Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
I po odchodech Petráska či Kloze kouč Slovanu Mareš věří v úspěšnou sezónu
16.06.2015 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

I po odchodech Petráska či Kloze kouč Slovanu Mareš věří v úspěšnou sezónu

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté již nějaký ten čas polykají tréninkové dávky v rámci letní přípravy. Po následné dovolené pak přejdou na led a budou se nadále připravovat na nový prvoligový ročník. O novinkách či změnách v týmu se rozpovídal pro klubový web asistent hlavního kouče Tomáš Mareš.

Slovan zažívá skutečně dlouhou letní přípravu, která byla také zapříčiněna tím, že ústečtí dohráli sezónu již v samém úvodu března, což v předchozích letech nebývalo zvykem. V nové sezóně se budou žlutomodří snažit vylepšit 8. místo z posledního ročníku a těší se na slavné soupeře v podobě Kladna či pražské Slavie.

Jak hodnotíte dosavadní průběh letní přípravy?
Přípravu na letošní sezonu jsme zahájili již 20. dubna a skončíme ji 19. června, kdy hráči nastoupí měsíční dovolenou. Každý hráč od nás dostane tréninkové plány, hráči jsou profesionálové a musí o sebe pečovat i ve dnech volna. Poté budeme pokračovat v přípravě na ledě, na který jdeme 20. července. Od prvního týdne budeme trénovat 3-4x denně, chceme se maximálně připravit na novou sezonu.

Čemu se v přípravě věnujete a zavedli jste oproti předchozím letům nějaké novinky v tréninku?
Letošní příprava byla odlišná od těch předchozích v několika aspektech. Ten první byl v její délce, protože letos jsme absolvovali nejdelší přípravné období za poslední čtyři sezóny. Druhým byla náročnost přípravy. Již od listopadu jsme si s Mírou Machem jasně řekli, že s jinou než poctivou a hlavně tvrdou prací nemůžeme uspět. Dalším byla pestrost přípravy, chtěli jsme dát mužstvu i nějakou radost, ne jen tu dřinu, proto jsme zařadili třeba florbalové utkání s místním velmi silným florbalovým klubem, sehráli jsme fotbalové utkání v Trmicích, zařadili jsme do přípravy duatlon s výběhem sjezdovky v Telnici a nakonec i triatlon, který byl velmi náročný, na druhou stranu ale finančně ohodnocený pro první tři hráče.

Jak jste spokojen s možnostmi a podmínkami pro letní přípravu v rámci domácího prostředí?
Slovan je skromný klub, my si nemůžeme dovolit nějaké soustředění třeba v zahraničí. Podmínky pro přípravu jsme měli výborné, vše, co jsme chtěli, nám bylo poskytnuto. Využívali jsme posilovnu na zimním stadionu, nové fotbalové hřiště Army, atletickou dráhu, bazén v Brné.

Vyhovuje vám skladba přípravných zápasů, chybí vám ještě nějaký zápas? Odpovídá skladba zápasů vašim představám o přípravném období?
Vyhovuje, chtěli jsme v přípravě sehrát 8-9 utkání, nakonec jich je 10. Mrzí nás jediné, chtěli jsme se utkat s mužstvem z Drážďan, ale bohužel neměli zájem.

Jak vypadá tvorba kádru po odchodech Petráska, Kloze či Roda?
Do přípravy se zapojilo 22 hráčů včetně 6 juniorů a musíme říci, že jsme byli maximálně spokojeni s přístupem všech. Přálo nám po celou přípravu počasí, až na jeden případ se nám vyhýbala zranění, měli jsme výborné podmínky pro přípravu. V mužstvu nepokračují Michael Petrásek, Tomáš Rod a hlavně ústecký odchovanec Jan Kloz. Petrásek dostal nabídku z Litvínova, Kloz s Rodem již za Slovan hrát nechtěli, my to respektujeme a všem přejeme hodně sportovních úspěchů v jejich další kariéře. Pro nás je směrodatné to, že chceme v mužstvu takové hráče, kteří tu chtějí hrát a rvát se za Slovan.

Kterého z hráčských odchodů nejvíce litujete?
Nejvíce nás mrzí odchod Michaela Petráska. Byl to jeden z nejlepších brankářů v lize, dostal nabídku porvat se o místo v Litvínově a my mu jen můžeme přát hodně štěstí a úspěchů.

Mrzí vás, že se nepodařilo dotáhnout příchod hvězdného Pavla Patery?
Samozřejmě nás mrzí, že se Pavel rozhodl ukončit jeho úctyhodnou kariéru, on je „vítězný typ“, chtěli jsme ho pro jeho zkušenosti a hlavně jako klíčového hráče do přesilových her. Myslíme si, že by byl velkým tahounem jak pro mužstvo, tak hlavně pro naše diváky.

Jak se těšíte na novou sezónu a například na zápasy proti zvučným soupeřům jako jsou Kladno či Slavia?
Už se nemůžeme všichni dočkat ledové plochy, na sezonu se těšíme a chceme samozřejmě navázat na loňskou sezonu, hlavně od ledna, kdy jsme hráli hokej, který chceme hrát i letos. Naším cílem je minimálně účast v předkole play-off. Slavia Praha bude pro fanoušky určitě lákadlem, je to tradiční účastník extraligy a také držitel titulu, na druhou stranu nám bude chybět Chomutov, přece jen je to soupeř z regionu. Jak se říká, derby je derby. Soutěž bude určitě ještě vyrovnanější než v minulé sezoně a my se na to musíme kvalitně připravit.

 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv