Dva duely ve dvou dnech zakončí základní část ve Lví aréně
17.02.2006 | Jan Horák

Dva duely ve dvou dnech zakončí základní část ve Lví aréně

Ú s t í n/L. - Z důvodu přesunu 52. kola se dva dny po sobě představí Ústečtí Lvi před zraky svých fanoušků. Ve čtvrtek 16. února od 18:00 hod bude muset lví hrozbě čelit Prostějov, v pátek 17. února ve shodném čase nastoupí tváří v tvář domácímu celku Kometa Brno. Na první zmíněný duel přivítá návštěvníky Lví arény snížené vstupně 30,- Kč. Neváhejte a přijďtě podpořit Ústecké Lvy během jejich náročného programu!

Porovnání týmů

12-2-3-0-32 celková bilance 25-2-5-0-17
1-1-0-0-22 zápasy venku 9-1-2-0-12
11-1-3-0-10 zápasy doma 16-1-3-0-5
13. postavení v tabulce 4.
43 získané body 84
112:171 skóre 129:113
7 utkání bez vstřelené branky 4
1 utkání se shut-outem 4
7:0 (Kadaň) nejvyšší výhra 6:1 (Prostějov)
2:9 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 2:7 (Chomutov)
M. Piecha; 25b (16+9) nejproduktivnější hráč D. Appel; 52b (30+22)
M. Piecha; 16 nejlepší střelec D. Appel; 30
F. Čech; 14 nejvíce asistencí M. Barus; 24
J. Fojtík; 117 nejtrestanější hráč M. Vyrůbalík; 68
E. Hrazdíra - 88,11% úspěšnost brankáře P. Maláč - 93,32%
E. Hrazdíra - 4,41 průměr inkas. branek P. Maláč - 2,17
36 góly v přesilovkách 29
13,09% využití přesilovek 11,03%
7 góly v oslabení 12
8,31% střelecká úspěšnost 8,57%

Dosavadní průběh sezony

Jestřábi už najisto nakouknou po boku Jindřichova Hradce do bojů o setrvání v 1. lize. A není se co divit, letos pouze dvakrát dokázali bodovat ve více utkáních v řadě. Mezi 6. až 8. kolem si připsali Jestřábi dvě výhry v normální hrací době proti Jindřichově Hradci a Třebíči, do třetice pak vytěžili prémiový bod za vítězství v prodloužení na ledě Mladé Boleslavi. Druhou vlaštovkou byla poté dvojice plných bodových zisků za výsledky 7:0 proti Vajgaru a 5:1 s Kadaní v zápasech 18. a 19. kola. To vše spadalo do lepší první polovice sezóny, kterou Jestřábi ukončili na 12. místě se ziskem 28 bodů.
V příštích 23 duelech jen šestkrát nezůstali Prostějovští s prázdnýma rukama. Ale dokázali se například vytáhnout doma proti Chomutovu (7:3) a i se Sarezou (4:1) se zablýsklo nadprůměr, úžasný thriller poté napsali Jestřábi s pomocí hostů z Havířova, kterému utekli z lopaty a tříbrankové manko nakonec dotáhli do vítězného prodloužení (6:5). Jinak ovšem Prostějov přemírou bodů zrovna netrpí, spíše naopak. Ke konci třetí čtvrtiny soutěže dostal Prostějov na frak šestkrát v řadě, podobná série, zdá se, rýsuje před Jestřáby i nyní, již tři utkání čekají na bodový zářez.

Při pohledu na takřka proběhnuvší ročník 2005/2006 si hráči brněnské Komety mohou občas zaklepat na čelo. Nejprve vstup do sezóny téměř na výbornou, po sedmi kolech zářilo Brno na druhém místě a příznivci Komety mohli otvírat lahvičky slivovice o sto šest. Na konci první čtvrtiny však brněnský expres hlásil výluku, hlavní strojvedoucí opustil kabinu, neb Brno spadlo až na desátou figuru a památky po té stříbrné ty tam.
Nový hlavní kouč Lubomír Oslizlo dokázal zadrhnutý stroj řádně promazat, následně se výhybky z pevně označené trati směřující k jistotě play-off zjevily jen párkrát a po 46. kole se Brněnští hřáli jen stupínek pod vrcholem. Nejrychleji prosvištěl brněnský expres mezi 14. až 21. kolem, kdy pouze jednou musel z vůle soupeře zastavit. Úctyhodnou rychlost pak nabrala Kometa v duelech 35. až 46. kola, v těchto dvanácti zápasech přibylo na konto Komety hned 30 bodů. V současné době sice Brno vypadlo z medailových pozic, ale příčka uzavírající TOP 5 se čtyřmi body rezervy na šestý Chomutov rozhodně k zahození není.

Opory mužstva

Do tváří pěti gólmanů mohli pohlédnout forvardi soupeřů snažící se zahanbit prostějovskou obranu. Nejčastěji se pak snažil překazit jejich snahu Vlastimil Lakosil. Jeho statistiky (2,67; 92,12%) dávají tušit, že si věru nevede špatně.
To v Brně břímě brankářské řehole spočívá na bedrech Pavla Maláče, jen dvakrát totiž nechala suverénní jednička Komety svou výstroj odpočívat.
Gretzkyho heslo „no money in defense“ razí v jestřábím dresu především Tomáš Sedlák (5+12), na toto krédo slyší velmi dobře také Robert Procházka (6+5).
Útočné instinkty i přes defenzivní založení jasně tkví v brněnském Martinu Vyrůbalíkovi, na nedostatek práce v ofenzivním pásmu Komety si nemůže stěžovat ani Alexandr Lhotský (4+11).
Čest dresu s dravcem na prsou dělá svou produktivitou Martin Piecha (16+9), Martin Saluga (7+12) a útočnou trojkorunu kompletuje Filip Čech (5+14).
O trochu jinými čísly se pyšní borci Komety, bývalý Lev David Appel (30+22) se na ostatní střelce 1. ligy může dívat z vrchu, svého času také ústecká akvizice Miroslav Barus (16+24) se letos potkává s výtečnou formou a střelecký prach vlhne velmi zřídka Richardu Brančíkovi (11+19).

Vzájemné zápasy

2005-2006
Kometa - Ústí 1:4 report, Prostějov - Ústí 1:4 report
Ústí - Kometa 3:1 report, Ústí - Prostějov 4:1 report
Kometa - Ústí 5:2 report, preview
, Prostějov - Ústí 3:6 report, preview

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Mazanec, Klobouček, Vála, Grof, Hořava - Fink, Pazourek, Antoš - Klimt, Sýkora, Kudrna Jiří - Eiselt, Kuchler, Červenka - Havel, Slížek, Lopuski.

Prostějov: Hrazdíra - Kameš, Kučírek, Sedlák, Chvojka, Doseděl, Švrček - Vymazal, Říha Lukáš, Bařica - Polák Jaroslav, Piecha, Zbořil - Čech Michal, Saluga, Čech Filip - Sabela.

Kometa Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Burkoň, Karlíček, Špelda - Dibelka, Brančík, Obdržálek - Staněk, Barus, Appel - Šůrek, Meluzín, Hájek - Vrba, Zábranský, Barták .

Ostatní zápasy 50. kola

Ostrava - Mladá Boleslav
Olomouc - Kadaň
Beroun - Hradec Králové
Jihlava - Třebíč
Chomutov - Prostějov
Jindřichův Hradec - Havířov

Ostatní zápasy 52. kola

Jihlava - Ostrava
Havířov - Kometa
Beroun - Kadaň
Olomouc - Třebíč
Chomutov - Mladá Boleslav
Jindřichův Hradec - Hradec Králové

 
 
Aktuálně na webu

O budoucnosti klubu rozhodla vyšší moc, mrzí kouče Slovanu

Ústecký hokej zasáhla v pondělí v podvečer nemilá zpráva. Z jednání o navýšení rozpočtu odstoupil... Celý článek

Vyjádření výkonného výboru HC Slovan Ústí nad Labem spolek

Výkonný výbor mládeže HC Slovan Ústí nad Labem spolek prohlašuje, že se jako většinový vlastník... Celý článek

Poděkování J.Alinče

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce transparentního účtu a dražbě dresů. Zároveň... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv