Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Faigl: Neděláme tolik chyb
04.12.2012 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Po venkovním zápase ve Zlíně si junioři přivezli domů bod. Tomáš Faigl v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal na 2:2, a tak poslal zápas do prodloužení. V něm se prosadili domácí. Po utkání jsme vyzpovídali autora důležité branky.

V posledních dvou zápasech jste bodovali, co děláte jinak?

Neděláme teď tolik chyb v obraně, což je důležité. Celkem nám vyšly vstupy do utkání. Jak s Olomoucí tak se Zlínem jsme vedli. To, co nám nevychází, jsou konce třetin, v nich dostáváme hodně gólů. Na to si budeme muset dávat pozor.

Ve dvou zápasech máš bilanci 1 + 3, jsi spokojen?

Já osobní statistiky ani moc nesleduji, daří se naší lajně, což je dobré. Hlavní je, že jsme dokázali jako tým bodovat v posledních zápasech. Pro nás je teď každý bod cenný.

V zápase proti Zlínu jsi vstřelil branku, jak k ni došlo?

Bylo to v přesilové hře, které nám v zápase moc nešly, řekli jsme si, že to budeme hrát jednoduše. Byl jsem volný mezi kruhy a dostal parádní nahrávku od Pořického. Vystřelil jsem z první a naštěstí to tam spadlo.

Myslíš, že budete bodovat pravidelně?

To se nedá takhle říct. Každý zápas je jiný, my hlavně musíme hrát z obrany, vracet se nejmíň ve třech, neztrácet puky ve středním pásmu a vyvarovat se zbytečným faulům. Musíme proměňovat šance, to nám dělá taky velké problémy. Když to zvládneme, tak si myslím, že nějaké body přidáme.

Poslední dobou děláš kapitána, jak ti tato role sedí?

Mně tato role nevadí, trenéři mě jím zvolili asi proto, že tu patřím k nejstarším. Jde o to kluky zklidnit nebo vyhecovat a s tím problém nemám.

V dalším domácím zápase hostíte Pardubice, co od zápasu očekáváš?

Když budeme hrát dobře zezadu, nebudeme ztrácet puky a přidáme nějaký ten gól, mohlo by to mít úspěch. Zápas je ještě daleko, ale já věřím, že ho zvládneme.