Ú s t í n/L. - V brance sice nestál od začátku zápasu, na výhře Slovanu má přesto lví podíl. Zdeňek Orct zadržel chomutovské choutky po navýšení náskoku, nakonec inkasoval pouze jednou a protože jeho spoluhráči dokázali vstřelit Chomutovu čtyři góly, mohl po zápase slavit. „Myslím si, že dnešní výsledek odpovídá poměru sil,“ tvrdil Orct v rozhovoru po dramatickém utkání.

Zdeňku, jaké to bylo sledovat první dva inkasované góly pouze ze střídačky?

Pro mě už normální, přece jen jsem si v hokeji už něco zažil. Navíc v posledních zápasech jsme tu vždycky dostávali v první třetině dva góly.

Počítal jste s tím, že dnes zasáhnete do zápasu?

Druhý gólman je na střídačce od toho, aby šel chytat, když ho tam trenér pošle. Já jsem si přál, aby to Salfa (Dušan Salfický) dochytal a my vyhráli normálně, brankář se neměnil. Už máme zaběhlé, že se střídáme po dvou zápasech, a pro gólmana je ta jistota lepší. Pokud to jde.

Jak byste vůbec celkově zhodnotil první třetinu, kdy měl Slovan viditelně více ze hry, ale góly padaly do jeho sítě?

Je to tak, no. První třetina byla o tom, že výborně chytal Hanuljak. My jsme měli hodně šancí, v klidu jsme mohli vést 3:1, 4:2. Ale to je samozřejmě o kdyby, my jsme ty šance neproměňovali, oni je využili a stav byl takový, jaký byl.

Ve druhé třetině jste se na své spoluhráče trochu zlobil...

Samozřejmě, tam byly situace, kdy nechávali protihráče kroužit za sebou samotného, já je na to upozorňoval. Ale to vyplývá z herní situace, nic mimořádného.

Už jsme to lehce naťukli, jak byste hodnotil výkon svého protějška v bráně?

Výborně, co k tomu říct. Ani vlastně nevím, kolik Hanuljakovi je let. Chytá sice na můj vkus dost dole, ale ten spodek si skvěle vykrývá, je velký. Moderní typ gólmana.

Třetí třetina, to byly dva rychlé góly ze začátku a zápas byl najednou o něčem jiném...

Byly důležité ty přesilovky hned ze začátku. Když se to takhle využije, ta euforie a síla týmu vzroste, to platí pro každý tým. My jsme hráli nedávno v Šumperku, který byl v té době poslední. Tam jsme dostali gól na 3:1 a najednou nás začali mačkat. Tím je ten sport tak krásný.

Jaké jste viděl rozdíly ve hře Chomutova doma a v Ústí?

Ono je to o tom, co jim soupeř dovolí. Já bych řekl, že jsme hráli úplně jiný zápas, než v Chomutově. To znamená, že ani oni nemohli hrát ten hokej, který na nás praktikovali u nich. Myslím si, že ten dnešní výsledek odpovídá poměru sil.

A nutná otázka závěrem, co jste říkal na atmosféru?

Bylo to výborné, dneska se mi to strašně líbilo.