Chance Liga: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1
Hanuljak: Révayovi nic nevyčítám
03.12.2009 | Martin Pešout

Hanuljak: Révayovi nic nevyčítám

Ú s t í n/L. - Na letošní prvoligovou neohroženost Slovanu upozorňoval transparent, který vytáhl ústecký kotel před úvodním buly. Sílu žlutomodrého celku očekával i chomutovský brankář Miroslav Hanuljak. Lapil možné i nemožné a díky němu Chomutov mohl myslet na body. Po utkání přiznal: „Od Ústí jsme čekali tlak hned od začátku.“

Ústí nad Labem slaví, rival z Chomutova padl. Byla to však pořádná práce! Chomutov totiž dvakrát vedl a měl souboj nadějně rozehraný. „Byla naše chyba, že jsme utkání nedohráli do vítězného konce. Vedení po dvou třetinách o dvě branky musíme přece udržet. I přes ústeckou pětiminutovou přesilovku jsme vedení měli ubránit. Pak jsme ještě vedli 3:2. Když nám nestačilo ani tohle, tak už nevím. Musíme se z toho poučit,“ burcoval Hanuljak.

Chomutov měl po první periodě dvougólový náskok. Ústecký příznivec ovšem nechápal. Lvi totiž měli převahu, soupeře dostali pod tlak i díky několika úvodním přesilovkám. „Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Důvod nevím. Na druhou stranu jsme snad ze čtyř střel vstřelili dvě branky. Od Ústí jsme čekali tlak hned od začátku. Úvod se nám herně úplně nepovedl, ale přitom jsme vedli 2:0. Takže stejně převládala spokojenost,“ svěřil se.

Zlom přišel po ostrém zákroku Josefa Révaye. Chomutov v pětiminutovém oslabení selhal. „Nic mu ale nevyčítám. V kabině říkal, že chtěl pouze dohrát ústeckého hráče. Úmysl to nebyl, proto není důvod mu něco říkat,“ vysvětlil Hanuljak.

Ústečtí však v dlouhé početní výhodě vytěžili maximum. Dvěma rychlými brankami nasměrovali derby k obratu. „Přesilovka je dostala na koně. Dostali se v ní do tlaku. Ústí oproti nám střílelo více celý zápas. Tenhle moment je však nakopl,“ byl si vědom. Tým kouče Rulíka měl přitom jiné plány : „Třetí část jsme chtěli hrát aktivně a nepustit Ústí do tlaku. Bohužel se to nepodařilo.“

Hanuljak si nakonec dojem z utkání trochu pokazil. Po dvou třetinách útočil na čisté konto. Třetí část všechno změnila. „Hlavně jsem chtěl vyhrát. Jestli s nulou na kontě nebo ne, je jedno, hlavní jsou získané body. To se nepovedlo,“ byl zklamaný.

Rozuzlení střetnutí přišlo v době, kdy se už všichni připravovali na samostatná střílení. „Němečkovu střelu jsem vůbec neviděl. Měl jsem zakrytý výhled. Postřehl jsem ústeckého hráče jak napřahuje na modré. Puk letěl kolem mě napravo nahoru,“ krčí rameny chomutovská jednička.

Účty jsou srovnány. Slovan oplatil Chomutovu porážku z prvního vzájemného duelu. „To je prostě hokej. Poprvé jsme vyhráli my, teď Ústí. Příště třeba budeme šťastnější zase my. Jdeme od zápasu k zápasu a snažíme se v každém střetnutí odehrát maximum. Jestli hrajeme s Ústím nebo ne, je jedno,“ mluvil bez emocí.

Souboj severu tentokrát probíhal v klidu před největší letošní prvoligovou návštěvou. „Je to derby. Což je samo o sobě specifické. Bylo by tomu i kdyby oba mančafty byly postavené v tabulce úplně jinde. Obě města jsou blízko sebe, přijde hodně lidí. To vše dělá parádní atmosféru,“ uzavřel pětadvacetiletý gólman.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan tahal za kratší konec, z Třebíče jede bez bodů

T ř e b í č - Na dobrý domácí výkon proti Jihlavě Slovan dnes nenavázal, v utkání proti Třebíči byl... Celý článek

PREVIEW: Slovan čeká cesta na Vysočinu, utká se s Horáckou Slavií Třebíč

Ú s t í n/L. – V rámci jedenadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek do Třebíče. Slovan má... Celý článek

Petr Hamalčík: Věřil jsem, že ten bod navíc uděláme

Ú s t í n/L. - Dlouhý středeční večer prožili aktéři utkání 20. kola mezi domácím Slovanem a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv