Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Ex-ligová Dukla přijede do Ústí
23.09.2018 | Filip Vlček (UNL)
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ex-ligová Dukla přijede do Ústí

Ú s t í n/L. - V pondělí 24.9. do Ústí nad Labem zavítá jihlavská Dukla. Přijede soupeř, který ještě minulou sezónu hrál Tipsport extraligu. Fanoušci se určitě mají na co těšit. Slovan se začíná pomalu zvedat po špatném začátku. Navíc proběhne rozlučka s Ladislavem Gengelem. Utkání začíná v 18:00.

Tváří v tvář: Slovan vs Dukla

HC Dukla Jihlava

Jihlava se před sedmým kolem Chance ligy nachází ve středu tabulky. Dukle patří sedmé místo, bodově to není taky úplně tak slavné. Tým z krajského města Vysočiny má kontě osm bodů se skórem 24:13. Většinu bodů vybojovala Dukla na domácím ledě. Šest bodů nasbírali hokejisté Jihlavy v domácím prostředí, když shodně 7:0 porazili České Budějovice a Kadaň. Na ledě svých soupeřů s bodovým ziskem hosté nemohou být určitě spokojeni, ale možná se blýská na lepší časy. V posledním venkovním zápase Dukla zvítězila na Kladně (3:2 po sn.). Ve zbylých dvou případech hokejisté Dukly vždy padli o jednu branku (Přerov 4:5, Prostějov 2:3).

V brance Dukly dostal zatím více prostoru Niklas Lundström, který odchytal pět zápasů s úspěšností zákroků 92.73 %. Dvě příležitosti dostal Jan Brož (úspěšnost zákroků 87.50%). Defenzivu tvoří velmi zkušené jádro hokejistů jako jsou: David Kajínek (0+5), Jakub Suchánek (1+2), Jan Pohl (0+2) nebo Miha Štebih (0+0). Kromě silné defenziva má ex-ligista i silné útočné řady. O momentální produktivitu staronového nováčka se starají Matěj Pekr (6+3), Vlastimil Dostálek (6+1), Lukáš Anděl (4+3) či předsezónní posily z Karlových Varů Martin Osmík (2+2) a Tomáš Harkabus (2+0).

Nejvíce prostoru na ledě dostávají obránci Jan Pohl (20:55), Jakub Suchánek (20:12) a David Kajínek (20:06). Z útočníků zase naopak Tomáš Čachotský (19:21), Vlastimil Dostálek (19:10) či Lukáš Anděl (18:05). V počtu využitých přesilových her patří Dukle šesté místo hned za domácím Slovanem. Jihlava se pyšný osm přesilovkovými brankami. Oslabení zvládají hokejisté se znakem Dukly na dresech ještě o něco lépe, což naznačuje čtvrté místo s úspěšností 88.57 %. Varováním jsou i čtyři vstřelené branky při vlastním oslabení.

Poslední odehrané utkání:
HC Dukla Jihlava 1:3 AZ Havířov (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
20. Dostálek (Kajínek, Zeman) – 8. Pořízek (Gřeš), 12. Rehuš (Houdek, Holec), 46. R. Veselý (Rehuš, Dujsík).

Sestava Jihlavy: Lundström – Pohl, Kajínek, Váňa, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – Půža, Čermák.

HC Slovan Ústí nad Labem

Po nepříliš vydařeném začátku sezóny, kdy Slovan prohrál tři utkání v řadě, přichází snad povedenější období. Svěřenci Jana Čalouna a Vladimíra Machuldy v posledních třech utkáních vybojovali šest bodů. První tříbodový zisk přišel v domácím utkání se Vsetínem (7:3), druhý v posledním odehraném kole na ledě Benátek nad Jizerou (7:2). Sestava domácích hokejistů se od zápasu k zápasu vždy mírně mění. Hledají trenéři ideální sestavu?

Mezi třemi tyčemi dostal zatím více prostoru Jan Dlouhý, tak jako jeho protivník Niklas Lundström odchytal pět utkání s úspěšností zákroků 89,73 %. Zbylá dvě utkání chytal Dominik Groh (83,72 %). V obranných řadách kraluje kapitán Martin Vágner (1+4), který se také nebojí obětavě položit do střely soupeře. O bodový příspěvek se starají také mladí obránci Martin Zdvořáček a Martin Weinhold (oba 1+1). Útok patří k silnějším stránkách domácího klubu. O výraznou produktivitu se starají stálice v sestavě Antonín Melka (3+5), Jaroslav Roubík (3+4), Daniel Vrdlovec (2+4) a Martin Tůma (2+3).

Největší prostor od trenérů dostávají obránci Martin Vágner (21:30) a Radek Jeřábek (21:07), kteří mají v průměru prostor na ledě více jak 21 minut. V ofenzivě vyniká čas Daniela Vrdlovce (19:58), který často naskakuje ve dvou formacích. Dále dost času na ledové ploše tráví Lukáš Volf (19:40), Antonín Melka (19:09) či Tomáš Pšenička (18:43). Přesilové hry v Ústí nad Labem vždy patřily k nedílné součásti rozhodování zápasů a v posledním časovém horizontu to platí taktéž. Slovanu patří ve statistice využitých přesilových her 5. místo (22.50%). V oslabeních je třeba určitého zlepšení, celku z krajského města patří 12. místo (73.53%).

Poslední odehrané utkání:
HC Benátky nad Jizerou 2:7 HC Slovan Ústí nad Labem (2:2, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky:
3. T. Hanousek (Jeník, Duda), 6. M. Zachar (Najman, Bittner) – 2. Vrdlovec (L. Volf), 14. Melka (Tůma, Vágner), 27. Roubík (Melka, Groh), 29. Melka (Roubík, Tůma), 31. Tůma (Melka, Roubík), 45. T. Jandus (M. Jandus, Březák), 45. Tůma (Látal).

Sestava Ústí nad Labem: Groh – Látal, M. Vágner, Weinhold, Zukal, M. Jandus, Březák, Mert – Tůma, Roubík, Melka – J. Havel, Vrdlovec, L. Volf – Jícha, Krliš, Chrpa – Pšenička, T. Jandus.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv