Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Heimstaden Havířov 6. 3. 2021 v 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Jak do play-off? Základní část finišuje
18.01.2015 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Jak do play-off? Základní část finišuje

Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan by po roční pauze rád nakoukl do prvoligového play-off. Vloni se žlutomodří museli spokojit pouze se skupinou o udržení, letos ale díky rozšíření počtu týmů postupujících do play-off na deset má Slovan velkou šanci. A po poslední výhře nad Benátkami nad Jizerou 3:0 je blízko svému cíli.

Do konce základní části zbývá Slovanu odehrát sedm zápasů. Do play-off postupuje deset týmů, z toho první šestice má jistou účast ve čtvrtfinále, zbývající dvě dvojice celků na sedmém až desátém místě si to rozdají v předkole. Slovan bojuje o desáté místo se Šumperkem a díky posledním kvalitním výkonům je postupu velmi blízko.

Slovan sehrál v sobotu přímé utkání o play-off s Benátkami a výhra 3:0 se velmi hodila. Aktuálně je Ústí desáté se ziskem 61 bodů, stejně bodů má ale i jedenáctý Šumperk a deváté Benátky mají o bod více. Se Šumperkem mají ale Ústečtí ještě lepší vzájemné zápasy, takže při rovnosti bodů by výše postaveným týmem byl právě Slovan. Oproti Šumperku mají žlutomodří už o jeden odehraný zápas více. Patrně se rozhodne mezi touto trojicí, kdo zaujme postupová místa a jeden celek skončí na smutném jedenáctém místě.

Sedmý Havířov i osmá Kadaň mají na Ústí poměrně velký třináctibodový, respektive desetibodový náskok. Je tedy reálné, že by Slovan v tabulce ještě mohl přeskočit Benátky, a může tedy pomýšlet na deváté místo. Při současné situaci by Slovan začínal sérii předkola play-off na hostujícím ledě.

A na koho Ústí ve zbývajícíh sedmi zápasech ještě narazí? Už ve středu jedou svěřenci kouče Macha na led vedoucího Chomutova, kde je nebude rozhodně čekat snadná práce. Pak zajíždí na led celkem ve formě hrajícího Havířova. Na konci ledna pak Slovan přivítá České Budějovice, následně si zahraje s Prostějovem a derby s Litoměřicemi, pojede do Jihlavy a základní část zakončí doma s Třebíčí. Z výčtu soupeřů lze poznat, že Slovan ve zbývajících utkáních bude hrát pouze s celky z první poloviny tabulky a má tedy poměrně težký los. Jak celý příběh dopadne, a kdo postoupí do play-off, se tedy dozvíme až 4. února.

Tabulka kolem desátého místa:

7. Havířov 74 bodů
8. Kadaň 71 bodů
9. Benátky 62 bodů
10. Ústí n.L. 61 bodů
11. Šumperk 61 bodů

Zbývající zápasy Slovanu

Chomutov - Ústí
Havířov - Ústí
Ústí - Budějovice
Prostějov - Ústí
Ústí - Litoměřice
Jihlava - Ústí
Ústí - Třebíč
 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Zápas o "šest" bodů s Havířovem

Ú s t í n/L. - V poslední domácím zápase základní části narazí domácí Lvi na AZ Heimstaden Havířov.... Celý článek

Slovan po boji nestačil na Vsetín

V s e t í n - Ústečtí hokejisté se v dvaatřicátém kole Chance ligy utkali Na Lapači proti domácímu... Celý článek

PREVIEW: Slovan míří na Lapač, utká se se Vsetínem

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého druhého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Vsetína.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv