Ú s t í n/L. - V rámci 41. kola se utká na domácím ledě Slovan s Třebíčí. Ústí má v probíhající sezóně s Třebíčí bilanci 2:1, a tak uvidíme, jestli se Slovanu podaří ukořistit třetí vítězství. Utkání se odehraje v sobotu 20. ledna od 17:00 hod. na ledě Zimního stadionu v Ústí nad Labem.

1

Třebíč se nachází v polovině tabulky a drží se na postupové pozici do play-off. Z posledních pěti utkání vyhrála Třebíč čtyři a je ve velice dobré formě. 4:1 vyhrála Třebíč jak na ledě Benátek tak na ledě Vsetína. Jedinou prohru z pěti utkání zaznamenala na ledě poslední Kadani 2:3

SK Horácká Slavia Třebíč

• Rok založení: 1928
  • Klubové barvy: modrá, bílá a červená
  • Trenér:Martin Sobotka
  • Asistent trenéra:Jaroslav Barvíř

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již třikrát. Jednou na ledě Slovanu, dvakrát na ledě Třebíče. Ve třech odehraných zápasech byl úspěšnější Slovan, vyhrál dvakrát. První z těchto utkání se odehrálo v rámci druhého kola WSM Ligy na ledě Třebíče. Po první třetině vedl Slovan 2:1. Ve druhé periodě se Třebíči podařilo vyrovnat, Slovan však také přidal jeden gól a šel znovu do vedení. V poslední třetině vyrovnala Třebíč již po druhé v utkání. Slovan ale zahájil kanonádu a vstřelil rychlé tři góly, na které již nebyla Třebíč schopna odpovědět.

Druhé utkání hrál Slovan na domácím ledě. Po první třetině odcházely týmy do šaten za vyrovnaného stavu 1:1. V druhé třetině přidal Slovan dvě branky rychle po sobě a Třebíč dokázala odpovědět jen jednou. Slovan ve třetí třetině už jen utkání pohlídal a bral z domácího utkání 3 body.

Poslední utkání se odehrálo na ledě Slavie. První třetina byla opět nerozhodná 1:1. Po druhé třetině byl stav stále vyrovnaný 3:3. Ve třetí třetině týmy bránily a ani jeden již nedokázal skórovat. Následovalo teda prodloužení. To však také nerozhodlo. Přešlo se tedy na nájezdy ve kterých byl domácí tým zručnější a mohl se tak radovat z bodu navíc.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem se sedmým nejvyšším počtem vstřelených branek (15) v celé WSM Lize.

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 24:58 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák se čtyřiašesedáti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Třebíče je David Dolníček, který má na kontě devět vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je útočník Roman Erat (v průměru 20:07 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Třebíč Václav Čejka (52).

40. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – VHK ROBE Vsetín 2:3 (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 28. Severa (L. Volf, M. Vágner), 40. Gengel (Bernad, Davídek) – 9. Kucharczyk (Holomek, Protasenja), 23. Kucharczyk (Kopta, Žák), rozh. náj. Podešva.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Mlčoch, Bernad, Vl. Brož – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, T. Jandus, M. Chalupa – Melka, Davídek, Najman – Severa, D. Merta.
  • HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 44. Hrabík (Z. Král, Bittner) – 3. R. Erat (Dolníček), 12. Paták (Havlát, Kristl), 59. Jan Wasserbauer, 60. Dolníček.
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Nedbal, D. Mikyska, Kaláb, Čejka, Jiří Wasserbauer, Půža, Spurný – P. Kratochvíl, Dolníček, R. Erat – T. Havránek, Mlynář, Kusko – Gajarský, Süss, Jan Wasserbauer – Kristl, Havlát, Paták.