Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 28. 9. 2020 od 16:00 hod.
Francouz: Remíza by slušela více
25.09.2010 | Martin Pešout

Francouz: Remíza by slušela více

Ú s t í n/L. - Ti mu ale domácí premiéru řádně zkomplikovali! Jihlavští střelci Hodek – Bakus – Čachotský byli zase u všeho podstatného. Zařídili dvě ze tří jihlavských branek a Pavlu Francouzovi znepříjemnili debut na ústeckém ledě. „S Orctem jsme se o nich bavili a znovu prokázali své zkušenosti,“ ohlíží se za víkendovém čtvrtém kole dvacetiletý goalkeeper.

Jakoby Slovan uspalo ponuré sobotní počasí. Zatímco v Praze večer řádila dj´s ikona současnosti David Guetta, o sto kilometrů severně to zrovna velká párty nebyla. Trhák kola o první místo prvoligové tabulky se proměnil v průměrné představení. Ústečtí dvakrát vedli, přesto zápas ztratili a ani drtivý nápor z posledních deseti minut na porážce nic nezměnil.

Domácí debut jste si asi představoval jinak, že?

Nemůžu být šťastný, pokud na konci zápasu svítí na tabuli pro nás nepříznivý stav. Na zápas jsem se těšil, jednalo se o domácí premiéru. Fanoušci výborně povzbuzovali, takže k úplné spokojenosti chybí jen vítězství.

Duel byl dlouho bezbrankový, necítil jste trochu nervozitu?

Ani ne. Horší by bylo, kdybychom brzy prohrávali. Pokud dlouho držím nulu, chytá se mi lépe. Pak mi to tam bohužel napadalo.

Slovan poprvé v sezóně prohrál. A nenadchl ani výkonem…

Těžko se hodnotí jestli byla Jihlava lepší nebo horší. Zápas byl vyrovnaný. Moc pohledný hokej to nebyl, oba týmy se to snažily spíše nějak ubojovat. Puk různě skákal, souhra nebyla ideální. V závěru měla Dukla štěstí. Měli jsme velký nápor, Řehoř ještě vykryl nájezd Kanka. Vyrovnávací gól na 3:3 byl na spadnutí, remíza by slušela více.

V zápase zanechala výraznou stopu první jihlavská formace. Pokud je na ledě Bakus s Hodkem, brankář nemůže být nikdy v klidu, že?

Se Zdeňkem Orctem jsme se o nich bavili. Jsou to zkušení útočníci a jejich gólová produktivita je evidentní. Projevilo se to i při jejich dvou brankách. Počkali si před brankou a do střely vložili jen šikovně hokejku.

V obraně byl znovu den otevřených dveří, takže jste asi moc nenudil…

Na defenzivě se snažíme pracovat. Víme, že to v v ní úplně neklape. Sem tam se něco nepovede. Doufám, že chyby co nejdříve odstraníme, začneme hrát dobře zezadu a střílet góly.

Dvakrát jste vedli, ale ani jednou vedení neudrželi. Proč?

Většinou se snažíme vstřelit branku a zezadu si vedení pohlídat. Občas se to bohužel semele tak, že soupeř brzy vyrovná a hraje se jakoby nanovo. Proti Chomutovu se nám naopak povedlo v závěru ztrátu dotáhnout…

Poprvé v sezóně jste chytal ve Znojmě, ale na nájezdy jste přenechal místo Orctovi. Důvod?

Po prodloužení jsem přijel ke střídačce a uviděl, že se Zdeněk obléká do výstroje. Rozhodnutí trenéra jsem samozřejmě respektoval a při samostatných stříleních držel palce, aby to Orimu vyšlo.

Jak vám vyhovuje systém střídání brankářů po dvou zápasech?

Když se člověku povede několik zápasů v řadě, tím si více věří a cítí formu. S Orctem se střídáme po dvou zápasech, respektuji to. Zdeněk je zkušený gólman, dává mi do zápasů i tréninku rady.

Jak takové rady vypadají?

Ori má za sebou dvacet sezón v extralize, hýří zkušenostmi. Při trénincích ho pozoruji, při zápasech se snažím od něj co nejvíce odkoukat. Snažím se načerpat klid a nabrat zkušenosti. Vycházíme spolu dobře.

Vloni jste si první ligu vyzkoušel v Třebíči a Táboře, letos byste v ním měl působit napevno. Jak na vás soutěž působí?

Utvrzuji se v názoru, že v první lize se nehraje na krásu, ale převládá bojovnost. Občas jsou situace, že se puk do branky domlátí silou vůle, než kreativní akcí. Je to účinné, tak proč ne…

V Ústí strávíte celou sezónu nebo máte vyřízené střídavé starty jinam?

Přesně nevím, ale jednalo se s Českými Budějovicemi. Ale netuším, jestli se to dotáhlo.

Sledujete jako plzeňský odchovanec působení Západočechů v extralize?

Plzeň sleduji, v podstatě jsem tam odchytal celou svou dosavadní kariéru. Je to zvláštní pocit…

Všímáte si i Dušana Salfického, se kterým jste si vyměnily působiště?

Sledoval jsem ho už vloni, když v Plzni vypomáhal na deset zápasů. Je to výborný gólman, k tomu šoumen.

Jaké máte osobní ambice do budoucna?

Mým cílem je stabilně chytat extraligu. Nejlepší by bylo, kdybychom do ní s Ústím postoupili.

Tři momenty pod drobnohledem

Pavel Francouz poprvé v sezóně nastoupil před domácím publikem a svůj tým podržel. Několikrát musel hasit zmatky v obraně, třem kapitulacím se přesto nevyhl. Jak gólové situace vidí on sám?

28:13 – Pokaždé se jednalo o těžké situace. Při první brance v přesilovce osamocený Hodek tečoval Malenovu střelu od modré. Puk mi proklouzl mezi betony. Na podobné akce se těžko reaguje.

36:09 – Tentokrát od modré na mě vyslal střelu Dobrovolný. Povyjel jsem si, jenže Bakus do střely vložil hokejku a puk mi znovu proklouzl mezi betony.

42:28 - Hezká akce dva na jednoho. Jihlavští to ukázkově sehráli. Bohužel jsem to nechytl.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Daniel Vrdlovec zpět ve Slovanu!

Ú s t í n/L. - Hlásíme novou posilu a všem moc dobře známou. Do Slovanu přichází útočník Daniel... Celý článek

7. třída: Sedmáci znovu bez bodu, nestačili na Karlovy Vary

Ú s t í n/L. - Sedmáci už po třetí za sebou nezískali ani bod. Tentokrát nestačili na Karlovy Vary,... Celý článek

Na ústecký led přijedou jestřábi z Prostějova

Ú s t í n/L. - V den Svatého Václava přivítáme na našem ledě jestřáby z Prostějova. Slovan bude... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv