Hovorka našel optimální pohodu
22.02.2010 | Martin Pešout

Hovorka našel optimální pohodu

Ú s t í n/L. - Jeho formace řádí, sám si připsal na konto během úvodních dvou čtvrtfinálových klání už tři gólové přihrávky. Útočník Marek Hovorka se po zdlouhavém zranění vrátil do nebývalé pohody a táhne ústecký Slovan za postupem do semifinále. „Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem,“ usoudil slovenský legionář po pondělní bitvě s Kadaní (4:0).

Ústecký druhý útok je postrachem kadaňské defenzívy. V úvodním čtvrtfinálovém souboji se dvěma brankami podílel na povzbudivém vítězství. Den poté neslevil z nastoupeného tempa a ve druhé třetině zlomil odpor regionálního protivníka. „Při první gólové akci Jirka Zeman rychle přenesl hru na Roka Pajiče. Potom jsem si najel do středu a vystřelil. Martin Heinisch posléze puk dorazil do branky. Na druhém gólu má velký podíl Honza Klobouček. Vyjel s pukem do útočné třetiny. Tím pádem byla kadaňská obrana rozhozená. Na opačné straně jsem pak viděl Pajiče, puk mu hned poslal a ten parádně překonal Štěrbu,“ připomněl Hovorka.

„Naše pětka je při chuti. Jsme za to rádi. Byli jsme už nervózní, protože jsme nevěděli, co od prvních zápasů ve společném složení očekávat. Sedli jsme si a zatím nám to klape,“ neskrýval nadšení.

Zatímco v neděli pikantní regionální souboj přinesl nečekané drama, v druhém duelu série nebylo téměř co řešit. „Zlepšili jsme hru. Více bruslili, dávali si lepší přihrávky. Už to nebylo tolik kostrbaté jako v neděli. Odrazilo se to do herního projevu a výsledku. Zachytal nám gólman,“ pronesl.

Ve čtvrtek se série přesouvá na led Kadaně. „Nemusíme daleko cestovat. I díky tomu jsme Kadaň ve čtvrtfinále přijali s povděkem. Je to farma Chomutova. Mají podobný herní styl. Dobře jsme se na ně připravili, nejsou ale jednoduchým protivníkem. Nemají totiž co ztratit. Hrají tedy uvolněně. Postupem z předkola si splnili cíl. Kolikrát stojí na místech, kde je vůbec nečekáme. Těžko se nám přes ně prosazuje,“ uzavřel pondělní večer Hovorka.

 
 
Aktuálně na webu

4. třída: Prohra s Litoměřicemi

Žáci ústecké čtvrté třídy nestačili v severočeském derby na Stadion Litoměřice. Kališníci dokázali... Celý článek

4. třída: Slovan vyhrál nad Drážďany

Žáci ústecké třetí třídy dokázali porazit soupeře z Německa. Nad týmem Drážďan vyhráli 9.6. Celý článek

3. třída: výrazná výhra nad Bílinou

Celkem 35 gólů vstřelil žáci ústecké třetí třídy v zápase s Bílinou. V severočeském derby vyhráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv