Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:1
Hovorka: V kabině vládne spokojenost
16.09.2010 | Hana Veigendová

Hovorka: V kabině vládne spokojenost

Ú s t í n/L. - Spokojenost s prvním ligovým utkáním vládne určitě jak na straně fanoušků, tak na straně ústeckých hokejistů. V úvodním zápase si poradili s hokejisty z jihu Čech 3:1 a směle mohou vkročit do dalšího zápasu, ve kterém se střetnou se severočeským rivalem z Chomutova. „Já osobně se na ten zápas hodně těším,“ prozradil střelec prvního gólu Marek Hovorka.

Po dnešním vydařeném zápase vládne v kabině určitě spokojenost. První zápas, první výhra…
Určitě. Určitě vládne spokojenost. Důležité bylo vyhrát první zápas, vstoupit pozitivně do té sezóny a to se nám podařilo. I když ten výkon byl takový klasický na první zápas. Ale jsme rádi, že jsme vyhráli 3:1 a to je dobrý odrazový můstek do dalších zápasů.

Je vidět, že jste zapracovali na využívání přesilovek. Vy jste dal právě v přesilovce gól. Vzpomenete si, jak k tomu došlo?
Tak ano. My jsme tam měli velký tlak. Výborně zapracoval na modré Jirka Zeman, hodil puk nazpět Martinovi Šagátovi a ten mi to dal krásně do prázdné brány a já jsem to tam už jenom zasunul.

Pochválil vás trenér za ty přesilovky?
Když padne v přesilovce gól, ještě z tak podařené akce, tak nás trenér určitě pochválí.

V té druhé třetině začal Tábor mírně kousat. Nepolevili jste trochu?
Myslím si, že jsme tam polevili. Byli jsme trochu uspokojený. Začali jsme tu druhou třetinu trochu laxně a Tábor toho začal využívat. Potom jsme jim to víc znepříjemnili, dali jsme druhý a třetí gól a ta hra se pak trošku uklidnila.

V zápase jste měli dost vyloučených hráčů. Z toho pak pramenila dlouhá přesilovka pět na tři. Nebude ta nekázeň do budoucna dělat problémy?
Tak já si myslím, že některé fauly byly diskutabilní. Bylo to takové na hraně. Nemyslím si, že to byly fauly na vyloučení. Ale tak to rozhodl rozhodčí. Pak jsme hráli oslabení pět na tři, ale kluci to výborně ubránili. A i to bylo pozitivum v tom zápase.

Ve třetí třetině se povedlo táborským hokejistům snížit. Nemrzí vás, že jste nakonec tu nulu neudrželi?
Určitě nás to mrzí. Chtěli jsme vyhrát s nulou, aby měl brankář čisté konto. Ale ten gól tam padl, už to nezměníme a musíme jít dál.

Spolupráce vaší lajny funguje výborně. Dnešní zápas tomu byl důkazem. Několikrát jste zavřeli soupeře v obranné třetině…
Ano, ano. Už v přípravě jsme hráli spolu tři nebo čtyři zápasy a fungovalo to. Rozumíme si, pomalu víme, kde se každý nachází. Sedli jsme si jak herně, tak i jako lidé.

V závěru zápasu jste připravil vyloženě gólovou šanci pro Roka Pajiče. Dá se říct, že se vám ten dnešní zápas hodně povedl a že můžete jít v klidu spát…
Tam výborně zapracoval v obranném pásmu Martin Šagát. Našel mě dloubákem a krásně mě vysunul. Když jsem ten puk dobrusloval, tak jsem viděl, že ta moje pravá strana bude těžká. Ale zahlédl jsem za sebou Roka Pajiče, tak jsem mu to zkusil dát a škoda, že to nevyšlo. Byla to pěkná akce.

V příštím zápase vás čeká Chomutov. Těšíte se nebo máte spíše obavy?
Já osobně se na takové zápasy hodně těším. Je to zápas, který má všechno. Je vyhecovaný. Je to pravé derby. Bude to mít náboj a bude to výborný si myslím.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Ve sváteční den jsme přehráli Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola Chance Ligy jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Prostějova.... Celý článek

Daniel Vrdlovec zpět ve Slovanu!

Ú s t í n/L. - Hlásíme novou posilu a všem moc dobře známou. Do Slovanu přichází útočník Daniel... Celý článek

7. třída: Sedmáci znovu bez bodu, nestačili na Karlovy Vary

Ú s t í n/L. - Sedmáci už po třetí za sebou nezískali ani bod. Tentokrát nestačili na Karlovy Vary,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv