Ú s t í n/L. - Po parádním obratu jsme vyzpovídali obránce Štěpána Havránka. Nejdříve si připsal asistenci na gól Jiřího Drtiny a o necelé dvě minuty později si tyto dva spolupráci vyměnili, když Havránek tečoval střelu Drtiny. Celkově si mladý obránce připsal v tomto utkání tři body za branku a dvě asistence.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

První třetina se nám moc nevyvedla. Hodně puků jsme ztráceli a nedařilo se nám ani bruslařsky. Druhá třetina byla trochu lepší, tam jsme soupeře dokázali přebruslit a vytvořili jsme si i šance, bohužel nám to tam nespadlo. Naopak soupeř jakoukoliv naší chybu využil. Do třetí třetiny jsme si řekli, že to musíme otočit a díky naší píli jsme ten zápas dokázali obrátit na naší stranu a zvítězit.

S čím přišli trenéři do kabiny po druhé třetině, po které jste prohrávali 1:3?

Máme dobré trenéry, že do kabiny přijdou v klidu a neřvou na nás. Snaží se nás vždy zvednout. Taktika je vždy daná a trenéři se nás snažili jen uklidnit, řekli nám ať se začneme více soustředit, ať zpřesníme přihrávky a hlavně ať využíváme šance, které jsme si připravili.

Ve třetí třetině jste nastartoval obrat, když jste tečoval střelu Jiřího Drtiny. Jak byste popsal tuto gólovou situaci?

Bylo to v přesilovce, ve které máme určený signál. Puk se dostal na Drťu (Jiří Drtina), já stál v mezikruží a díky bohu se mi povedlo puk tečovat do brány. (smích)

Dnes byl předposlední domácí zápas před Chance ligou, jak momentálně vypadají tréninky?

První tři týdny jsme měli tréninky na kondici, bylo tam hodně bruslení. Poté jsme měli volnější týden. Nyní máme posilovnu, tréninky na kondici, ale už to směřuje více do kombinace a snažíme se ustálit lajny. Zkoušíme přesilovky, oslabení a snažíme se vše vylepšit, abychom na začátek ligy byli připraveni na 100 %.

Minulou sezónu jste nastupoval s Jiřím Drtinou, teď v přátelských zápasech jste znovu po svém boku. Bude to tak i v sezóně?

Zatím si tu lajnu držíme jako loni. Tím, že Drťa (Jiří Drtina) dostává někdy volno, tak tam nějaké změny jsou. Z mého hlediska je to jedno s kým hraju, i když samozřejmě s Drťou se známe a umíme si vyhovět a doufám, že nás trenéři nechají hrát spolu.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.