostě jiná. Ty zápasy nebyly na takové úrovni, jako bylo utkání například s Ústím. Jak jsem již řekl, koupila se licence a všechno se dělalo na poslední chvíli, takže se hrálo s těmi týmy, které se podařilo sehnat,“ osvětlil možnou příčinu četných vítězství Písku.

Zatímco Ústečtí Lvi odehráli poslední přípravné utkání před týdnem, jejich žlutomodří soupeři nebyli v zápasovém tempu o sedm dní více. „Samozřejmě není příjemné, že jsme 14 dní nehráli. Prostě to tak je. Ale teď nás čeká hodně zápasů, tak doufám, že se do toho rychle dostaneme a budeme sbírat body, aby byla v týmu pohoda a všechny nás to bavilo,“ vyslovil písecké přání Roman.

Středeční podívaná přinesla ve Zlatopramen Areně trochu vlažný vstup. Alespoň co se z hlediska gólů týče. Na první branku si totiž diváci museli počkat téměř polovinu utkání. A nervozita se tak případně mohla vkrádat do mysli hráčů. „Tak pro nás to určitě nervózní nebylo. Pro nás to bylo jedině dobře, jelikož jsme chtěli zkusit uhrát nějaký bod. Pro nás ten bezbrankový stav byla výhoda, jelikož jsme čekali, že by Ústí mohlo trochu znervóznit. Bohužel jsme pak dostali ten slepený gól po dorážce a druhý do šatny. Tím se Ústí zklidnilo a pak už tady bylo těžké vyhrát,“ zhodnotil utkání nyní písecký obránce a dodává: „Já si myslím, že jsme ze začátku hráli dobře. Pak ke konci jsme to ale trochu rozevřeli a Ústí nám chodilo do přečíslení. A dopadlo to tak, jak to dopadlo. Musíme se z toho ponaučit a vzít si z toho to pozitivní a v příštím zápase hrát lépe."

Příčina neúspěšného jihočeského tažení na sever Čech je lidskému oku zřejmá na pohled. Píseckým se za celých šedesát minut nepodařilo vstřelit ani jednu branku, natož pak soupeře brankově přehrát. „Nějaké šance jsme tam měli, ale Ústí hrálo v pásmu dobře a k zakončení nás nepouštělo. Když jsme tam něco měli, tak nám to tam nepadlo anebo jsme to moc překombinovali. Chyběla nám taková ta jednoduchost, ale jak jsem řekl, dva týdny jsme nehráli, máme stále na čem pracovat a doufám, že to bude jen lepší,“ vysvětlil střeleckou potenci Písku. Ke změně stavu však mohlo dojít ve třetí třetině, kdy se hostům, díky nabídnutým přesilovkám, otevřela cesta k bráně. Bohužel marně. „Dnes jsme ty přesilovky sehráli velmi špatně, nevytvořili jsme si skoro žádné šance a to je prostě základ dnešního hokeje – využívat přesilovky. To je další věc, na které musíme zapracovat,“ uzavřel Roman Němeček.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv