Ú s t í n/L. - Víc takových zápasů! Diváci byli ve varu. Derby jako hrom a totální vrchol dosavadního průběhu prvoligové sezóny nezklamal.

Šest postřehů ze severočeského derby

Čaroděj Hanuljak

Jestli má česká fotbalová scéna svého brankářského čaroděje Martina Vaniaka, ta hokejová už ho má také. Chomutovský gólman Miroslav Hanuljak si nakonec čtyřmi inkasovanými brankami ve třetí třetině dojem z utkání pokazil, přesto bylo až dech beroucí, co vše v úvodních dvou dvacetiminutovkách pochytal. Pokud by existovala anketa Zlatá helma i v první lize, chomutovský brankář si jasně řekl o nominaci. Nejdříve famózně vystihl Šagátovu bekhendovu kličku, pak si poradil s nájezdem Pajiče, při jehož stejné bekhendové fintě vytáhl zákrok po vzoru Dominika Haška. Nepřekonali ho ani bratři Pšurní: Romanovu střelu Hanuljak vyrazil, Michalova dorážka skončila při Hanuljakově reflexním zákroku na tyči. Neuvěřitelné!

Pasivní Chomutov

Paradox. Zatímco v prvním vzájemném duelu Chomutov přehrál Slovan útočnou smrští uprostřed utkání, tentokrát vyloženě vyčkával, co předvede Lví smečka. KLH sázel na brejky. Jak se později ukázalo, byl to účelný recept. Ústeckým Lvům se začátek utkání herně náramně vydařil, přesto úvodní dvacetiminutovku prohrál 0:2. V 6.minutě ujel M.Procházka a jeho sólem vyzrál na Salfického. O pět minut později z nenápadné akce navýšil náskok hostů Fiala.

Chomutovský první útok

Kraftova formace kosí jednoho soupeře za druhým. I ve středu zanechala stopu. Duda vlétl do utkání řádně namotivovaný a po třiceti sekundách usedl na trestnou lavici. Později vstřelil třetí chomutovskou branku. Před ním se prosadil Procházka, který si připsal i gólovou asistenci.

Ústecké závěry

Slovan se nevzdává. Již několikrát zachránil zápas v hodině dvanácté. Pro představu: nedávno třemi brankami otočil nepříznivý vývoj v Havlíčkově Brodě, minulý domácí zápas stihl vyrovnat se Znojmem a tentokrát zlomil ve svůj prospěch i derby. Vysvětlení: Lvi většinou soupeře přehrávají a udělají ze soupeřova brankáře hvězdu večera. Přesto vždy zůstává otázkou času, kdy zlomí soupeřův odpor.

Divácká kulisa

Po delší době se velmi solidně zaplnila ústecká Zlatopramen Arena. Diváci vytvořili parádní atmosféru a hnali svůj tým za úspěchem. Závěrečným náporem Slovanu ožily všechny kouty stadionu. Po osmi měsících se zaplnil i sektor hostů. I chomutovští příznivci přispěli k úrovni duelu. Přesto si neodpustili několik nechvalných pokřiků a závěrečné minuty si krátili šarvátkou s pořadateli.

Severočeští giganti

Jako by hráli vlastní soutěž. Ústí s Chomutovem v probíhajícím ročníku soutěže nemají konkurenci. Vždyť vedoucí žlutomodrá parta má na třetí Olomouc propastný náskok 20 bodů! „Vše je však relativní a může přijít útlum, při kterém se na vedoucí duo někdo dotáhne. Zase takový obrovský rozdíl mezi námi a zbytkem ligy není. Chomutov s Ústím se netají postupovými ambicemi, tak to prostě je,“ tvrdí Miroslav Hanuljak.