Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce
06.08.2020 | Jiří Cícha
Autor fotografie: Jiří Cícha

Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce

Ú s t í n/L. - Právě probíhá 5. ročník Hokejového soustředění mládeže (HSM 2020). Akce je zaměřena na předsezonní přípravu na mistrovskou sezonu. Letos se přihlásilo na soustředění 160 dětí, čehož si zakladatel Lukáš Zahradník a Jan Čaloun velice váží a doufají, že každý rok se kvalita akce bude zlepšovat.

Letos je to 5. ročník Hokejového soustředění mládeže, jak se měnila tato akce postupem času?

Lukáš Zahradník: Každý rok máme stejný program, letos jsme udělali malou změnu a vyměnili jsme angličtinu za teorii hokeje, abychom to více zaměřili k lednímu hokeji. Jinak máme dvě tréninkové jednotky na ledě, dvě tréninkové jednotky na suchu, hry, soutěže a návštěvu plaveckého areálu a soutěže. Děti mají celodenní servis od trenérů a vedoucích, pitný režim, svačiny, oběd a večeři.

Jan Čaloun: Soustředění je hlavně pro to, aby se děti připravily po té sportovní stránce na nadcházející sezonu, letos jich tady máme 160. Drtivá většina je tu z našeho klubu, ale i z okolí, což je velká reklama pro náš klub. Jak říkal Lukáš, ten program jede od rána do večera, vystřídá se nám na ledě celý počet dětí a já si myslím, že to dává smysl, jak pro děti, tak pro ty lidi, co se o to starají.

Letos se přihlásilo 160 dětí, co s nimi trénujete?

Jan Čaloun: Dopolední jednotky na ledě jsou zaměřeny na individuální činnosti a ty odpolední na hru, kde se jim snažíme vysvětlovat chyby v rozehrávkách, postavení a souhry. Samozřejmě se zaměřujeme na herní činnosti jednotlivce, herní kombinace nebo rovnovážné situace. U nejmenší kategorie se zaměřujeme hlavně na rozvoj bruslení a základních dovedností formou her a soutěží. Hodně dbáme na základy bruslení, aby v tomto raném věku dostali, co nejvíce základů.

Jak jste zatím spokojeni s uplynulými dny?

Lukáš Zahradník: Já si myslím, že vše běží velmi dobře. Každý už ví, co a jak, tím, že běží 5. ročník a výborně se jako realizační tým doplňujeme. Měli jsme pár dětí, které bohužel odpadly ze zdravotních důvodů, ale jinak všichni fungují, jak chováním, tak činností na ledě. Dávají do tréninků vše, takže za mě spokojenost.

Jan Čaloun: Za mě taky spokojenost, i po té stránce organizační, jelikož to je pátý ročník, takže to soustředění je nějak nastaveno a všichni vědí, co mají dělat. Akci se snažíme dál rozvíjet, aby každým rokem byla lepší. Hodně to má na hrbu Lukáš. Víceméně máme stejné lidi, co se o chod celého soustředění starají. Děti jsou dost natěšené, ani nejsou moc roztěkané, soustředí se na zadané věci, které mají dělat a zatím to probíhá velmi dobře.

Jistě je to pro všechny náročné, když všichni brzo vstávají a pozdě chodí spát, jak se s tím vypořádáváte?

Lukáš Zahradník: My asi jako realizační tým to máme nejhorší, jelikož jsme tu jako první a odcházíme jako poslední. Všechno musíme připravit i na den dopředu, ať už to jsou tréninkové jednotky nebo různé soutěže, hry, atd. Dá se to zvládnout, jelikož to děláme hlavně pro děti a myslím si, že i ty děti to zvládají dobře. Možná jen, než se vykopou ráno z postele, tak je to náročnější, ale pak přes den fungují a nejeví známky únavy.

Jan Čaloun: Já to doplním, v názvu Hokejové soustředění mládeže je důležité to slovo soustředění a je to nastaveno tak, aby ten program byl od rána do večera. Není to zaměřeno jen na tréninkové jednotky na ledě, ale i mimo led, jako další aktivity nebo třeba teorii hokeje. Myslím si, že to splňuje, co to splňovat má. Samozřejmě pro ten realizační tým je to nejtěžší, jelikož se o to musí postarat, ale na druhou stranu je to pro nás jeden z nejhezčích týdnů, když nám všem projde rukama 160 dětí.

Uvažujete v konání tohoto soustředění pokračovat i nadále?

Lukáš Zahradník: Určitě chceme pokračovat v konání tohoto soustředění. Letos je to už pátý rok a jedeme v kuse, neměli jsme žádnou pauzu. Každý rok chci soustředění posouvat, vylepšovat. Letos jsme udělali dost novinek. Ať už to je nové oficiální logo HSM, puky, tréninkové dresy nebo sportovní sety v novem designu HSM pro všechny účastníky. Hlavně chceme soustředění posouvat z hlediska propagace, abychom byli vidět. Myslím si, že to děláme dobře, děláme to hlavně pro ty děti a věříme, že i rodiče to ocení. Nevím, jestli budeme v nadcházejících letech měnit program, o tom jsme se ještě nebavili.

Jan Čaloun: Teď trochu pochválím Lukáše, jelikož je detailista a puntičkář. Hodně si zakládá na detailech, což dává obrovský kredit soustředění. Děti jsou hezky oblečené, všichni jsme sladění a snažíme se co nejlépe prezentovat jak HSM, tak i náš klub Slovan. Dělá to obrovskou reklamu pro náš klub. Chceme v tom pokračovat dál, chceme to rozvíjet, Dřív jsme to měli i s charitativním podtextem, což se nám letos nepodařilo, jelikož se ani nevědělo, zda se akce uskuteční. K tomuto bychom se chtěli v budoucnu opět vrátit, aby děti nejen věděly, že to je o sportu, ale i o tom někomu pomoci, kdo to zrovna potřebuje a neměl v životě takové štěstí.

Soustředění je určeno i pro děti z jiného kraje nebo pouze pro místní hráče?

Jan Čaloun: Měli jsme tady dříve třeba i hráče z Plzně včetně trenéra, ale letos tomu tak není. V příštím roce se nejspíše vrátíme zpět k zažitému červencovému termínu, který jsme letos nemohli dodržet. Pro nás je strašně důležitá zpětná vazba, když zrovna přijedete na utkání do jiného města a tam se mluví právě o tom našem soustředění.

Lukáš Zahradník: První a zároveň hlavní myšlenkou bylo udělat soustředění pro ústecké děti a postupně se nám na to napojily i další. Máme zde už i trenéry a hráče z Loun, Mostu nebo Litvínova. I tím je vidět, že to asi děláme dobře a má to nějaký smysl. Není to tak, že bychom to chtěli dělat otevřené pro celou Českou republiku. Stále si chceme zakládat na tom, aby to z většiny byli právě hráči z Ústí nad Labem, ale určitě rádi uvítáme každého, který se bude chtít zúčastnit.

Na ledě vidíme mnoho šikovných kluků, kteří v sobě ten hokej mají, a to je náš hlavní cíl, abychom tady vychovali individuální činnost, ať už to je pro náš klub nebo i Český hokej, aby tam byla ta nadstavba. Musím říct, ačkoliv jsem překvapený, že nám po ledě jezdí mnoho šikovných hráčů.

 
 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv