Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 2:4 | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Hráčům věříme, proto jsme si je také vybrali, hlásí Miroslav Mach
06.06.2020 | Vít Trubička

Hráčům věříme, proto jsme si je také vybrali, hlásí Miroslav Mach

Ú s t í n/L. - Ústeckému týmu začala letní příprava pod vedením staronového trenéra Miroslava Macha. Hráči se poprvé sešli v plném složení, leč společně začnou trénovat až na ledě 20. července. Řada z nich se tak připravuje individuálně. „Hráči plán nemají, jsou dospělí a věřím, že se připraví tak, aby byli nachystaní na sezónu,“ řekl lodivod Slovanu Mach.

Slovanu začala letní příprava. Jaký je zatím její průběh?
My máme společnou letní přípravu zatím jen s některými hráči. Zatím chodí trénovat jen Jiří Severa, Vladimír Brož a Michal Trávníček. Ostatní se zapojí později.

Řada hráčů se připravuje individuálně. Dostali tak nějaký plán, co musí splnit?
Plán nemají. Myslím si, že to jsou dospělí lidé a připraví se tak, aby tu sezónu zvládli. Hlavně sami vědí, že je budou čekat zátěžové testy. Navíc mají ve smlouvě dáno, pokud je nezvládnou, čekají je určité postihy. Hráčům věříme, proto jsme si je také vybrali. Věříme jim také v tom, že se připraví.

Společná příprava celého týmu tak začne až na ledě?
Ano, společně se sejdeme až 20. července, kdy začneme na ledě. Pak už půjdeme klasicky dva tréninky na ledě a dva na suchu. Na hráče tak čekají denně čtyři tréninky. Máme na to měsíc, abychom to do nich dostali.

Jak jste zatím spokojený se složením kádru? Už je uzavřený nebo se dají očekávat ještě nějaká jména?
Neříkám, že máme kádr uzavřený, ale máme takřka celé mužstvo pod smlouvami. Budeme tu mít několik hráčů na try-out, z nichž může někdo vyskočit a tak bychom ho vzali.

Jak se vůbec zrodil váš návrat zpět do Slovanu?
Oslovilo mě vedení, zda bych se chtěl vrátit.

Chance liga bude mít v nadcházející sezóně devatenáct účastníků. Jak se připravujete na tak velkou konkurenci?
Tento ročník bude pro nás strašně těžký. Slovan vstal z popela a shání se finance. Hráči tu byli podepsaní dva, proto jsme sháněli další hráči. Bude tu mladé mužstvo, ale věřím, že budeme hrát dobrý hokej a pohybovat se někde ve středu tabulky. To by bylo pro nás super.

Co říkáte na to, že soutěž bude hrát tolik týmů?
Je podle mě spravedlivé, že postoupily první tři týmy, vzhledem k kompletnímu neodehrání 2. ligy. Stejně tak je spravedlivý postup Českých Budějovic do extraligy a pád Kladna.

V realizačním týmu máte i trenéra Jiřího Mertu. Dalo by se díky tomu očekávat i větší zapojení místních juniorů do sestavy?
Pokud na to budou mít, klidně můžou hrát. Určitě je zapojíme do letní přípravy. Nemůžeme ale brát mládí jako přednost, nechceme jim zametávat cestičky. Když si to hráč vybojuje, určitě bude hrát.

Bude nadále probíhat spolupráce s Děčínem? Zejména tedy pro mladší hráče.
Určitě bude. Udělali jsme to tak, že hráči, kteří mohou hrát ještě za juniory, můžou nastoupit zde v A týmu, pak i v Děčíně v 2. lize i v Ústí v juniorské extralize. Chceme, aby si zkusili dospělý hokej a zároveň pomohli zdejšímu týmu juniorů.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druholigový Most na mladý ústecký výběr nestačil

Most - K prvnímu přátelskému utkání před novou sezónou vyrazili ústečtí do Mostu, s druholigovým... Celý článek

I druhá Veronika v ženské reprezentaci U16

Ú s t í n/L. - Dalšího kempu ženské hokejové reprezentace do 16 let, který se koná dne 14.8. ve... Celý článek

Informace k přátelským zápasům HC Slovan

Ú s t í n/L. - Vzhledem k omezením během pandemie koronaviru prosíme všechny příznivce, aby si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv