CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 26. 2. od 18 h. | ELJ: HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem 8:3
Extraligová prověrka, Slovan míří do Litvínova
04.09.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Extraligová prověrka, Slovan míří do Litvínova

Ú s t í n/L. - Dva dny po úspěšném vystoupení proti druholigovému Děčínu čeká Slovan soupeř z české extraligy. Pro Litvínov se bude jednat o generálku na letošní ročník, Slovan letos poprvé v přípravě prověří účastník nejvyšší soutěže. Utkání startuje na ledě stadionu Ivana Hlinky ve čtvrtek 17.30.

HC VERVA Litvínov

Litvínov skončil v loňském ročníku extraligy těsně pod hranicí účastí v předkole play-off, a to konkrétně na 11. místě. V letošním ročníku tak má tým vedený olympijským vítězem Jiřím Šlégrem a jeho novými dvěma asistenty Radima Skuhrovce a Jindřicha Kotrly jasný cíl: „Do sezony vstupujeme s jasným cílem hrát play off." Zdůraznil na tiskové konferenci před sezonou Jiří Šlégr. Verva pracovala před sezonou nejvíce na vyztužení zadních řad. Do severočeského týmu přišli David Štich, Adam Jánošík a čerstvě na měsíční zkoušku ústecký odchovanec Marek Trončinský. Dalším velkým jménem, tentokrát do útoku je angažování Richarda Jarůška z pražské Sparty, též na měsíční zkoušku. V přípravě se velmi dobře uvedl hlavně Slovák Jánošík, jenž v osmi utkáních nasbíral devět bodů za tři branky a šest asistencí. Co se týče odchodů, výrazné změny se v Podkrušnohoří nekonaly. Nejvíce bude fanoušky Slovanu zajímat odchod Michaela Petráska do Přerova a přesun Davida Tůmy do Vsetína.

Velkou událostí pro celý klub je lednové utkání pod širým nebem v německých Drážďanech, kde se Verva utká s pražskou Spartou. „Myslíme si, že tato událost náš klub posune dál. Zápasem v německých Drážďanech se staneme společně se Spartou prvními mužstvy, která odehrají extraligové utkání mimo hranice ČR. S vizí překonání rekordu v návštěvnosti si myslím, že je zápas jedinečný, jak pro hráče, tak pro fanoušky,“ podotkl litvínovský trenér Jiří Šlégr.

Příprava Litvínova byla velmi pestrá, mimo utkání s českými soupeři si Verva vyzkoušela souboj s ruským Vladivostokem a Spartakem Moskva. Před generálkou se Slovanem se poté účastnil Litvínov turnaje v německých Drážďanech.

Aktuální soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři: David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci: Ondřej Baláž, Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich, Marek Trončinský.

Útočníci: Jan Bartoš, Jan Bečvář, David Drašar, František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek (zkouška), Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

Plán přípravy

27.7.2019 – Spartak Moskva - Litvínov 2:1.
30.7.2019 – Litvínov - Kladno 5:4 po pr.
1.8.2019 – Litoměřice – Litvínov 2:4.
6.8.2019 – Kladno - Litvínov 2:5.
8.8.2019 – Litvínov - Ml. Boleslav 3:4 po pr.
15.8.2019 – Ml. Boleslav - Litvínov 4:3.
18.9.2019 – Litvínov - Vladivostok 3:4.
24.8.2019 – Litvínov - Krefeld 4:5.
25.8.2019 – Litvínov – Landshut 4:3.
5.9.2019 – Litvínov – Slovan.

Vzájemný zápas z loňské přípravy

V Litvínově jsme se představili i v loňském přípravném utkání a prohráli jsme 6:2.

HC Verva Litvínov - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 (3:1, 2:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 6. Jurčík (Mikúš, Petružálek), 11. Trávníček (Ščotka, Petružálek), 19. Petružálek (Kubát, Sorvik), 28. Lukeš (Myšák), 33. Hunkes (Hübl, Lukeš), 50. Tůma (Trávníček) – 14. Planý (Březák, Roubík), 23. Tůma (Jandus T.) Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Klouček, Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1765.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

7. třída: Ústí nestačilo na PZ Kladno

Kladno - Ústecká sedmá třída ve víkendovém zápase nestačila na svého soupeře. Týmu PZ Kladno... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv