CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 18.9.2019 18.00 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Hrajeme špatně odzadu, zlobil se Alinč
24.08.2011 | Soňa Jirásková

Hrajeme špatně odzadu, zlobil se Alinč

Ú s t í n/L. - Venku panovaly tropické teploty a počasí spíše lákalo k vodním radovánkám, přesto si přes tisíc fanoušků našlo cestu do ústecké Zlatopramen arény, kde se odehrál další přátelský zápas mezi domácími Lvy a hokejisty z nedalekého Litvínova. Utkání se začalo vyvíjet slibně pro místní smečku, kdy se v 8. minutě trefil Pazourek a otevřel tak skóre zápasu. To byla na dlouhou dobu poslední branka, kterou žlutomodří dali. V 11. minutě se trefil litvínovský Hübl, a bylo vyrovnáno na 1:1. Druhé dějství patřilo žlutočerným, kteří přidali další tři branky do klece šelem. V 58. minutě se podařilo po střele Ludvíka domácím snížit na 2:4, ale to bylo vše a Litvínov si domů odvezl zaslouženou výhru.

Ústeckým se nedařilo proměňovat šance a v obraně navíc chyběli tři hráči. Lze tak pouze spekulovat, že jejich absence mohla přispět ke špatnému výsledku. „Příčinu neúspěchu vidím samozřejmě v obraně, dnes to byl ze všech přípravných zápasů ten nejhorší, který jsme odehráli. Hrajeme špatně obrannou hru, takže budeme muset na tréninku na tom zapracovat a hrát lépe zezadu“, zlobil se po zápase Jan Alinč.

Ve druhé třetině obdrželi hokejisté Slovanu tři branky a jak se zdá, tato perioda byla v celém klání klíčová. „Celý zápas se pro nás nevyvíjel moc dobře. Dostali jsme tam od nich takové dva nešťastné góly a to ten souboj rozhodlo. Myslím, že dnes jsme neměli tolik šancí, abychom se jim vyrovnali.“ Utkání začalo ve vysokém tempu a hráči z města nad Labem v něm změřili síly s extraligovým soupeřem. Černožlutí měli navrch, byli rychlejší a dařilo se jim proměňovat šance. „Rozdíl toho extraligového tempa tam prostě je. Jsou to přípravné zápasy a já si myslím, že dnes jsme na to neměli, abychom vyhráli. Ten zápas i ten led byl špatný a je tu hrozné vedro, ale na to se nechci samozřejmě vymlouvat. Ale ten rozdíl tam prostě je.“

Výsledky přátelských duelů bývají někdy překvapivé, ale v celkovém součtu nehrají velkou roli. Ústecký útočník vidí celou situaci takto. „Řekl bych, že na to se nemůže nikdo koukat v těch přípravných zápasech. Zkoušejí se noví hráči a to je úplně o nečem jiném, než když začne liga.“ V těchto utkáních trenéři neustále hýbají sestavou a zkouší nové hráče. Jaké to je mít pokaždé kolem sebe jiného spoluhráče? „Je to každý rok stejné. Jsem dost starý na to, abych se s tím uměl vyrovnat. Každý se s tím musí vyrovnat a trenéři to vždy složí tak, abychom si vyhovovali. Myslím, že šikovní hráči tady jsou a nějak se to postaví, aby to fungovalo“, dodává závěrem zkušený forward.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Po dvou prohrách se dorostenci dočkali vysoké výhry

Dorostenci se poprvé v sezóně představili na ledě soupeře, a to jim přineslo vytoužené body. V... Celý článek

Ani ve druhém utkání dorost na výhru nedosáhl

Ú s t í n/L. - Ve druhém zápase se střetli dorostenci na svém hřišti s Chomutovem. Po první třetině... Celý článek

Okusí Zubři první hořkost porážky na ledě Slovanu?

Ú s t í n/L. - Po neúspěšné misi na jihu Čech se představí Slovan opět doma a bude chtít samozřejmě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv